Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Ah canım ne güzel yazmışsın.Benim 5.günüm bu gece doldu.O yüzden daha cok korkuyorum.Keşke o negatifleri alsak ve rahatlasak.Biz kendi bebeğimizi bile bu gidişle sevemeyeceğiz.Nasıl olacak bu süreç bilmiyorum.Allah yardımcımız olsun.

Karamsar düşünmeniz çok normal, benim bile boğazım hafif yansa koronayım diye deliriyorum. Ama 5 günde belirti göstermediyseniz zaten çıkmayacaktır sizde bir şey. Ağır hasta olanlar 2-3 günde gösteriyor belirtileri. Siz bitti sayın bugünden sonra inşallah. Tabi ki seveceksiniz bebeğinizi :) haftalarca pozitif kalan 1 kişi oldu o da meşhur oldu :) 10 gün sabredin, gönlünüze ferahlık diliyorum, buraya gelip negatif sonucunu yazacaksınız, diğer hamilelerin sorularına cvp vereceksiniz muhtemelen:)
Şimdi okudum eşiniz iyi de hissediyormuş, virüs yükü az belli ki, bir kaç güne negatif olur inşallah

Canım sağlık çalışanı mısın?Valla çok moral oldu yazdıkların inş öyle dediğin gibi o günleri görürüz.Bundan sonra sanırım eşimden ayrı takılacağım doğuma kadar.Yani devlet idari izin vererek hamileleri koruyor amenna ama eşimiz polis işte sürekli çalışıyor operasyona gidiyor...Sağlık ocağı aradı eşimi 5-7 gün arasında gösterir belirtiyi dedi.O yüzden birkaç gün daha dayanmam lazım.Umarım dediğin gibi belirtisiz olur veya bulaşmamış olur

Veba ( salgın hastalik) bir beldeye gelmiş vebadan ölenden cok korkudan ölen daha fazla olmus canım o yuzden korkma ecel gelmeden ölum yok nasil olsa içini ferah tut
bana bişey olmaz diyip korkmayanlar yüzünden iyice yayıldıysa veba demek ki o beldedeki korkup önlem alan masumlar gitmiştir arada, aaaa aynı biz...

Daha yeni bir arkadaşımın esi ve babasi pozitif çıktı. Kiz eşinin ve babasinin pozitif olduğunu ogrendigi gün hamile olduğunu öğrendi. Ayrica 9 aylik da bebesi var. Esi hemen farkli odaya gecti 2 hafta o sekilde geçirdiler. Arkadasimda koku ve tat kaybi olustu ancak test yapmadilar muhtemelen pozitifti. 2 hafta dolunca esi odadan çıktı ve şu an kaldiklari yerden bir sorun olmadan devam ediyorlar:)

Keşke opmeseydim yerine keşke kurbana gitmeseydik deseniz daha iyi olurdu. Ben hamileyken eşim sadece haftada bir markete gidiyordu o da askere gider gibi hazırlaniyordu kimsenin olmadığı saatte gidip hemen geliyordu. Şimdi normalleşme başladı diye Herkes normal hayatını yaşıyor sonra neden pozitif çıktım diye hayiflaniyor. O kurban kesme yerinde bir kişi bile maskesiz ve Corona pozitifse geçiyor işte havadan bile. O 5 günde eşiniz de kimlere bulastirdi kimbilir. Geçmiş olsun bol bol c vitamini alın kırmızı biber yiyin c vitamini bu hastalığın en büyük ilacı

İyi de kurbanda bulaşmadı ki.Kurbanı kesen zaten sürekli aynı arabada operasyona gitmek zorunda olduğu kişiler.Onlarda da bir şey yok.Kurbanın kesildiği gün eşim rahatsızlandı zaten.Biz 1 senedir ailemizi görmüyoruz bu ne demek biliyor musun?Eşim sınıra göreve gidip geliyor şu dönemde tatile gidenlerden bin kat daha bunaldı ama hep işten eve geldi.Herkes normal hayatını yaşıyor sonra da neden pozitif çıktım diye hayıflanıyor demeniz ağırıma gitti şuan.Sen sırtında 50 kg 40-50 derece havada maskeyle ayakta dikilmenin ne zor bir şey olduğunu tahmin edebilir misin?Eşim sırf bulaşmasın diye yüzünde maske iziyle geliyordu eve.Tabi ki atıp tutmak kolay.Doktorumun bile bunun tedbirle alakası yok bu başka bir şey demesine rağmen sizlerin böyle konuşması çok üzücü.Çünkü yarın sizin de çok dikkat etmenize rağmen başınıza gelebilir.Ki herkes tatilden dönsün bakalım neler oluyor...Benim eşim sizin eşiniz gibi haftada bir markete gidecek konforda bir işte çalışmıyor.Aynı sağlık çalışanları gibi polisler de maalesef işini yapmaya devam ediyor sizin deyiminizle (asker gibi)

Son düzenleme:
bana bişey olmaz diyip korkmayanlar yüzünden iyice yayıldıysa veba demek ki o beldedeki korkup önlem alan masumlar gitmiştir arada, aaaa aynı biz...
Kız piraye senin de hangi bayrağa el salladığın belli değiliyi konuşuyorsun sonra kötü konuşanları beğeniyorsun

Kız piraye senin de hangi bayrağa el salladığın belli değiliyi konuşuyorsun sonra kötü konuşanları beğeniyorsun
üşenmedin de emoji mı saydın beybisihaklısın valla, ben fikrimi söylerim ama aksi de olsa doğruyu güzel söyleyenin hakkını veririm, huyum busen takma bunları şimdi, kendini korumaya , moralini yüksek tutmaya bak, hayırlısıyla bi doğur gel, bilâhare tartışırız

Tamda anlattığını 5 ay önce yaşadım hamileliğin 7. Haftası falandı sanırım benimde eşim yakalandı ama ben ve çocuklar hariç bütün apartmanı aldılar.

Bana test yapılmadı ama pek etkisini de hissetmedim tabi pskolojik bir süreç evde karantina altında kalmak birde hamile olunca o sıra benim kanamalarım oluyordu.

Hastaneye gidip hem kendimi hem çevreyi tehlikeye atmak istemedim şükür karantina 21. Günün sonunda eşim negatif gördü. Ama zor bir süreç bol bol dinlen meyve probiyotik al bunlar çok önemli.

Evi sürekli havalandır. Yine de eşinle temas etme maske tak çok geçmiş olsun.

O ilaç tedavi amaçlı değil yan ürün gibi bişey asi bulunmadi henüz
asi virus bulasmamasi icin bagisiklik kazanmak icin ilac suan tedavi gorevi goruyor en azindan 5 gunluk ilac tedavisiyla negatife donen cok kisi var minimum 5 gunde negatife donduruyorsa benim icin o ilac tedavidir cok sukur bu ilac da olmasaydi ulkenin durumu icler acisi olacakdi

Corona ilk başta düşünüldüğü kadar kolay yayılmıyor. Herkes bir anda ortaya çıktı yayıldı falan sanıyor ama öyle değil. Kasım ayında Fransa’da vardı mesela, doktorlar zatürre sanmıştı. Ama bunun anlaşılması martı nisani buldu.

Geçen mesai arkadaşlarımdan biri pozitif çıktı. (Aynı birimde değiliz) Hiçbir belirtisi yoktu. Yolculuğa çıkacağı için yaptırmıştı. Eşine ve eşinin ailesine de test yapıldı. Onlar negatif çıktı. Hatta çocuğun aynı ortamda çalıştığı kişilere de yapıldı (8-9 kişi). Onlar da negatif çıktı.

Siz maskesiz dolaşmayın, sosyal mesafenizi koruyun, güzel ve dengeli beslenin bir şey olmaz inşallah. Ayrıca bulaş olsa bile bulaş miktarı çok önemli.Az bulaş kolay atlatılıyor.

geçmiş olsun, bir an önce iyileşirsiniz umarım.

Benimde bugun evde karantinada son gunum coronali ev oturmasina gitmistim kimseninde corona oldugundan haberi yok tabi Allahim ertesi gun aramasinlarmi biz corona olmusuz sende test yaptir hemde 24 haftalik hamileyim gittim hemen belirti yok diye yapmadilar 5 gun sonra ozele gittim oda belirti yok dedi yapmadi bekle dediler bugun 14.gun biseyim yok .hatta konu acmistim bende yok nefesim daraliyo yok bogazim agriyo diye herkes psikolojiktir demisti.Allaha sukur bisey olmadi korkma sanada gecmemistir 2 doktorda 5 ve 7 gun arasi belirtiler baslar dedi

İlk testi negatif çıkıp , 2. 3. testi pozitif çıkan yüzlerce kişi var.

Aynen benim de eşimin belirtileri 2 günde başladı

Çok ama çok afedersiniz, siz de yazdığınız için yazıyorum, öpüşmüşsünüz. Bence taşıyıcısınız, bir yere gidip başkalarını tehlikeye atmayın. Panikte yapmayın, belli ki siz hafif atlacaksınız, doktorunuzu dinleyin. Eşiniz de inşallah iyileşecek, lütfen moralinizi bozmayın.

Biz memleketimizde değiliz.Memleketler de çok uzak.Doktorum yolculuğa izin vermiyor erken doğum riskim var.
Canim cok gecmis olsun coronanin nasil gec bulastigi tam olatak tespitedilemedi daha bi akrabanin esi coronayken esinde hicbirsey yok hemde yanyana yatarken gec farkettiler Icini ferah tut guzel seyler dusun biliyorum sen hem kendini hem bebegini
Hemde esini dusunuyosun insallah esinde evde atlatir herkes cok dikkatsiz olmaya basladi kimsenin umrunda degil artik

yok canım niye tartışalım takılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…