Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Çok geçmiş olsun öncelikle ama size neden test yapılmadı? Göğsümde hırıltı var diyorsunuz keşke ilerlemesini beklemeden bir test yaptırsanız. İhmale gelmez ki aynı gün yakın temasınız olmuş.

Biz memleketimizde değiliz.Memleketler de çok uzak.Doktorum yolculuğa izin vermiyor erken doğum riskim var.
Geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin eşine inşallah sana da bulaşmaz sirke veya çamaşır suyuyla kapı kulplarini falan sil istersen bı de sarımsak yut varsa da engeller

Atlattiniz mi ? Evde mi hastanede mi?

Çok korkuyorum 3 yaşında kızım var birde hamileyim ne yaparım diye. İnan hastalıktan değil şu karantina ve hastane ortamı ürkütücü

Hastanede yattım.valla ben de panik atak bi insan olarak her şeye dikkat ederdim ama buluyor bi şekilde.
Evet hastane odasında tek olmak sonrasında 14 gün ev karantinasi biraz can sıkıcı.ama yapacak bişey yok.
Izole olun

Lütfen sakin olun.bu virüs öyle bi şey ki 90 yaşındaki atlatıyor 30 yaşında hicbir hastalığı olmayan çok zor geçiriyor.
Burada önemli olan sağlığınıza dikkat etmeniz.panik yapıp strese girip bagisikliginizi düşürmeyin
Doktorunuzla görüşün odanızı sık havalandirin.
Internet ortamı insani daha çok paniğe sürüklüyor.
Ya da virüsle tanışmamış insanlar çok daha panik olabiliyor.

Ben akciğerleri problemli biri olarak çok sıkıntı çekmeden atlattım.
Dediğim gibi önemli olan bağışıklık sistemimiz

Burada biseyler yazıp çizmek aslında daha çok korkutabiliyor insani.
Sakin olun lütfen.

Kesinlikle bu hayatta herkesin kaybedecek bir şeyleri var. Yalnızca hamile olması kişinin bunda daha bir üst level değil ki. Gönlümün istekleri ile sulanır mesaj var bana da ama bizlerde corona riski az evlilikte romantizm şart mesela eşiniz gece ateş ölçüyor mu bu ayrıntı çok önemli o olmazsa olmaz

Canım ateşini ölçmek için maske ile bile olsa gelmesin, korkma İnşallah çok fazla semptom göstermemişse kısa sürede iyileşir, kendine çok dikkat et canım benim. Moralini yüksek tut. Kaç gündür hasta eşin?

Maalesef biz o seviyeye gelemedik herkes kendi ateşine

Şaka maka Rabbim tüm dünyayı şu illetten tez zamanda kurtarsın

Bir arkadasimiz dogumda hastaneden kapmisti,bebegiyle beraber. 50 gun kadar hastanede tedavi gorduler beraber, simdi sapasaglamlar. Korkmayin atlatirsiniz,moral cok onemli. Esinize de acil sifalar insallah

Aynen canım.
Ne kadar sağlıklı olduğuna bağlı bağışıklığı güçlü ise kısa sürede atlatır İnşallah. Bide belli olmuyor kime bylasıp bulasmayacağı, ben, kız kardeşim, halam ve kuzenim annemin evinde idik hepimiz pozitif çıktık annem ile yemek yiyip aynı tuvalet i aynı evi aynı odayı paylasmamıza rağmen annemin 2 defa yaptığı test negatif çıktı. Dedem 68 yaşında idi, evdeki herkes pozitif ama kendisinde çıkmadı. Yani Rabbim korusun, bulamamıştır İnşallah konu sahibine

O kadar yazdıgımdan buna mı takıldınız sadece?
Yok daha bin beşyüz tane aşırı saçma şeye de takıldım ama hem hamilesiniz hem de eşiniz hasta diye ve şu anda hala birbirinizin ateşini ölçerek bebeği riske atmaya devam etmenize rağmen engellenebilecek şey olarak şu durumda sadece ateş ölçmenin gereksizliğini söyledim. Siz ne isterdiniz?

Üzülme belki bulaşmadı ama bulaştıysa da hamileler çok ağır geçirmiyor en azından hamileliğe özel bir ağır geçirme durumu yok. Arkadaşım hamileyken geçirmiş sonradan antikor testi yaptırınca öğrendi. Hiç öyle semptom göstermemiş

Var, yeni duydum eşimin bir akrabası.
36. Haftadaymış, hastanede yatmış, 5. günün sonunda sezaryene almışlar.
Bebek çok sağlıklı, korona yok.
Anne 1 hafta daha hastanede kalmış, sonra taburcu olmuş.
Her şey yolundaymış, moralizinizi bozmayın.
Yediklerinize, kendinize dikkat edin.

KuzenimE iş yerinde bulaşmış o da 32 haftalık eşine ve 2 yaşındaki oğluna bulaştırmış kuzenim ve Oğlu hemen atlattı eşinin de bir 15 gün sürdü ilaç vermiyorlardı sadece kan sulandırıcı iğne yapıyorlarmış öksürük sıkıntısı oluyorsu aRa. Ara doktor birer gece 2 kere yatırıp buhar vermişti 15 içinde atlattı şimdi 36 haftalık testi negatif doktor bebek de iyi demiş inş size bulaşmamıştır bulaşmışsada inş çok rahat atlatırsunz

Bunların hiçbiri yapılmadı.Eşimin ilacını getirdiler bir ara.Ve eşimi aşağı çağırdılar çocuk arabanın camını aralamış ilacı ordan vermiş ve çekmiş gitmiş.Karantina falan yok.Biz kendimiz bilinçli olduğumuz için cıkmıyoruz.

Ama olmaz ki mesajlarda bile böyle yazmayın moralim bozuk demişsiniz bir sürü şeye . Tabii ölçmek için yanınıza asla gelmemeli. Bunu soylemelerinde de kötü bir şey yok.
Ama o kadar uzun yazmışım içimi açmışım sadece bunu bu şekilde söylemek hoş mu.İnsan bi şifa diler yumuşatır öyle söyler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…