Hamileyim aldıgım kiloları nasıl verecegim :(

Canim sen gene iyiin ben tam 30 kilo aldim abartisiz 95 kilo ile doguma gittim bacaklarim odemden parmak bastirinca icine göçüyordu.. Okadar kotu haldeydim ki yuzum taninmiyacak haldeydi falan bebegim 2450 dogdu okadar yiyip kendim almisim:KK43: psikolojim cok bozuktu inan bana ben zayifladiysam herkes zayıflar bi senede tam hic birseyim kalmadi gitti bol bol emzirip leslie yaptim evde birde diyetisyene gittim valla hem sakir sakir sutum vardi hemde oncekinden daha zayifim..
Cok iyi canım sevindim senin adına. Benimde bütün kiloyu bebek alıyo sanırım 36. Haftada 3100 idi
Simdi kac oldu kim bilir bi kac güne gidicem insallah. O kadar kilo aldın bebek cok almamıs. Simdi nasıl bebegin

Verirsin canım şimdiden takma kafana, ben de toplam 16kg kadar almıştım doğumdan hemen sonra 10kilosu gitti zaten, bir hafta sonra 4kilo daha gitti, kırkımız çıktığında gebelik öncesinden bir kilo eksiğim bile vardı :KK66:

Bol bol emzirirsin vücudunun toparlamasına yardımcı olur, yalnız emziriyorum diye homili gırtlak yeme, dengeli beslenmeye çalış yoksa gebelik kilolarına artı yaparsın...

Bir de yazmadan geçemeyeceğim kocana gıcık oldum!

Verirsin canım şimdiden takma kafana, ben de toplam 16kg kadar almıştım doğumdan hemen sonra 10kilosu gitti zaten, bir hafta sonra 4kilo daha gitti, kırkımız çıktığında gebelik öncesinden bir kilo eksiğim bile vardı :KK66:

Bol bol emzirirsin vücudunun toparlamasına yardımcı olur, yalnız emziriyorum diye homili gırtlak yeme, dengeli beslenmeye çalış yoksa gebelik kilolarına artı yaparsın...

Bir de yazmadan geçemeyeceğim kocana gıcık oldum!
Sagol canım desteğin icin. Yorumlara göre insallah fazla kilo kalmaz üstümde. Evet bu konuda gıcık esim:) Her seyde anlayıslıdır bi bu konuda böyle. Kendisine de her gün kilo aldım diyip duruyo. :)

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:
Meraketme emzirirsen o kilolar yok oluyor.ben 94 tum dogumda ve dogumdan bir ay sonra 76 ya dustum.32 haftalik ken dogum yaptim gebelik zehirlenmesi oldu odem vardi cok ama emzirdim hep.18 kilo buhar oldu bebek doguncs hic oturamiyosun super kilo veriyosun hiccc uzulme.ayrica anne olucaksin esini bosver hemen zayiflik hayali kurma.bir saglikla al kycagina yavrunu biraz kendini dusun.
Esine bu kadar yuz verme lutfen bir can getiriyosun dünyaya hemen ne oyle sporunu yapuyosun napcak bosucak mi zayifayamassan yani esin msnken gibimi insan biraz karisini cocugunu dusunur.dogrusu esini cok kinadim kolaysa kendin dogur deseydin.
Erkeklere fazla yuz vermeyin sagliginiz icin zayiflayin ve bunu esinize sozlu aciklamayin nedir bu ya anne olmak kolay sanki rahat birakin kendinizi zira lohusalik falan zor gunler bunlar simdiden kilo derdine dusmeyin hayirli dogumlar...

Meraketme emzirirsen o kilolar yok oluyor.ben 94 tum dogumda ve dogumdan bir ay sonra 76 ya dustum.32 haftalik ken dogum yaptim gebelik zehirlenmesi oldu odem vardi cok ama emzirdim hep.18 kilo buhar oldu bebek doguncs hic oturamiyosun super kilo veriyosun hiccc uzulme.ayrica anne olucaksin esini bosver hemen zayiflik hayali kurma.bir saglikla al kycagina yavrunu biraz kendini dusun.
Esine bu kadar yuz verme lutfen bir can getiriyosun dünyaya hemen ne oyle sporunu yapuyosun napcak bosucak mi zayifayamassan yani esin msnken gibimi insan biraz karisini cocugunu dusunur.dogrusu esini cok kinadim kolaysa kendin dogur deseydin.
Erkeklere fazla yuz vermeyin sagliginiz icin zayiflayin ve bunu esinize sozlu aciklamayin nedir bu ya anne olmak kolay sanki rahat birakin kendinizi zira lohusalik falan zor gunler bunlar simdiden kilo derdine dusmeyin hayirli dogumlar...
Sagol canım haklısın lohusalık zor olacak. İnsallah yavas yavas vercem kilolarımı bebisim saglıklı bir sekilde dogsunda az kaldı bakalım hayırlısı :)

Cok iyi canım sevindim senin adına. Benimde bütün kiloyu bebek alıyo sanırım 36. Haftada 3100 idi
Simdi kac oldu kim bilir bi kac güne gidicem insallah. O kadar kilo aldın bebek cok almamıs. Simdi nasıl bebegin

ben de 31 kilo aldım hamileliğimde. kızım da 3920gr 54 cm doğdu şimdi 18 aylık. benim de kilolarin 26si gitti kaldı 5(30'du aslında da anne evinde geri aldim 1 bucuk aydir:olamaz:)
bu sırada da yemekten falan aşırı kısmadım, çok yediğim dönemler de oldu, yani rahat olmasaydım daha kısa sürede giderdi diye dusunuyorum. ama spor çok etkili, eliptik bisiklet aldım eve ne zaman yoğunlaşıp kullanabilsem o dönem kilo verdim

Bende hamile kaldığımda 55 kiloydum doğuma 80 kilo ile gittim . Normal doğum yaptım . oğlum 3 kilo 420 gram doğdu. 2 hafta sonra dikişlerim için kontrole gittiğimde 69 kiloydum . Oğlum 3 aylık olcak nerdeyse Şuan 64 kiloyum :KK43: hala 9 kilo fazlam var eski kiloma dönmek istiyorum bende :KK43: hep o doktorumun verdiği DECAVİT adlı ilaç iştahımı açıp fazla fazla yedirdi bana :KK43: şuan kendi tabağımı bitirdikten sonra eşimin tabağındaki yarım kalan yemekleri de yediğim; sabahları kahvaltıda 1 ekmeği tost yaptığım; geceleri yatmadan makarna haşlayıp 2 tabaktan aşa yemediğim için kendime çok KIZGINIIIIMMMMMMM :KK43: ama aç kalınca da sanki bebeğim de aç kalcak diye üzülüyordum psikolojik olarak . Doktorum baktı ben tartıda aldım başımı gidiyorum 3 haneli rakamlara doğru kesti ilacımı sonra duruldum biraz ama ne fayda ben alacağım kiloları almıştım :KK43: tek tavsiyem yemek konusunda sakın aşırıya kaçma sebze ağırlıklı ye ekmek makarna bunları fazla tüketme kendine boş kilo alma hiç . Şimdiden hayırlı doğumlar :nazar:

Bende hamile kaldığımda 55 kiloydum doğuma 80 kilo ile gittim . Normal doğum yaptım . oğlum 3 kilo 420 gram doğdu. 2 hafta sonra dikişlerim için kontrole gittiğimde 69 kiloydum . Oğlum 3 aylık olcak nerdeyse Şuan 64 kiloyum :KK43: hala 9 kilo fazlam var eski kiloma dönmek istiyorum bende :KK43: hep o doktorumun verdiği DECAVİT adlı ilaç iştahımı açıp fazla fazla yedirdi bana :KK43: şuan kendi tabağımı bitirdikten sonra eşimin tabağındaki yarım kalan yemekleri de yediğim; sabahları kahvaltıda 1 ekmeği tost yaptığım; geceleri yatmadan makarna haşlayıp 2 tabaktan aşa yemediğim için kendime çok KIZGINIIIIMMMMMMM :KK43: ama aç kalınca da sanki bebeğim de aç kalcak diye üzülüyordum psikolojik olarak . Doktorum baktı ben tartıda aldım başımı gidiyorum 3 haneli rakamlara doğru kesti ilacımı sonra duruldum biraz ama ne fayda ben alacağım kiloları almıştım :KK43: tek tavsiyem yemek konusunda sakın aşırıya kaçma sebze ağırlıklı ye ekmek makarna bunları fazla tüketme kendine boş kilo alma hiç . Şimdiden hayırlı doğumlar :nazar:
Tesekkurler yorum icin. Benimde muhtemelen vitaminlerden oldu. Kac hap kullandım günlük. Dünden itibaren burdaki bazı arkadaşların tavsiyesiyle kestim bakalm doguma kadar degisir mi. Doktoruma sordum tabi bu arada. Evet yemek yiyorum bende doymuyorum bu aralar ama buna bir dur demek lazımdı. Bebek sanki bir tabak yediğinde doymuyor mu demi.

ben de 31 kilo aldım hamileliğimde. kızım da 3920gr 54 cm doğdu şimdi 18 aylık. benim de kilolarin 26si gitti kaldı 5(30'du aslında da anne evinde geri aldim 1 bucuk aydir:olamaz:)
bu sırada da yemekten falan aşırı kısmadım, çok yediğim dönemler de oldu, yani rahat olmasaydım daha kısa sürede giderdi diye dusunuyorum. ama spor çok etkili, eliptik bisiklet aldım eve ne zaman yoğunlaşıp kullanabilsem o dönem kilo verdim
Masallah sizinde kalmamıs bir sey. Bebekte dört kiloya yakın dogmus. Benimkide sanırım o civarda olur belki de gecer. Pilates düsünüyorum dogumdan belli bir süre sonra insallah. Bebegime de yoğunlaştım su aralar. Dünyam o oldu su an.

Tesekkurler yorum icin. Benimde muhtemelen vitaminlerden oldu. Kac hap kullandım günlük. Dünden itibaren burdaki bazı arkadaşların tavsiyesiyle kestim bakalm doguma kadar degisir mi. Doktoruma sordum tabi bu arada. Evet yemek yiyorum bende doymuyorum bu aralar ama buna bir dur demek lazımdı. Bebek sanki bir tabak yediğinde doymuyor mu demi.
Doktoruna da danışarak ilacı kesmen iyi olmuş :) gerçi doğumuna da az kalmış artık çok almazsın dikkat edersen . Ben 5. Ve 8. Aylar arası aldım çoğu kilomu :KK43: ilaçların verdiği iştaha annelik içgüdüsü de eklenince şeytana uyup fazla fazla yedik işte :KK43: umarım eski kilolarımıza döneriz :KK17::KK33::KK39:

Masallah sizinde kalmamıs bir sey. Bebekte dört kiloya yakın dogmus. Benimkide sanırım o civarda olur belki de gecer. Pilates düsünüyorum dogumdan belli bir süre sonra insallah. Bebegime de yoğunlaştım su aralar. Dünyam o oldu su an.

bir de dk hapını bıraktıktan sonra aldığım 10 kg var ama o hamilelik kilosuna dahil değil:ıslık::olamaz:
önemli olan süt olsun diye tatlıya saldirmamak:kk77:
sağlıkla alırsınız kucağınıza inşallah..

Bu hamilelikte kilo alma bence kişiye göre çok değişiyor ben hamileliğimde 30 kilo aldım şeker yüklemesinde şekerim biraz fazla çıktı diye Dr bir hafta diyet önerdi ve o bir haftada bile yarım kilo almıştım, sağlıkla ilgili bir sorun çıkmadı sonuçta, doğumdan sonra bi 15 kilosunu verdim ama bu sefer sütüm gelmeyince kısamadım yeme içme konusunda 2 yıl emzirdim ama illaki bu kiloyu vereceğim diyede bir takıntım olmadı bu süreç içinde, bir aldım bir verdim derken kızım 4 yaşına geldi ve dedimki tamam artık bu kiloyu vermek istiyorum spor ve hafif bir diyetle 5 ayda 18 kilo verdim Velhasıl kelam demekki dedim hamilelikte alınan kilo çok kolay veriliyormuş aslında, dikkat etmediğim ve canım kilo vermek istemediği için 4 yıl kilo verememişim hamile kaldığımda 63 kiloydum şuan 60 kiloyum

Canım bende 60 kiloyla hamile kalmistim doguma 70 kiloyla girdim ve 8 9 ay icinde 53 kiloya dustum ve hic ugrasmadan bebek oyle bir yoruyoki istemeden veriyosun uykusuzlukta kilo verdiriyo

Eşinin tedirgin olup zayıflarsın değil mi diye sorması biraz odunluk olmuş da sen şimdiden dert etme sağlıcakla al kucağına, sağlıklı bir emzirme dönemi geçir yavrunla sonra gidiyor zaten. 55 kiloyla hamile kalmış 80 kilo olmuş doğumundan 1 yıl sonra yine 55 olmuş anne söylüyor bunları:rapci: (gerçi şimdi 57 kiloyum da neyse:KK45:)

Simdi masallah yaramaz bir bucuk yasinda tam afacan zaten iki ay sonra yakaladik biz dort kilo doganlari simdi gectik boyumuz cok uzadi yani dert etme kilo olayini senin bebis masallah dort kiloyu gecer gibi doguma kadar. Birde zaten 12 kilosu ucup gidiyor inan bol su icip alti ogun az ve oz yersen hem sutun olur hemde zayiflarsin tecrubeyle sabit sadece hamur isi tatli karbonhitrat yuklenme yeter

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:
Dikkat et ben emzirirken hamilelikte aldığım kiloyu 2 ye katladım verilmiyoda

50 kiloyla hamile kalip 90 kiloyla doguma girerek bir rekor kirdim. Kizim 2 yasindayken tekrar 50 kiloydum ama o kilolu oldugum surec hem psikolojik hem fiziksel olarak cok yordu beni. Simdiden sonra daha fazla kilo almamaya bakin, hele de emzirirken sut olsun diye buldugunuzu yemeyin, sut olacaksa oluyor olmayacaksa olmuyor zaten.

17 kilo almissin asiri degil yani emzirirsen kolayca gider hepsi kafana takma bu kadar. Ben de hamilelikte 14 kilo aldim emzirerek dogumdan sonra 19 kilo verdim.
Ayrica sezeryandan korkma dogumdan 3 ay sonra gobegim hic yoktu ki ben hep gobekli biriydim. Sonra emzirmeyi birakinca biraz kilo aldim ama o da benim iradesizliğim.

Son düzenleme:
Ödem o kadar oluyor mu cok sasırdım. Masallah iyi vermissin canım.
Kızım erkenden gelmeye kalktı engellemek için bana ilaç verdi ler o ilaç bende alerji yaptı bütün vücudum ödem yaptı tabi günde verdikleri 5 litre serumunda etkisi eve 80 kilo ile geldim her gün 2 kilo gidiyordu nerdeyse bol bol wc de zaman geciriyordum

X