Hamilelikte Kocalari Davranislari

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Slm Kizlar.suan Hamile Değilim Fakat Yakinda Düşünüyorum.sizlere Birkac Soru Sormak Istiyorum.hamile Kalinca Eslerinizin Ilgisi Nasil Oluyor Artiyormu.bebek Olunca Sevgi 2 Yemi Bölünüyor Size Olan Sevgisi Azaliyormu Artiyormu.eşim Mesela Ailesine Cok Düşkün.yine Bu Düşkünlükleri Cocuk Olsada Devam Edermi.yani Kisaca Eslerde Ne Gibi Değişiklikler Oluyor.sevgimle Hoscakalin.yüce Allahim Hepimize Saglikli Bebek Hayirli Dogumlar Nasip Etsin Insallah

benim eşim hiç değişmedi.zaten ilgili bi insandır ve halada öyle.çocuk içinde çok sakin yani aman çocuğum olcak falan gibi heyecanları yok.zaten abartmamak lazım bu dönemi.

hamile kalırsan eğer naz yapma yani hastaymış gibi davranma,gez toz hani normalmişsin gibi davran.erkekler naz yapanları sevmiyor.

:) Benım Kocacım ılk hamılelıgımde Acemı ıdı:) Nasıl Davranacagını bılmıyordu Ama enıstesı ( uc Cocuk Sahıbı) Elınden gelenı yapıyordu benım ıcın neler neler hazırlıyordu :) kocacıgımada soyle davran boyle davran dıe nasıhatlarda bulunuyordu Suan Ikıncı hamılelıgım Cok Zor bı hamılelık Gecırıyorum Ondanmıdır bılmıyorum ama Kocamm Benımle beraber gecırıo sankı =)) 1 Dedıgım ıkı olmuooo El bebek gul bebek bakıo Allah razı olsunnnnnn

valla benim kocam normaldede ilgilider çok benimle ama ister istemez değişti bebeğimiz olacağını öğrenince her zaman karnımı sever ve doktora gideceğimiz zaman en az benim kadar heyecanlanıyor. bide ilk çocuk olunca oda kendini baba kelimesine alıştırmaya çalışıyor falan. ama sevginin bölündüğüne inanmıyorum ben. herşey harika gidiyor canım. bu duyguyu en kısa zamanda tadmanı tavsiye ediyorum canım. hiçbirşeyle kıyaslanamaz.

benim eşim hiç değişmedi.zaten ilgili bi insandır ve halada öyle.çocuk içinde çok sakin yani aman çocuğum olcak falan gibi heyecanları yok.zaten abartmamak lazım bu dönemi.
evet canim sana katiliyorum bencede abartmamak gerekiyo:emir_bebek:

benim kocam da ilgilidir ama fazla bişey beklememek en iyisi galiba ben başlarda biraz fazla barttım hep bebişten konuşuyodum bugün şu kadar bu kadar diye baktım adanm ben iyi baba olbilirmiyim daha erken miydi demeye başladı ben de normal hayatıma geri döndüm yani çenemi kapattım:..) bana bişey kaldırtmaz ev işlerinde yardımcıdr ama karnımda bi şişlk olmadığı için fazla dokunma hevesi yok açıkcası herhalde hareket başlarsa ona da lgisi artar.ama şunu söylemeliyi 5 ıllık flörtten sonra evlediğim kocacığıma hamile kaldıkan sonra daha da bağlandım onu daha çok özlüyorum akşamı iple çekyorum EEEE biz de artık kendi ailemizi kuruyoruz işallah

canım kocacım zaten çok ilgili bir eşti,hamile kalınca bu durum artarak devam ediyor.. öyle içten yapıyor ki bunu deli oluyorum,çok seviyorum...

sadece hamile kalınca ilgi gösteren erkekleri de kınıyorum ben tatlicadiarzu

canım aşkım benim o bir tane her zaman ilgili ve yardımcıydı şimdi daha da çok oglum olacak onu ısıracam onla bunlaraı yapacaz falan diyor bana iş yaptımıyor yemegini kendi hazırlar geç geldiği için artık bekleyemeiyorum eşimi malum hemen acıkıyomm uykumda erken geliyor tv izlerken uyuyorum ama her gece mutlaka sütümü içilir uyandırıp hem hamilemi olsam ne dersiniz kızlar herşey güzel de tek kafamızdaki bebek saglıkla gelsin tek yeter

bence abartmamak gerekir demişsiniz ben katılmıyorum bu düşüncenize kızlar sadece 9 aylık yaşayacagımız bir dönem hayatımızda kaç kere yaşayacaz bu dönemi bence iyi değerlendirmeli hiç bir fark yok gibi nasıl davranıyorsunuz hayatımızın en önemli yılları

kesinlikle hamileyken mızmız olma.çünkü bu erkekleri çok sıkıyo.bunu belli ettiklerindede sen üzülüyosun.o yüzden eğer belli bi rahatsızlığın olmazsa hamilelik döneminde sakın extra oflanma.küçük bi tavsiye işte :KK66:

Slm Kizlar.suan Hamile Değilim Fakat Yakinda Düşünüyorum.sizlere Birkac Soru Sormak Istiyorum.hamile Kalinca Eslerinizin Ilgisi Nasil Oluyor Artiyormu.bebek Olunca Sevgi 2 Yemi Bölünüyor Size Olan Sevgisi Azaliyormu Artiyormu.eşim Mesela Ailesine Cok Düşkün.yine Bu Düşkünlükleri Cocuk Olsada Devam Edermi.yani Kisaca Eslerde Ne Gibi Değişiklikler Oluyor.sevgimle Hoscakalin.yüce Allahim Hepimize Saglikli Bebek Hayirli Dogumlar Nasip Etsin Insallah

29 hafta oldu bebişimize ben rahatken eşim daha titiz davranıyor bi tarafınmı acıdı iyimisin vs sürekli sorular soruyor ruh halim çok değişken oluyor ama ona hiç yansıtmıyorum kapris yapmıyorum naz yapmıyorum eşim benden daha nazlı hatta diyorum hamile olan benm nazını sen yapıyosun diyorum :) özel hayatımızdada bir aksama olmadığı için normal devam ediyor fazla kilo almamdan korkuyor ve hamur işlerini yemememi her defasında tekrarlıyor kiloya dikkat edince kendimi sanki 70 kiloymuşum gibi hissettiriyor halbuki sadece 6 kilo aldım ve 56 kiloyum şuan, 60 kiloyu geçme dikkat et diyor :roflol:

bence kocalar da bızlerle beraber hamılelık hatta dogumu yasıyor
esım belkı cok ıstedıgı ıcın belkı gercekten boyleydı bılmıyorum ama benımle bırlıkte mıde bulantısı halsızlık hepsını yasadı
benım canım hıcbır sey ıstemezken ve eskı hayatıma devam ederken yemek yeme konusunda esımın sureklı canı bırseyler ıstıyor
ve benden daha fazla kılo aldı

dogum anını sımdıden dusunuyor ne yapıcaz dıye
nefes teknıklerı konusunda bana yardımcı olmaya calısıyor kı dogumumuz kolay olsun dıyor
hele o kramplar yokmu gecenın bır vaktı cıglıkla uyanınca panıklıyor adamcagız

bosuna dememısler kadın bır dogurur erkek dokuz dogurur dıye

Benim Kocamda Bana Karşi Hep Iyi Ve Ilgilidir şuan Hamileyim Ve Yin Ayni Bitek şeyine Kiziyorum Banyoyu Islak Birakiyo Duştan Sonra Islak Ayaklarla Banyonuniçinde Dolaşiyo Illet Oluyorum Bu Sabah Gene Aynisini Yapti Daha Dün Süpürüp Sildim Banyoyu.

ben çoook abartıp yaşıcam Allahın verdiği en güzel hediyem benim o şükretmeyi mutlu olmayı bilmek gerek.inşallah Allahım onun bize verdii mutluluktan kat kat fazlasını ona verir hem bence bebekler hissedio herşei hayata şimdiden benim kadar umut dolu babası kadar pırıl pırıl sevinçle bakıcak herkes doya doya yaşasın hayat çok kısa güzel şeyleri abartıp kötü şeyleri görmezden gelmek gerek

Cnm Benim Eşim Birçok Arkadaşin Eşi Gibi çok Ilgili.(nişanlilik Döneminde Benden çok Annem Sikilmişti Ilgisinden)ilgisi Illaki Değişti Ben çok Oburum Ve Gözüm Herşeye Takiliyor.hamilelikle Alakali Değil önceden De öyleydim Ozaman 1-2 Gün Ertelerken şimdi öyle Değil Aninda Yapiyor Sağolsun.bebek Konusunda çok Hassas Davraniyor Kendini Frenlemeye çalişiyor Allah Korusun Bişey Olmasin üzerine Düşmeyim Diyor(bende Düşüncesine Saygi Duyuyorum) Ama Evin Içinde "babacim" , "benim Babam" Diye Kendini Aliştiriyor

Benim Kocamda Bana Karşi Hep Iyi Ve Ilgilidir şuan Hamileyim Ve Yin Ayni Bitek şeyine Kiziyorum Banyoyu Islak Birakiyo Duştan Sonra Islak Ayaklarla Banyonuniçinde Dolaşiyo Illet Oluyorum Bu Sabah Gene Aynisini Yapti Daha Dün Süpürüp Sildim Banyoyu.

canım sanırım erkeklerın ortak ozellıgı bu
benım esımde sagolsun banyoyu hıc kuru bırakmaz ve de hıc rahatsız olmaz
benımde cok dıkkat ederek tıtızlendıgım bır konudur bu hatta bana da kızar her gun banyo temızlenmez zaten evde ıkı kısıyız kırlenmıyor dıye
ama hamılelıkle beraber doktorum temızlık urunlerıne sakın temas etme deyınce baktı ben hıc rahat edemıyorum daha dıkkatlı davranıyor ama ne yaprsa yapsın o ıs benım ıstedıgım noktada olmuyor

yani benim bu ilk degil ama su cok dikkatimi cekti benim kocisssss nasil oluyosa ilk haftalar nerdeyse beni kucaginda tasiyacak gibi hic bisey yaptirmiyo sonradan ne oluyosa artik biraz biraz baan kaliyor isler aman cok da sikayatci degilim zaten erkekler yaptimi bide sen arkadan dolanman lazim bende üstüne gitmiyom belim cok agridigi iicn mesela evi bana süpürdmüyor kendi yapar tam kiydan köseden olmasada bazen baisnda bekliyom bak surayida al burayida al diye heheheh

Ben niçin çocuk düşündüğünüzü anlamadım,
Sizi daha çok sevsin ya da sizinle daha çok ilgilensin diye mi?
Ya da ailesine çok düşkün çocuk olunca bu değişsin diye mi?
Önce buna cevap alyım sorunuzu ona göre yanıtlayacağım...

Ben niçin çocuk düşündüğünüzü anlamadım,
Sizi daha çok sevsin ya da sizinle daha çok ilgilensin diye mi?
Ya da ailesine çok düşkün çocuk olunca bu değişsin diye mi?
Önce buna cevap alyım sorunuzu ona göre yanıtlayacağım...

sevgili meslekdaşım öncelikle bu sorgulayıcı yaklaşımını tebrik ediyorumyerimseniben
bence çocuk düşünme burda araç diil, amaç.. yani bişeylere ulaşmada, bişeyleri elde etmede araç olarak görüldüğünü düşünmüyorum; çocuk isteniyor ancak olası sonuçları da merak edilerek konuşulmak isteniyor. mesela "bi çocuğumuz olsun çok istiyorum, ama acaba eşimin ilgisi değişir mi?" sorusuna yanıt aranıyor..
ben kendimce cevapladım, asilin cevabı ne bilememyerimseniben

X