Hamilelikte saçını boyayan var mı?

efsunkar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
97
1
arkadaşlar benim saçımda beyazlar var ama çok özellikle tepe kısmında doğal olarak boyuyorum.çalışıyorum açığımda yani, kısacası hamile değilim ama önümüzdeki aylarda ALLAH nasip ederse inşallah hamile kalmayı düşünüyorum. ama çok takılıyorum bu konuyo hamile kalırsam ilk 4 ay boyatma yasağı var yani herkes öle sölüyo. ama ben boyamadan nasıl durucam normalde 1 ayda bir dip boyası yapıyorum.4 ay boyamasam çok kötü olucak. aranızda bebeğini düşünmüyo kendini düşünüyo diyenler olacaktır biliyorum ama ben yardım istiyorum çok bakımlı biri değilim ama saçlarımı da boyatmadan duramam aranızda yada çevrenizde hamileyken boyayanlar varmı?bide şöyle düşünüyorum sonuçda tamam anne hamilelikte kendine çok iyibakmalı yalnız ister istemez stresler sıkıntılar yaşıyoruz buda bebkleri çok etkiliyo ama bebeklerimiz ALLAH ın izni ile sağlıklı doğuyolar yada problemli oluyolar o ALLAHın işi buna inanıyorum.ben boyamayı düşünüyorum inşallah bişey olmaz kısacası sizden istediğim çevrenizde yada aranızda benim durumumda olanlar varmı yardımcı olun düşüncelerinizle ...

canım bitkisel boyaların zararı var mı, onları bir araştır istersen.. ya da kına ne renk yapıyo saçını, kınaya geçiş yapabilirsin yavaş yavaş belki zararı yoktur. doktoruna danış istersen.

kına yapmak istemiyorum çünkü kırmızı yapıyo hint kınaları var onlarda saça çok zarar veriyo artık naturel boya adı altında satılanlarla boyarım ama bence onlarda çok doğal değil yani napıcam bilmiyorum

sakın sakın boyama benim yakın arkadaşım boyadı saçını bitkisel boyayla hem diplerine değdirmeden 2 gün sonra doğum yaptı erken doğum... boya hertürlü bebeği ekiliyo zaten başlı başına zararlı bişey 9 ay beyazın oluversin nolcak ben 21 yaşndayım bi sürü beyazım var ama hamile kalsam kesinlikle boyamam saçımı....

ben de bu konuyu dusunuyordum uzun zamandir gecende bi doktor yazisi okudum aslinda sadece cocuga degil kendimizede zarari varmis.sac dipleri yoluyla kanserojen madde girioyrmus vucudumuza bide hamile isek hem bize hem bebegimize vede sanirim bebekte losemi bide losemiye benzer bi kanser cesiti var cocuklarda gorulen onu yapiyormus.

Hamileliğin sadece 4 ayında değil 9 ayındada boyatma.Ben emzirirkende boyatmadım saçlarımı.Eğer beyazların çok göze çarpıyorsa saç maskarası var. Onu kullanabilirsin.Yani saçını yıkadıkça bu maskarayı beyazlarına sürüyorsun. Makyaj gibi yıkayınca çıkıyor. Bence onunla idare edebilirsin. İnternetten araştır istersen SAÇ MASKARASI diye satılıyor.

ben de hamilelikte saçımı boyamadım , ama benim hamileliğim tedavi ile olduğu için planlıydı yani sürpriz değildi , ben de hazırlıklı olmak adına röfle yaptırmıştım , röflede dipten çıkan beyazlar çok fazla göze batmadı

Hamile kaldığınızda ona zarar vermemek için saçını boyatmamak sizi daha mutlu edecektir diye düşünüyorum. Ve ayrıca insanlar dışarıdan baktıklarında hamile olduğunuzdan dolayı saçınızı boyatmadığınızı anlayıp size bakımsız gözüyle bakmayacaklardır.

çok korktum şimdi :18:

Konu içeriği nedeniyle" Gebelik ve sonrasında güzellik" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

hamileliğimin 2 ayında (hamile olduğumu bilmiyordum) 2 kez boyattım. ilk boya kotu olduğu için 1 hatfa arayla hemde. doktora sorduğum da olmaması daha iyi olurdu ama yapacak bişi yok artık bişi olmaz falan dedi. sonrasındada hiç boyatmadım benimde çok beyazım vardı. eğer çok kötüyse rimel tarzı saç boyaları var onları kullanabilirsin mesela.

ya kızlar ben geçen ay doktora gittiğimde saçımı boyatabilirmiyim diye sorduğumda bana boyatabileceğimi ancak açıcı(peridrol) kullanılmaması gerektiğini

söyledi onun haricinde bi sıkıntı olmaz dedi.. :26: (benim saçlarımda röfleli)

yani

1) ilk 3-4 ay boyatmıyosun

2) açıcı kullandırtmıyosun ve bitkisel boya olması gerek

ama gelin görünki halen önden bakınca esmerim arkadan bakınca sarışın yinede kararsızım boyatan arkadaşlarım var hiç bişi olmadı doktorun onaylarsa boyat dediler ama öte yandan ya olursa düşüncesii :84: açıkcası ne yapıcam bende bilemiyorum :26:

ben olsaydım boyamazdım
sonuçta neresinden bakılırsa bakılsın az da olsa çokta olsa kimyasal
arkadaşın biri sölemiş ya hani şu saçlara makyaj malzemesi gibi sürülen boyalar var yıkanınca çıkıyo
onla beyazları kapatabilirsin

ben dokuz ay boyunca hic boyamdim.simdi dogum yaptim 3 ay oluyor.halada boyamadim.ama bitkisel boyalarin kullanilabilecegini duymustum.ne kadar dogru bilememe ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…