Hamilelikte saçını boyayan var mı?

konu sahibi arkadasim boyattinmi boyatmadinmi bilmiyorum ama,eger boyatmadiysan iyi yaptin,ben 2 bucuk ay once 27 haftalik erken dogum yaptim,kendimi cokkk hemdee cokkk sucluyorum essek kafam acaba diyorum,halen bebegim hastanede,off nerden bilebilirdimki daha onceki iki hamileligimde boyatmistim bisey bi sorunla karsilasmayinca cesaretlendim iste,cok beyazlarim var benimde gercekten cok cirkin gorunuyorlar,iki seyden dolayi sucluyorum kendimi hem sacimi boyatmamdan hemde suan oldugu gibi bilgisayradn kotu etkilenmis olabilirim,:KK43:((

arkadaslar yapmayin nolur.en kucuk bi ihtimal bile cok kotu.bebeklerin sagligindan daha mi onemli saciniz.saglikli sihhatli getirin bebeginizi dunyaya sonra istediginizi yapin.Allah korusun bisi olcak vicdan azabi cekeceksiniz.

ikeada hamile bir hanım görmüştüm karnı kocamandı saçınınsa yarısı sarı dipleri siyah beyazdı, belli ki aylardır boyamamıştı ama yine de çok güzeldi.

Saç boyama konusunda kafam cok karışık benim.. boyayanda var boyamayanda..
doktoruma henüz sormadım..
benim sacım röfle sacımın yarısı sarı yarısı kumral durumda, röfle yaptıranlar bilirler kötü durur malesef..
su an 21+4 teyim..
röflemi yaptırmayı cok isterim ama bebegime zarar gelmesinden de cok korkuyorum..?

3 aydan sonra doktorum rahatlıkla boyatabilecegimi soyledi.benimde saçlarım sapsarı fakat diplerim simsiyahtı,düşünün artık gerisini :KK23: 3ay geçene kadar bandana kulandım.12.haftaya girdiğim gün sonrada saçlarımın dibine değmeden sadece sarı olan yerleri koyu kahveye boyadım.(onden yan kahkulum war onu sarı bıraktım :KK1: ) çünkü birden bire koyu renge alışmak çok zor biliyorum.eskiden defalarca koyu renk yapıp sonrasında açtırmıştım çünkü...şuanda 19 haftalık hamileyim.
Bence doğumdan sonra röfle daha mantıklı...çünkü sürekli dip boya yapamayacgız,bebişlerimiz dunyaya gelince her dakıka saçlarımızı boyatmaya vakit bulamayacagız...yok sutumden geçermi korkusu falan ...şimdilik sorunsuz gidiyor herşey.

kesınlıkle boyatmayın derim..bazı dr.ızın versede cogunlugu boyatmayın dıyor .bebegınızden degerlı degıl ya zaten kadınlar hamıleyken guzellesıyor kızlar:):)

bitkisel boyalar var diyorlar, ama ne kadar bitkisel olsada guvenemiyorum dogrusu :44: hadi beyazlari olanlari daha cok anliyorum, goruntusunden rahatsiz olabilirler. ama diger turlusunu anlayamiyorum, bebisleri riske atmaya deger mi?

Son düzenleme:
kınamı yaksam onun zararı var mı acaba

cnm bence kınanın bir zararı olmaz çünkü içinde hep doğal maddeler var eğer rengini beğeneceksen yakabilirsin.

ama bende boyaya karşıyım şuan kafam 3 renk ama napim :) böyle dolaşıcam artık .

ama boyayanlara da saygım var .

Merhaba benim dayım cadde de caför ve ben brezilya fönünü sordugumda bana bir kere yaptırmanın bile 10 bin sigara içmiş kadar zararı oldugunu bu yüzden kesinlikle yapmamam gerektiğini söyledi paylaşmak istedim.

selam kızlarr
yaa ben brezilya fönü yaptıracaktım yaz geçsin öyle yaparım dedim kışa girerken dah iyi olur dedim
hamile kaldım şimdi 3,5 aylık hamileyim ikizlere..

yaa çoğu yerde okudum brezilye fönü hamilelikte sakıncalı yazıyor ama acaba yaptıranlar varmı bilginiz varsa rica ediyorum
çünkü sürekli kuaföre gitmek zor evde uğraşmak zor çalışıyorum zor oluyor hergün hergün offff

su dalgası gibi kalıcı bişeyde olur aslında ama gebelikte sizce çokmu tehlikeli olur

Merhaba benim dayım cadde de caför ve ben brezilya fönünü sordugumda bana bir kere yaptırmanın bile 10 bin sigara içmiş kadar zararı oldugunu bu yüzden kesinlikle yapmamam gerektiğini söyledi paylaşmak istedim.

1_ya kötü bir şey olursa çocuğunda sende ömür boyu çekeceksin.4 ay beyazları çekmek daha mantıklı.
2_az hasar olsada yada hiçbirşey olmasada en ufak bi hastalığında acaba bu yüzdenmi diye aklına takılıp seni rahatsız edecek
hamileyken kuaförde çalışan arkadaşım sadece saçları boyanan müşterilerin boya kokusu yani kimyasal soluduğu için bebeği sakat oldu (doktor bunu sebep gösterdi)
belki hiç bir sorun çıkmaz ama çocuk bu riske edilemez.

bende hamileyim suan 11 haftalık ama doktoruma sordum 16 haftalıkken boyatabilirsin sıkıntı olmaz dedi şimdi siz korkuttunuz beni benim arkadasım da boyattı 16. haftada bi sorun olmadı.bence içinizi rahat tutun.

Benim doktorum 6.ayda bitkisel boyayabilirsin demişti.çok fazla beyazım vardı 6ay boyunca dogalkina zeytinyağı karışımı yapıp boyadim.evet biraz kirmizimsi oldu ama beyaz olmasından iyidir.7.ayda kuaforume bitkisel boyattim.kinanın üzerine boya tutmaz diorlar ama tutuyor.suanda emziriyorum,normal boya yapıyorum.boyamadan önce sutu sagiyorum.risk alma bence.kına en dogali sabret o şekilde.

Benim doktorum 6.ayda bitkisel boyayabilirsin demişti.çok fazla beyazım vardı 6ay boyunca dogalkina zeytinyağı karışımı yapıp boyadim.evet biraz kirmizimsi oldu ama beyaz olmasından iyidir.7.ayda kuaforume bitkisel boyattim.kinanın üzerine boya tutmaz diorlar ama tutuyor.suanda emziriyorum,normal boya yapıyorum.boyamadan önce sutu sagiyorum.risk alma bence.kına en dogali sabret o şekilde.

selam;

kınayı kaçıncı aydan itibaren yalmaya başladın.Herhangi bir zararı yoktur değil mi?:KK43:Bende de çok beyaz var.6+3 günlük hemileyim.Kına için 12 haftayı beklesem mi acaba?

boyatma boşver beyazların çıksın göbüşün çıksın fedakarlıktır annelik bebişin kucağın alnca anlarsın
emzirme döneminde ayağım burkuldu şisti doktor krem verdi ilaç kullanmayayım diye cildimden sütüme geçti çoçuğum süt emmedi ozaman anladım süte tadı geçtiğini deri yoluyla herşey bbeğede geçiyor hamilelikte saçımı boyatmadım beyaz geçtim hiç bir el krmi bile sürmedim bebeğe zararlı olur diye 21 gün hasta yattım boğaz ağrısından ağrı kesici bile almadım 3 ay dişim ağrıdı gece sabaha lkadar uyuyamıyordum sarmısak bastım acısı geçsin iye öyle uyuyordum kahve kola içinde katkı maddesi olan hiç birşey yemedim dondurma ve çikolata dahil....şimdi emziriyorum 1 haftadır ağır gribim ama direndim ilaç kullanmadım kızıma süte geçecek diye kızım 5 aya yeni girdi ama daha hala saçımı boyatmadım olsun bebişimden daha mı önemli sütümün kalitesi eksilmesin diye kilo vermedim yeni başladım rejim yapmaya
benim büyük bir oğlum var allah kimseye vermesin büyük hastalık geçirince doktorlar anne karnında ilk gün hamile kaldığınızdan beri herşşeyi sorguluyorlar beslenmeniz kullandığınız ilaçlar kozmatik ürünler piskolojik durumlar kocanızın hamilelikte size davranışı yedikleriniz ...allah kimseye yaşatmasın benim tedbirim ondan
bilimde herşey kantlanmış değil ama ben kozmetik ürünleri masum bulmuyorum wmzirme dönemi ve hmilelikte sakının ondan sonra siz kendinize bakın :emir_bebek:

13 haftaligim su an. 2 hafta önce amonyaksiz boyayla boyattim. Doğal boyalar biraz daha pahalı. Diplere uygulatmadim. Önemli olan amonyagin zehri ve dipteki hücreler. Buna dikkat edilirse sıkıntı yok

13 haftaligim su an. 2 hafta önce amonyaksiz boyayla boyattim. Doğal boyalar biraz daha pahalı. Diplere uygulatmadim. Önemli olan amonyagin zehri ve dipteki hücreler. Buna dikkat edilirse sıkıntı yok[/QU

benim beyazlarım çok var.Sadece dip boya yaptırmak istiyorum.Acaba hint kınası mı yapsam diye düşünmeye başladım.:KK4:

arkadaşlar benim saçımda beyazlar var ama çok özellikle tepe kısmında doğal olarak boyuyorum.çalışıyorum açığımda yani, kısacası hamile değilim ama önümüzdeki aylarda ALLAH nasip ederse inşallah hamile kalmayı düşünüyorum. ama çok takılıyorum bu konuyo hamile kalırsam ilk 4 ay boyatma yasağı var yani herkes öle sölüyo. ama ben boyamadan nasıl durucam normalde 1 ayda bir dip boyası yapıyorum.4 ay boyamasam çok kötü olucak. aranızda bebeğini düşünmüyo kendini düşünüyo diyenler olacaktır biliyorum ama ben yardım istiyorum çok bakımlı biri değilim ama saçlarımı da boyatmadan duramam aranızda yada çevrenizde hamileyken boyayanlar varmı?bide şöyle düşünüyorum sonuçda tamam anne hamilelikte kendine çok iyibakmalı yalnız ister istemez stresler sıkıntılar yaşıyoruz buda bebkleri çok etkiliyo ama bebeklerimiz ALLAH ın izni ile sağlıklı doğuyolar yada problemli oluyolar o ALLAHın işi buna inanıyorum.ben boyamayı düşünüyorum inşallah bişey olmaz kısacası sizden istediğim çevrenizde yada aranızda benim durumumda olanlar varmı yardımcı olun düşüncelerinizle ...

Hamile oldugumu 1,5 aylıkken öğrendim. Hamile iken boyattim ama bilmiyordum.doktorum kesinlikle istemiyor.sonucta kimyasal.benim de cok beyazim var ama boyatmiyorum, boyatmayacagimda.gecenlerde bu konuyu kuaforumle de konustum.gebeligimin 5.ayinda kuzenimin düğünü olacak.bana bant takmami tavsiye etti.dogal boyalarin cok bi kapatici özelliği yok bildigim kadariyla

Arkadaslar banada yardimci olurmusunuz lutfn benim iki aylik kizim var emziriorum ve sacimida boyatmak istiorum bir sakincasi varmidir acaba tsk ederim

Kesinlikle boya ben boyadim sen iyi hissetmlisn ki kendini bebeğe de iyi seyler hissettrmelsn benim de beyazim çoktu boyattm şükür bi silinti olmadi bitkisel boya ile ama

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X