Hamileyim ailemin haberi yok

oylesines

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
2
0
24
Merhabalar biraz karışık bir konum var sizlere danışmak istediğim için buraya üye oldum. 1 senedir ilişkimin sürdüğü birisi var. Bu kişiyi 1 2 arkadaşım hariç hayatımda kimse bilmiyor. Uzaktan bir ilişki yaşıyorduk ve artık kendisiyle ayrılmayı düşünüyordum. Fakat bugün 1 aylık hamile olduğumu öğrendim. İlk başta aldırmayı düşündüm fakat erkek arkadaşım kesinlikle aldırmak istemediğini duruma çok mutlu olduğunu ve hemen evlenmek istediğini söyledi. Benimde kararım değişti Allah tarafından bana verilen bir canı aldırmak istemiyorum. Sorun şu ki aileme bir sevgilim olduğunu bahsedip 3 4 ay içinde hemen evliliğe bu durumu nasıl götürebilirim sizce. Ya 3 4 ay içinde evliliğe götürüp evlendikten sonra durumu açıklayacağız. Yada sadece anneme söylesem en azından o işlerin hızlanmasına yardımcı mı olur. Kafam çok karışık lütfen bana fikirlerinizi söyleyin.

Evlenecekseniz annene söyle aksi halde saklayamazsınız. Evlendikten sonra söylemektense şimdi bilsinler

Allah analı babalı büyütsün de. Bişey diyemiyorum. Ayrılmayı düşündüğünüz adamla ilişkide korunmamak falan. Bile isteye olmuş gibi. Ve ne yaparsanız yapın ortaya çıkacak. Oldu ki 4 ayda evlendiniz 5 aylık olacaksınız karnınız büyüyecek. 4 aylık evliyken de doğum yapacaksınız. Saklama şansınız 0. Aileniz bilmeli

Yaşlarınız kaç?
Sevgilin çalışıyor mu?
Mutlaka annenle bu konuyu konuş.

Arılmayı düşünüyormuşsunuz ama gebelik durumu fikrinizi değiştirmiş .
Çocuğu doğurunca hayatın çok daha zorlaşacağını sanırım tahmin edemiyorsunuz.
Çok hassas bir konu hem evlenme hem de çocuk dikkatlice düşünün.

Ayrılık konusu son günlerde ortaya çıkmış birşeydi. Evlendikten sonra durumu söylemeyi düşünüyoruz zaten sadece öncesinde benim söylemeyeki korkum oluştu

Ayrılmayı düşündüğün adamla evlenirsen ilerde kucağında çocukla mahkeme gezebilirsin dikkat et. Sadece çocuk için evlenmek bana mantıklı gelmiyor hatta büyük hata gibi geliyor. Kürtaj olup olmamak sana kalmış ancak önceliğin kendin olsun.

+1

Ayrilmayi dusundugun insanla cocuk icin evlenme

Evleneceksen ve bu kesinse bence düğünden sonra ailene aciklaman en iyisi ...öncesi öğrenmeleri hem üzecek hem gebe halinle senide çok uzerler . Düğün sonrası kimse karışmaz sana öncesi önyargı olusturur

Ayrılmayı düşünüyordum demişsiniz neden öyle düşündünüz

Durum için yorum yapamayacağım herkesin kendi hayatı aldırırsınız aldırmazsınız ama şunu söyleyeyim size aman evlenince değişir çocuk olunca değişir diye bişey yok. Asla değişmiyorlar. Öyle bir düşünceniz varsa bunu bilin. Hatta bence özellikle çocuk durumu evliliği fena halde sınayan şeylerden biri

Ayrılmayı düşünüyorsan demekki iyi gitmeyen birşeyler var ilişkide.
İyi gitmeyen bi ilişkiyi evlilik ve çocukla taçlandırmak ne kadar doğru?
Azıcık mantıklı olsanız.

benim uzak akrabalarımdan ve arkadaslarimdan hamilelik haberi öğrenince evlenen birkac kisi oldu. aile tabii uzuluyor vs ama oyle buyuk tepkiler olmuyor genelde cunku öğrendiklerinde zaten evli barkli oluyorsun, kapin ayrı oluyor.

Çocuk 9 aydan önce doğacağına göre evlenince, doğal olarak söylemen lazım

Neden ayrılmayı düşündünüz? Ayrılmayı düşündüğünüz biriyle neden evlenmeyi düşünüyorsunuz? Sadece çocuk için mi?

Ayrılmayı düşündüğün adamla evlenirsen ilerde kucağında çocukla mahkeme gezebilirsin dikkat et.
+ 1

Şu anda evlilik lâfından dolayı dünya toz pembe görünse de, hiç bir sorun çözülmedi, hiç bir huy değişmedi...
Bir anda aklınıza ve ruhunuza ilâhi bir şekilde 10'ar yaş olgunlaşma yüklenmeyecek adınız evli olunca.

Neyseniz, kimseniz o.

İlişkinin kendisi altı üstü bir yıllık bir uzak mesafe ilişkisiyken, adam sizin hayatınızın içinde doğru dürüst yer almamışken , siz adamı, hayatını, sosyal hayattaki hallerini yakından ciddi sürelerle gözlemlemişken... Bu halde bile ayrılmayı düşündürten şeyler varken...

Şimdi bu adamı birdenbire hem baba hem koca, kendinizi hem eş hem anne yapmak cesareti, bence sadece ya saflık ya akıl tutulması.

Eğer bir evlilik sorunluysa çocuk daha da sorunlu hale getiriyor. Hayatınızdaki adam ayrılmayı düşündüğünüz bir insan olduğuna göre muhtemelen doğru insan değil ve evliliğiniz de de sizi sorunlar bekliyor olacak. Dahası daha evliliğinizi oturtamadan bebekle beraber yeni sorunlar çıkacak. Erkeklerin çoğu çocuktan sonra çok değişiyor malesef. Burası "çocuktan sonra kocami taniyamaz hale geldim" başlıklı konularla dolu. Siz zaten bebekle beraber tahammulsuzleseceksiniz. Buluttan nem kapar hale geleceksiniz. Tükenmişlik hissi,alınganlık,herşeyin göze batması bunlara girmiyorum bile. Bide adam anlayissizsa geçmiş olsun. Gelsin bitmek bilmeyen lohusa depresyonu. Güzel heyecanlar ve sanıyorsunuz ki herşey artık toz pembe olacak ama öyle olmuyor. İyi düşünün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…