Hamilelikte saçını boyayan var mı?

Saç boyaları ancak saç derisinde yara bere vs varsa zararlı..Çünkü kan yoluyla vücuda geçebilir kimyasal maddeler...Ancak şimdiki saç boyaları eskisi gibi değil..Röfle ,vs yaptırmadıkça zararı yok..Ben hamileyken de fırsatını bulduğumda boyadım..Şu an iki zeki,sevimli çocuğum var :nazar: :nazar:

Son düzenleme:
bitkisel bile olsa hamilelik ve dogumdan sonraki ilk 3 aylık süreçte boyatmamam konusunda doktorum beni uyarmişti
ne hamileliğimde ne de sadece anne sütü ile beslediğim dönemde boyatmadım
kızım 6.5 aylık, ek gıdaya baslayalı epey oluyor ve haftaya boyatmayı dşünüyorum :44:

arkadaşlar benim saçımda beyazlar var ama çok özellikle tepe kısmında doğal olarak boyuyorum.çalışıyorum açığımda yani, kısacası hamile değilim ama önümüzdeki aylarda ALLAH nasip ederse inşallah hamile kalmayı düşünüyorum. ama çok takılıyorum bu konuyo hamile kalırsam ilk 4 ay boyatma yasağı var yani herkes öle sölüyo. ama ben boyamadan nasıl durucam normalde 1 ayda bir dip boyası yapıyorum.4 ay boyamasam çok kötü olucak. aranızda bebeğini düşünmüyo kendini düşünüyo diyenler olacaktır biliyorum ama ben yardım istiyorum çok bakımlı biri değilim ama saçlarımı da boyatmadan duramam aranızda yada çevrenizde hamileyken boyayanlar varmı?bide şöyle düşünüyorum sonuçda tamam anne hamilelikte kendine çok iyibakmalı yalnız ister istemez stresler sıkıntılar yaşıyoruz buda bebkleri çok etkiliyo ama bebeklerimiz ALLAH ın izni ile sağlıklı doğuyolar yada problemli oluyolar o ALLAHın işi buna inanıyorum.ben boyamayı düşünüyorum inşallah bişey olmaz kısacası sizden istediğim çevrenizde yada aranızda benim durumumda olanlar varmı yardımcı olun düşüncelerinizle ...

canıımm ınsallah ıstedıgın an olur bebegın ben 36 yasında anne oldum tabı 2 tanede vardı ben hamıleyken boyattımda kestırdımde hatta hamıle oldugumun farkına varmadan ılk zamanlar bıle boyadım sacımı bısı olmaz allahın ıznıyle kuafore sormustum boyatan cok ama kestıren cok nadır demıstı napalım yanı bır sene boyamayalımmı valla kendımı yaslı hıssederıom o zaman beyazlarım var cunku

soylede yapabılırsın doktora sorursun bebegıne bır sorun olmazsa ınsallah olmaz o zaman boyarsın ben cok boyadım valla bebegımın resmıne bakabılırsın elıfım albumunde ılk sayfa

benim arkadaşım eczacı kendinin eşinin çoçuğunun sağlığına aşırı dikkat eder.eşi hamileyken saçını hep boyadı organik boyayla boyadığını söyledi sorun olmuyomuş.bende hamileyim şuan ama ben kesinlikle boyamam .gerçi benim beyaz sorunum yoktu ama boyuyodum bende.hamile olduğumu öğrendim bi dahada boyamadım emzirme süresindede boyamayı düşünmüyorum.senin tercihin tabi boyayıp boyamamak..:KK49:

benim saçarım 17 yaşlarda beyazlanmaya başladı...hamleliklerimde yün gibi saçlarım vardı....mecburen açık olunca insanlar tuaf tuaf bakıyorlar...işte saçları beyazlamış halen doğuruyor diye...ben doktoruma sordum hamilelik boyunca hiç boya kullanma dedi...bende hint kınaları var...siyah olanları fazla kapatmasa dahi....yinede yün gibi dolaşmaktan daha iyiydi...9 ay boyunca öyle idare ettim....çünkü damar yoluyla bebeğe gidiyor....

soylede yapabılırsın doktora sorursun bebegıne bır sorun olmazsa ınsallah olmaz o zaman boyarsın ben cok boyadım valla bebegımın resmıne bakabılırsın elıfım albumunde ılk sayfa

ALLAH bağışlasın çok tatlı bi kızınız var verdiğiniz cevapla beni rahatlattınız diyebilirim...:)

ah ahhhhh deli gibi bebek içn yanıp tutuşuyorum inş kısmet olur da hamile olursam beyaz saçlarımı şöyle boyuycam...
normalde en gec 2 ayda bir boyarımmm.. parıl parıl parlayan beyaz saçlarım varrr nsl boyamadan durcamam malesef..çalışmasam umursamazdım çok gezmeyi sevmeyen biriyim.. ama çalıştıgım için boyamam lazım..kınada boyada zararlı malesef.. ama ben 5. ay gibi yani hamileligin ortalarında saçımın dibinden derisine gelmiycek şekilde sadece beyazları hafiften boya sürmeyi düşünüyorum.sonucta sac derisiyle kana karşıyor..bide belki doguma yakınn öyle yaparımm.. yani 1 tüp boyanın yarısını bile kullanmadan işmi hallederim.. yanlarda ve tepe kısmımda özellikle çok var oralara azcık sürcem diger yerlere sürmem..işte böle yapcam ogunler kısmet olursa.

Hint kinasi kullandim ama nefret ettim.eger bir daha hamile kalirsam herhalde sacimi kestirip hint kinasiyla boyarim.

selam kızlarr
yaa ben brezilya fönü yaptıracaktım yaz geçsin öyle yaparım dedim kışa girerken dah iyi olur dedim
hamile kaldım şimdi 3,5 aylık hamileyim ikizlere..

yaa çoğu yerde okudum brezilye fönü hamilelikte sakıncalı yazıyor ama acaba yaptıranlar varmı bilginiz varsa rica ediyorum
çünkü sürekli kuaföre gitmek zor evde uğraşmak zor çalışıyorum zor oluyor hergün hergün offff

su dalgası gibi kalıcı bişeyde olur aslında ama gebelikte sizce çokmu tehlikeli olur

kınamı yaksam onun zararı var mı acaba

bende birkaçgündür bunu araştırıyordum aslında dünya saglık örgütlerinin bu konuda yaptıgı araştırmalara bakarsak 3 aydan sonra bir sakıncası yok turkıyede kimi doktorlar yaptır derken kımısı yaptırma dıyor yanı kısısel bılgıler bence bunlar ona kalırsa bebege ıstemeden verdıgımız zararları kımse gormuyor en basta telefon kımse elınden dusurmuyor bırcok arkadasım sıgara ıctı hamıleleıgı boyunca bebekler cok saglıklı kımısı sadece 3 kılo aldı kımı5 bu da normal degıl sozde ama bırazda kadercı olmamız gerekıyor olacagı varsa olur herseyden once psikolojin ıyı olacak dıyor bır doktor en onemlısı bu hamılelıkte dıyor kendını bakımsız hıssedecegıne boyat moralını herzaman yuksek tut dıyor yanı bu kadar dusunecegıne kafana takacagına doktorunda onay verırse boyat derım ben tabı karar senın

kızlar bşy danışmak istiyorum.. bende acaip beyaz saç var ırsı malesef.. her ay boyuyorum en gec iki ayda bir :KK43: 7 aydır bebek için çalışıyoruz olmadı ben her ay boyuyorum hamile kalırım diye... hadi ilk 3 ay idare ederim ama 3 aydan fazla boyamassam yaşlılar gibi gezcem evde otursam çalışmasam umruma gelmiycek ama çalışıyorumda ne yapcammm daha bebek olmadan kara kara düşünüyorum..şunada karamel/kumral a boyalı... acaba kahveye boyasammııı hamileyken sırıtırmı:KK43:

16. haftada doktoruma sordum, 2 hafta daha bekle dedi, 18. haftam dolunca boyattım, kimi doktor izin vermiyor tabi ama beyazlarla dolaşmak da zor

X