Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Yok daha bin beşyüz tane aşırı saçma şeye de takıldım ama hem hamilesiniz hem de eşiniz hasta diye ve şu anda hala birbirinizin ateşini ölçerek bebeği riske atmaya devam etmenize rağmen engellenebilecek şey olarak şu durumda sadece ateş ölçmenin gereksizliğini söyledim. Siz ne isterdiniz?
Sizden hiçbir şey istemezdim.Teşekkürler yorumunuz için.

Canım bizi aradıklarında rica ettik semptom olmadan yapmıyoruz dediler.Onu semptom olarak görmediler galba.Fenalaşırsak arayacakmışız.
Aaa çok üzüldüm, hani temaslılarda filiyasyon ekiplerince test ediliyordu? Sanırım devlet ipin ucunu bırakmak üzere. Hamilesiniz sonuç olarak keşke belirti beklemeseler diye düşünmüştüm mantıken☹️ neyse moral bozmak yok, bağışıklığınızı üzüntü stresle düşürmeyeceksiniz. Her zamanki günlük hayatınıza devam ediyormuş gibi düşünün, şarkı açın komedi filmi açın. Kendinizde belirti aramayın. Oldum mu olmadım mı diye düşünmeyin. Beslenmenize dikkat edin çabucak geçsin gitsin inşallah❤️✌🏻

Kusura bakmayın bir adet ateş ölçer alıp herhangi bir yerinize temas ettirerek kendi ateşinizi kendiniz ölçemiyorsunız ama bir de bebek doğuracak ve ona bakacaksınız sizce de ironik değil mi ne bu premses sendromu mu yoksa cahilim ben cahilim oratoryosu mu?
Erken doğum riskim var ve doktorum eşime maskeyle gece temassız ateş ölcerle 2 sn ölçüp kontrol etmesini herhangi bir şey de ve eşlik eden ağrıda aramasını tembihledi.Ama bu konuyu doktoruma bu yorumlardan sonra tekrar soracağım.Bebek doğurup bebeğe bakacak olmamla ilgili anneliğimle ilgili bu şekilde dalga geçmenize ise bir şey diyemiyorum.Hem cahilim hem premsesim rahatladınız mı?

Var, yeni duydum eşimin bir akrabası.
36. Haftadaymış, hastanede yatmış, 5. günün sonunda sezaryene almışlar.
Bebek çok sağlıklı, korona yok.
Anne 1 hafta daha hastanede kalmış, sonra taburcu olmuş.
Her şey yolundaymış, moralizinizi bozmayın.
Yediklerinize, kendinize dikkat edin.
Benim de korktuğum bu.Ben 30.haftadayım çok erken daha

Eşinizin 6. günü ve muhtemelen kuluçka dönemi de olmuştur.

Şimdiye kadar siDe bir belirti olmadıysa ya hafif atlatiyorsunuz ya da bulasmamistir.

Rahat olun, üzmeyin kendinizi. Geçmiş olsun eşinize de.

Esiniz yaniniza geldiğinde çift maske ve maske altı peçete taksın.

Kapı girişine dezenfektan bırakın. Elini temizleyip gelsin.

Hayırlı doğumlar olsun.

Şimdiye kadar siDe bir belirti olmadıysa ya hafif atlatiyorsunuz ya da bulasmamistir.

Hayırlı doğumlar olsun.
Canım cok tşk ederim gercekten moral oldu❤️

Doktorum da öyle dedi psikolojik olabilir panik yapma rahat ol dedi.Ateşim normal

O zaman başını yastığa rahat koy uyu canım:KK66:

Sadece ateşini takip et, bağışıklık içinde biraz yemene içmeme dikkat et eşinin atlatmasını bekle sadece, paniklik birşey yok. Cok duyduk hamile olupta iyilesenleri, hatta tv cikmisti minnacik yeni dogmus bebis atlatmisti 🤗

Hayırlı doğumlar olsun.
Yalnız okuduğum kadarıyla belirtiler başlayınca yayıyormuş genelde virüsü.Sağlık ocağı da 5-7 gün içinde gösterebilir kendisini dedi.Şuan 5.gündeyim

O zaman başını yastığa rahat koy uyu canım:KK66:

Sadece ateşini takip et, bağışıklık içinde biraz yemene içmeme dikkat et eşinin atlatmasını bekle sadece, paniklik birşey yok. Cok duyduk hamile olupta iyilesenleri, hatta tv cikmisti minnacik yeni dogmus bebis atlatmisti 🤗
Uyuyamıyorum kendimi çok dinliyorum.Ya da eşim orada nefes darlığı yaşar da haberim olmaz diye korkuyorum.Kendimi çok kuruyorum elimde değil

İnşallah eşiniz size bulaştırmadan hafif atlatır. Siz de panik yapmamaya çalışın atlatan sayısı atlatamayan sayısından kat kat fazla. Hastalık çok hassas bir durum ve konu sahibi hamile. Bu konu sahibine saldıran şahıs ne amaçla yapıyor bunu?millet iyice zıvanadan çıktı. Prenses diye dalga geçiyor bir de. Herkes sizin gibi itilip kakılmıyor belki gerçekten prensesler gibi bir hayat yaşıyor. Biraz saygı

Ne kadar cok corona konusu aciliyo son zamanlarda, konu sahibi kendini fazla dinleme, oyalanmaya calis biseylerle, belki de semptomsuz atlatip.geciriceksin, insallah bi an once kari koca negatifi alip rahatlarsiniz

Udî hindi diye bir toz ve yagi varmis hamileler.kullabaliyor mu bilmiyorum ama coronaya cok iyi geldigini söylüyorlar. esinize ve eger hamieler kullanabilioyorsa kendinize alip kullanin bolda dua edin,insallah rabbim kokrtugunuza ugratmasin saglikla kucaginiza alin bebeginizi.

İnşallah eşiniz size bulaştırmadan hafif atlatır. Siz de panik yapmamaya çalışın atlatan sayısı atlatamayan sayısından kat kat fazla. Hastalık çok hassas bir durum ve konu sahibi hamile. Bu konu sahibine saldıran şahıs ne amaçla yapıyor bunu?millet iyice zıvanadan çıktı. Prenses diye dalga geçiyor bir de. Herkes sizin gibi itilip kakılmıyor belki gerçekten prensesler gibi bir hayat yaşıyor. Biraz saygı
Vardır elbette onun da kendince bir sebebi.Bunu yapsa yapsa mutsuz bir insan yapar.Üzerine konuşmaya değmez.İnş dediğin gibi olur 🥰

Bence bulaşsaydı belirtileri göstermeye başlardınız, eğer bulaştıysa da bağışıklığınız iyi ki erken belirti göstermiyorsunuz, farketmeden atlatıyorsunuz. Hamilelikle ya da bağışıklıkla ilgili bir eksiniz olsaydı, eşinizle temastan sonra hızla gösterirdiniz belirtileri. Türkiye de 5 gün sonra çıkıyor belirtiler çoğunlukla. İki türlü de korkmanıza gerek yok, ya negatifsiniz ya da ayakta atlatıyorsunuz bence. Ama ben pozitif olduğunuzu düşünmüyorum, o kadar çok duydum ki aynı evde eşlerin birbirine geçirmediğini. Eşiniz de grip gibi atlatıyormuş zaten, bir kaç gün sonra bulaşıcığı da kalmaz, 10 gün sonrasını düşünün. Eşiniz negatif çıkacak ve kaldığınız yerden devam edeceksiniz hayata. Acabalarla boş yere kendinizi üzmeyin. Çok geçmiş olsun :)

Ne kadar cok corona konusu aciliyo son zamanlarda, konu sahibi kendini fazla dinleme, oyalanmaya calis biseylerle, belki de semptomsuz atlatip.geciriceksin, insallah bi an once kari koca negatifi alip rahatlarsiniz
Öyle canım.Sürekli ben de okurdum korkardım.Şimdi başıma geldi.İnsan başıma gelmez sanıyor.Zormuş

X