Hamileyim aileme nasıl söyleyebilirim?

oylesines

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
7
1
24
Merhabalar dün 3 aylık gebe olduğumu öğrendim. Zaten şüphelerim vardı fakat en fazla 1 aylık zannediyordum kadın doğuma ultrason girdiğimde 3 aylık hamile olduğumu öğrendim. Ailemin haberi yok sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz. Aileme bu haberi nasıl verebilirim yani annem ve babama bahsetmekten korkuyorum fakat bahsetmeliyimki 2 3 ay içerisinde en fazla evliliğimiz gerçekleşsin. Fikri olan varsa lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım nasıl bahsetmeliyim cesaretlendirilmeye çok ihtiyacım var😔

Hayır ama 2 3 ay içinde çok acele bir evlilik olur ve engel olabilirler ne derdiniz var diye. Ailelere söylersek en azından çevrenin haberi olmadan hızlıca evlenmemize izin verirler diye düşünüyorum
Bebek doğunca çevrenin de haberi olacak zaten.
Size en az stres yaşatacak şekilde hareket edin.

Hayır ama 2 3 ay içinde çok acele bir evlilik olur ve engel olabilirler ne derdiniz var diye. Ailelere söylersek en azından çevrenin haberi olmadan hızlıca evlenmemize izin verirler diye düşünüyorum
bence evlilik girişiminizi yapın, ne bu acele derlerse ve çok söylemek zorunda kalırsanız da söylersiniz

bebeğinizden değerli hiçbir şey yok, kendinizi strese sokmamaya çalışın

bence evlilik girişiminizi yapın, ne bu acele derlerse ve çok söylemek zorunda kalırsanız da söylersiniz

bebeğinizden değerli hiçbir şey yok, kendinizi strese sokmamaya çalışın
Çok teşekkür ederim. Evet babamla görüşeyim ciddi düşünüyoruz diyip tanınmasını isteyim. Erkek arkadaşımda görüştüğünde ciddi olduğunu söylerse 2 3 ay içinde belki bi evlilik olabilir hiç söylemeden. Evlendikten sonrada öğrenselerde zaten evlenmiş olacağım

Çok teşekkür ederim. Evet babamla görüşeyim ciddi düşünüyoruz diyip tanınmasını isteyim. Erkek arkadaşımda görüştüğünde ciddi olduğunu söylerse 2 3 ay içinde belki bi evlilik olabilir hiç söylemeden. Evlendikten sonrada öğrenselerde zaten evlenmiş olacağım
2-3 ayda evlenseniz bile bebek 6 aylık olacak. 3 ayda dogurunca herkes anlayacak o yüzden anne babanıza durumu söyleyin sade bir nikahla direk evlenin. Ayrıca masallahiniz var 3 ay hiç mi suphelenmediniz, reglde mi sizi dusundurmedi.

Anne babanıza söyleyin tabikide insanlar 3.ayda çocuk doğunca daha çok şoka girer.
3aylık hamileliğide nasıl anlamadınız hayret doğrusu.

Daha cumartesi günü konu açmışsınız. 1aylık hamileyim diye. 6günde nasıl 3ay oldu ?
Aileniz muhafazakarmış 1aylıksa korkudan aldırabilirdiniz. Evlenmeye çok meraklı olduğunuzdan hemen hamile kalıp evlenmeye çalışıyorsunuz bence.
Yaşınız kaç ?

3 tane konun var ve hepsi hamileyim aileme nasıl söylerim evlenecem aileme nasil söylerim diye

Bu konuda 3 aylık olduğunu öğrendim diyorsun...

3 aydır biliyormusun yani hamile olduğunuzu

Merhabalar dün 3 aylık gebe olduğumu öğrendim. Zaten şüphelerim vardı fakat en fazla 1 aylık zannediyordum kadın doğuma ultrason girdiğimde 3 aylık hamile olduğumu öğrendim. Ailemin haberi yok sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz. Aileme bu haberi nasıl verebilirim yani annem ve babama bahsetmekten korkuyorum fakat bahsetmeliyimki 2 3 ay içerisinde en fazla evliliğimiz gerçekleşsin. Fikri olan varsa lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım nasıl bahsetmeliyim cesaretlendirilmeye çok ihtiyacım var😔
Saglikla kucaginiza alin. Diger uyelerinde dedigi gibi zaten bir kac aya hersey ortaya cikacak o nedenle simdi gizlemek icin stres yapmyin. Anneniz is bitirici duzgun bir insansa kendisine soyleyin yalnizca. Eger aileniz cok baskiciysa hizlica bir isteme, ev tutma, nikah sureci icine girip bir ayda toparlamaya calisin herseyi.

Bu konunun aynisinin tipkisi vardı üyelik alıp aynı konuyu mu açıyorsunuz

X