Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Atesinizi mi olcuyor yok daha neler?nasil tehlikeli bisey yaptiginizin farkinda misiniz?
Birakin olcmesin bulasmadiysa da bu sekilde bulastiracaksiniz.
zaten ortalıkta bu virüs dolanırken, üstelik hamile karısı olan bi insan neden camiye, kurban hengamesine filan gider ki hiç anlamadım? konu sahibini eski yorumlarından eğitimli hali vakti yerinde bilinçli şuurlu bir kadın olarak biliyorum ama bazen akli tutuluyor demek insanın

Benim pıhtılaşma problemim olduğu için hergün iğnemi oluyorum halihazırda.Verdiğin bilgiler için çok tşk ederim Allah bebişe ve annesine sağlıklı ömür versin.Sağ ol canım iyi dileklerin için.

Dediğim gibi kendi seccademizle ve sosyal mesafede açık havada maskelerle kılınmış bir namaz.Aynı şekilde kurban kesimi de öyle açık havada mesafeli bi şekilde maskeyle.Üstelik o gün bulaşmadığı aşikar o gece kötü oldu cünkü.Eşim özel harekat polisi ve aynı zamanda Tel Abyadda maalesef vatanını savunurken bile sırtında 50 kg ağırlık 40-50 derece havada bütün gün maskeyle duran bir insan.Bu kolay bir şey değil.Ne kadar önlem alınsa da nasıl sağlık çalışanları tehlikedeyse polislerimiz de tehlikede.O kadar bunalmasına rağmen hicbir yere kımıldamadı.Marttan beridir başımıza böyle bir şey gelmedi olacağı varmış Allah büyük.Millet tatillere bayram gezmelerine gidiyor her gün deniz fotoğrafları ama bizi buldu işte.Benim hamileliğim bile sır gibi hiç kimse görmedi.Babamı 1 senedir görmüyorum eşim de ailesini.Yani umursamaz davranmadık.

Sizede test yapıldı mı? Yapılmadıysa, yaptırmalı ve doktor önerilerine göre hareket etmelisiniz. Geçmiş olsun. İstirahat, uyku ve beslenmeye dikkatle, direncinizi yüksek tutmaya bakın.

Yeterince temasta bulunmuşsunuz zaten olmuşsa çoktan olmuştur belirti vermemeniz iyi birşey beslenmenize cok dikkat edin kendinizi yormayın bol bol nefes ezgersizleri yapın uyuyun dinlenin bebekte stres olmasın.
Evet ya o da stres olmasın meleğim benim her şeyden habersiztşkler yorumunuz için

Bence gidip test yaptırmalısınız mutlaka. Hırıltı var diyorsunuz üstelik hamilesiniz. Evet pozitif örnekler var ama bunlarla içiniz rahatlamasın. Maskeyle de olsa aynı ortamda bulunmayın ayrıca virüs yükü de önemli bu aşamada çünkü. Dilerim hiç sorunsuz atlatırsınız üçünüzde, sağlıkla gelir bebiş.

O ilaç tedavi amaçlı değil yan ürün gibi bişey asi bulunmadi henüz

Aramızdaki konuşma neden sizi rahatsız etti?Bizi burada kendi halimize kötüleşene kadar bıraktılar.Bizim şimdi birbirimizden başka kimimiz var.İlacı getiren ekip bile arabanın camından ilacı atıp bizden kaçıyor.Ben içimden geldiği gibi ayrıntılı şekilde anlattım.Ama sizi neden rahatsız ettiğini anlamadım.Dikkat ediyor olmasaydık elimizden geleni yapıyor olmasaydık Marttan beri başımıza ancak gelmezdi değil mi?Önyargılı olmayın lütfen.Şuanda da dikkat ediyoruz.Benim kendi doktorum temassız ateş ölçerle maskeyle 2 sn içinde beni ara ara gece kontrol etmesini eşime tembihledi.Zaten yeterince önlem alıyoruz.Daha ne yapabiliriz.Yargılamadan önce beni anlamaya çalışsanız daha iyi olmaz mı?Şuan bu şekilde suçlamanız sert uslubunuz ne gibi bir işe yarayabilir beni daha fazla üzmekten başka?

Direk bana yazabilirsiniz benimle ilgili düşüncelerinizi.

Eşini, maskeylede olsa çıkmasın pek. Bu iş şakaya gelmez siz hamilesiniz bide sizde keşke başka bir eve gtseniz o evde olmamanız lazimmm
aynen öyle. kendi ateşinizi kendini ölçün eşinizle 14 gün boyunca ve pcr sonucu negatif gelene kadar temasınız olmasın. onun dışında endişelenmeyin. geçirseniz bile erken doğum olasılığı çok çok düşük. bebeğe bulaşma ihtimali daha da dusuk

Kendinizle ilgili korkularınızla ilgili konuşmak istiyorsanız siz de konu açabilirsiniz.

Benim doktorum her ihtimale karşı gece maskeli temassız ateş ölçerle 2 sn içinde kontrol etmesini eşime önerdi acil durumda ağrısı da olursa hemen beni ara dedi.Bunu doktorumla tekrar görüşeceğim cünkü bu ihmal olarak algılandı tekrar bilgi alacagım

Canım bizi aradıklarında rica ettik semptom olmadan yapmıyoruz dediler.Onu semptom olarak görmediler galba.Fenalaşırsak arayacakmışız.

bence de bi sorun isterseniz..şöyleki sizi rahatsiz edecek düzeyde ateş yüksekliğiniz olursa zaten uyanırsınız. gece ateş olcmeniz illaki gerekiyorsa saat kurup uyanabilirsiniz. risk almaya gerek yok ki.

Geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin eşine inşallah sana da bulaşmaz sirke veya çamaşır suyuyla kapı kulplarini falan sil istersen bı de sarımsak yut varsa da engeller
Kapıları sildim canım çamaşır suyuyla.Sarımsak yuttum fenalaştım tansiyonum düştü soluk borum yandı tekrar cesaret edemiyorum.

O kadar haklısınız ki.Bende hiç panik yoktur çok soğukkanlıyımdır.Gebelik mi beni böyle yaptı yoksa bizi burada kendi halimize bırakmaları mı bilmiyorum.Fenalaşınca arayın diyince de çok kötü hissettim.En azından eşime ilacı getirdiklerinde bi gelip nasılsınız derler sandım ama eşimi aşağı çağırdılar ve arabanın camını hafif aralayıp oradan eşime ilacı atıverdiler.İnsan çok kötü hissediyo

Siz bu şekilde laf sokmaya devam edin.Madem sizi böyle şeyler mutlu ediyor mutlu olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…