Hamileyim aldıgım kiloları nasıl verecegim :(

50 kiloyla hamile kalip 90 kiloyla doguma girerek bir rekor kirdim. Kizim 2 yasindayken tekrar 50 kiloydum ama o kilolu oldugum surec hem psikolojik hem fiziksel olarak cok yordu beni. Simdiden sonra daha fazla kilo almamaya bakin, hele de emzirirken sut olsun diye buldugunuzu yemeyin, sut olacaksa oluyor olmayacaksa olmuyor zaten.
Peki eski kilonuza geri dönmek için herhangi bir çaba içerisine girdiniz mi yoksa kendiliğinden gidiyor mu ? ( yani az yemek, spor vs. Olmadan )

benim doktorum gunde bi vitamin +folik asit takviyesi disinda bisey vermedi hatta cok vitamin alirsan bebek buyuk gelir dogumun zor olur dedi..ben ilk hamileligimde de sadece 1 adet vitamin takviyesi almistim,14 kilo alarak doguma girdim,3,600 gr dogdu oglum..bol bol et yemistim ben,yumurta vs.
bi arkadasimda 27 kilo alarak girdi doguma,onunda bebegi 3,5 kg dogdu..yani cok yemenin bebege cok da bi faydasi yok,yararli seyler yemek gerek.
simdi yine hamileyim,et gormeye tahammulum yok,varsa yoksa kefir icip yogurt yiyorum,zorlayarak yumurta yiyorum,bide bol meyve,salata.
bu hamileligimde biraz daha yavas seyrediyor kilo almam ama bence kilo almaktan ote catlamamak onemli.
kilo almayip catlayacagima,kilo alip catlamamayi tercih ederim.

56 kiloda hamile kaldım şu an 75 kiloyum.Bakalım süreç nasıl gelişecek.Takipteyim

68 kg de hamile kaldım. 88 kg ile doğuma girdim. Şu anda 58 kg' yim. Endişelenme.

Kızlar bugün doktora gittik. 3500 olmus bebek. Hiçbir açılma yok doğum daha geç olabilir dedi doktor. Büyük ihtimal 4 kiloyu geçecek bebeğim. :anneadayı:

Kızlar bugün doktora gittik. 3500 olmus bebek. Hiçbir açılma yok doğum daha geç olabilir dedi doktor. Büyük ihtimal 4 kiloyu geçecek bebeğim. :anneadayı:
Son haftalarda çok kilo almıyor bebekler canım 4 kiloyu geçeceğini sanmam 100-200 gram ya alır ya almaz . Ayrıca doğduktan sonra ertesi gün onun kilosunun 200 gramı direk gidicek şişlikleri inince.

50 kiloyla hamile kalip 90 kiloyla doguma girerek bir rekor kirdim. Kizim 2 yasindayken tekrar 50 kiloydum ama o kilolu oldugum surec hem psikolojik hem fiziksel olarak cok yordu beni. Simdiden sonra daha fazla kilo almamaya bakin, hele de emzirirken sut olsun diye buldugunuzu yemeyin, sut olacaksa oluyor olmayacaksa olmuyor zaten.
Peki Nasıl verdiniz birde hamilelikte bu kadar çok kilo almak normal mi doktorunuz birşey demedi mi

Bu kadar çok soru sormamın sebebi benimde fazla kilolarımdan şikayetçi olmam arkadaşlar o yüzden doğumdan sonra eski kilolarına dönebilen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Emzirdiğim için sütümün kesilmesinden de korkuyorum az yediğim taktirde . E genelde evdeyim bebeğimle ilgileniyorum sürekli . Evde Nasıl verebilirim bu kiloları ?

Hamilelikde tam 25kilo almisdim ve suan hepsi gitdi.ben dogumdan onceki kilolarimi vermeye calisiyorum 70le gebe kalmisdim ilk 3ay 63e indim.suan 62yim.emzirince gidiyo kilolar canim.dogum yapali 14ay olu

Ultrason rakamlarina fazla takilma bide benim son 2hafta hic kilo almamisdi 3300gramdi dogdugunda

Peki eski kilonuza geri dönmek için herhangi bir çaba içerisine girdiniz mi yoksa kendiliğinden gidiyor mu ? ( yani az yemek, spor vs. Olmadan )

Peki Nasıl verdiniz birde hamilelikte bu kadar çok kilo almak normal mi doktorunuz birşey demedi mi

Kendiliginden veren sansli insanlardan degildim maalesef, diyetisyen, gunde 2 saati asan sporla verebildim ancak.
Hamilelikte aldigim kilolarin nedeni de 10 yasimdan beri sporla iciceydim ve hep yediklerine dikkat eden bir insandim, hamilelikte sporu biraktim, surekli yiyip yattim, gebelik sekerim ve gebelik tansiyonum da olunca 40 kilo aldim.

Kendiliginden veren sansli insanlardan degildim maalesef, diyetisyen, gunde 2 saati asan sporla verebildim ancak.
Hamilelikte aldigim kilolarin nedeni de 10 yasimdan beri sporla iciceydim ve hep yediklerine dikkat eden bir insandim, hamilelikte sporu biraktim, surekli yiyip yattim, gebelik sekerim ve gebelik tansiyonum da olunca 40 kilo aldim.
Gebelikte zor olmuştur şeker geçmiş olsun

Hamileligimde 59 kilodan 79 a çıktım. Suan 62 kiloyum. Bebeğim 15 aylık. Verirsin korkma. Emzirirken kilolar gidiyor. Bebeğin sağlıkla dogsun da. Gerisi hallolur

Merhaba su an hamileyim 60 kiloyla hamile kaldım. Su an 77 kiloyum daha doguma var. Hem ben kilo alıyorum hem bebek kilolu. Bir hafta önde takip ediyor. Bu aralar sürekli bir seyler yemek istiyor canım gece bile fark etmiyor. Bebegim gelecek diye heyecanlıyım ama bu kiloları takıyorum nasıl verecegim bunları. Esim zayıf seviyor. Spor yaparsın demi sonra diyor. Zaten hamilelikten dolayı olmuyor giysiler ama hamilelikten sonra olmayacak bölgesel her yerim genişledi :KK43: :cry:
Ben 63 kilo ile hamile kaldım. 83 ile doğuma girdim. Doğumdan sonra 7 ay hep 73 kiloydum. Şu an kızım 2.5 yaşında ve ben 58 kiloyum. Yani diyorum ki boş yere üzülme. Veriliyor merak etme. Canan Karatay usulü beslenip yürüyüş te yaptın mı mis gibi de gidiyor kilolar. Hiç kafana takma.

Kızlar size bir sey daha danıscam kilo dısında bu. Ben su an yurt dısında dogum yapacağım insallah. Esim pasaport cıksın türkiyeye gideriz diyor sizce mantıklı mı ekimde gitmek. Bebek hava degisiminden etkilenmez mi? Biraz daha gitmeyi ertelesek kısa denk gelcek bu sefer.

Kilo açısından bence hiç korkmayın ben 12 kilo ile doğuma girdim. Şimdi kızım 10 Aylık ve ben bekarlık kiloma döndüm enredeyse 12kilo üzerine + 7 kilo daha verdim. Bol bol su ve emzirmek çok işe yarıyor.

X