Hamilelikte Folik Asit Kullanımı

Folik Asit Kullandınız Mı?

• Evet

• Hayır

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
evet ilaç vereni bulmak kolay. ama benim derdim kullanmadan da sağlıklı bir gebelik geçirip geçiremeyeceğimi kullanmazsam bebekte ne gibi kesin problemler ile karşılaşabileceğimi öğrenmek.
Tatlım ikinci kontrolünde gerekeni verecektir doktorun... Şöyle düşün annelerimiz bizlere folikasit vitamin mi kullanmış.. Bide her vutaminin olduğu yemekleri bile yiyememişler ki.. Ama sen eğer terddüt edersen sağlım ocağından alabilirsin.. Bana sağlık ocağından vermiştiler folikasit doktoruma sorup öyle kullanayım dedim doktorum decavitte gerekli olan herşey var ek olarak kullanmana gerek yok demişte kullanmamıştm.. çok şükür iyiyiz ..😌🤗🤗

Aklıma geldi valla ama bilinçsizce de kullanmak isteniyorum. kullanmasam ayrı vicdan azabı kullansam ayrı vicdan azabı. Bu nasıl olacak bilemedim.

yapılan tahlıllerde folıkasıt eksıklıgın varsa drlar bile gebelık dusunmeyenlere bile verebiliyor ,
yani saglıklı bir vucutta olması gerekiyor ,

ama genede sen bilirsin ,

bu şey gibi canan hanımın şeker yüklemesi yaptırmayın demesiyle
muhahkkak yaptırın diyenler gibi çelişmesi ,

Her doktorun kendi kanaati farklidir,Besinlerden takviye edecegini dusunmus ve vermemis.Bazi doktorlar medikale karsiLar.Arkadasim 3 gebeligindede hiç bisey icmedi, saglikli bir sekilde bebekleri dogdu.Hem bu folik asit olayi son 10.12 yildir belki var.Eskiler annelerimiz filan sanki fplik asit mi icmisler?Cokta kafaya takmayin,saglikli gebelikler dilerim.
evet ilaç vereni bulmak kolay. ama benim derdim kullanmadan da sağlıklı bir gebelik geçirip geçiremeyeceğimi kullanmazsam bebekte ne gibi kesin problemler ile karşılaşabileceğimi öğrenmek.
Yani genel olarak tüm hamileliklerde kullanılıyor folik asit bana ilk gebeliğimde vermişti ben midem bulandığı için kullanamamıştım çok şükür bebekte bi sorun olmadı ama herkesin bünyesi farklı tabi doktoruna güveniyosan kullanmayabilirsin

Her doktorun kendi kanaati farklidir,Besinlerden takviye edecegini dusunmus ve vermemis.Bazi doktorlar medikale karsiLar.Arkadasim 3 gebeligindede hiç bisey icmedi, saglikli bir sekilde bebekleri dogdu.Hem bu folik asit olayi son 10.12 yildir belki var.Eskiler annelerimiz filan sanki fplik asit mi icmisler?Cokta kafaya takmayin,saglikli gebelikler dilerim.
Ama şöyle Bi durum da var eskiler daha saglıklı besleniyorlar sütü peyniri hepsi dogal meyvesi dalından şimdiki besinler o kadar zengin mineralli degil ki

Ama şöyle Bi durum da var eskiler daha saglıklı besleniyorlar sütü peyniri hepsi dogal meyvesi dalından şimdiki besinler o kadar zengin mineralli degil ki

aynen öyle , eski gıdalar elimize geçmiyor ki ,
o yüzden takviye almak zorundayız , kızlar ,

bebek sağlıklı dogar ona birşey demıyorum ama beyın gelişimi diyorum , ve gidiyorum

Şöyle birşey var şimdi
Folik asit vitamini eksikliğinde nöral tüp defekti dediğimiz şey olabiliyor.
Halk dilinde sırt açıklığı olarak bilinir.
İlave folik asit alınarak bu anomalinin önüne geçilebiliyorken
Almayıp birşey olduğunda kendini sorumlu tutacağına
Ek vitamin alarak bunu önlemek çok daha mantıklı geliyor bana.

Merhaba, yaklaşık 5 haftalık hamileyim. Bir kaç gün önce gebelik testi için kan vermeye gittiğimizde sonucun pozitif olduğunu öğrendik ve aynı gün doktoruma da muayene oldum. Doktorum daha önce rahim problemim ile ilgili beni çok iyi ve doğru yönlendirmiş bir doktordur. Bir gün hamile kalırsam ona giderim diyordum. Çok şükür nasip oldu :) ultrasonda bizim susam gözükmedi ama doktorum gebeliğin olduğunu kandan teyit etti. Haftaya tekrar gidip kesesini göreceğiz. Fakat benim aklıma bugün bir şey takıldı. Normalde folik asit vermesi gerekirdi diye düşünüp bugün kendisini aradım. Yoğurt çerez gibi bir çok besin saydı ve bunlardan folik asit alabileceğimi ekstra ilaç önermediğini söyledi. İlk defa folik asit vermeyen bir doktor gördüm. Bundan öncede arkadaşlarım hep anlatırdı. Doktor bana hemen folik asit verdi falan diye. İnternette bir çok makale okudum ve arada kaldım. Siz neler yaptınız? Folik asit kullanmayan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim ❤️

Ben hamile kalmadan 1 ay önce gittim hamilelik düşünüyorum dedim o zaman verdi folik asiti ve bence kullanılması gerekiyor🤷‍♀️

Merhaba, yaklaşık 5 haftalık hamileyim. Bir kaç gün önce gebelik testi için kan vermeye gittiğimizde sonucun pozitif olduğunu öğrendik ve aynı gün doktoruma da muayene oldum. Doktorum daha önce rahim problemim ile ilgili beni çok iyi ve doğru yönlendirmiş bir doktordur. Bir gün hamile kalırsam ona giderim diyordum. Çok şükür nasip oldu :) ultrasonda bizim susam gözükmedi ama doktorum gebeliğin olduğunu kandan teyit etti. Haftaya tekrar gidip kesesini göreceğiz. Fakat benim aklıma bugün bir şey takıldı. Normalde folik asit vermesi gerekirdi diye düşünüp bugün kendisini aradım. Yoğurt çerez gibi bir çok besin saydı ve bunlardan folik asit alabileceğimi ekstra ilaç önermediğini söyledi. İlk defa folik asit vermeyen bir doktor gördüm. Bundan öncede arkadaşlarım hep anlatırdı. Doktor bana hemen folik asit verdi falan diye. İnternette bir çok makale okudum ve arada kaldım. Siz neler yaptınız? Folik asit kullanmayan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim ❤️

Doktora güven önemli bu arada eğer içini şüphe kapliyosa alışmadan değiş. Belki diğer ilaçları da vermeyecek sen de bilmiyosun doğal olarak neleri kullanman gerektiğini her şey olması gerektigi gibi mi diye sürekli araştıracak mısın 😕

Canım gittim ben folik asit alıyosun demi dedi hayır geçen hafta vermediniz dedim folik asit ve vitamin içeren bir ilaç verdi bunu kullan dedi

Doktora güven önemli bu arada eğer içini şüphe kapliyosa alışmadan değiş. Belki diğer ilaçları da vermeyecek sen de bilmiyosun doğal olarak neleri kullanman gerektiğini her şey olması gerektigi gibi mi diye sürekli araştıracak mısın 😕
DOktoruma güvenim sonsuz yıllarca rahimde ki bir problem yüzünden çocuk sahibi olamadım doktor okuyorum gezdim hiç bir Şey yok dediler ama ona gittiğimde nokta atışıyla sorunu ve tedaviyi yaptı. Akabinde de 3 ay sonra hamile kaldım. KEndisine çok güveniyorum fakat şimdiden annelik endişesine kapıldım galiba. Bebek için ne iyisi olsun istiyorum bilmiyorum çok karışık bir durummuş bu.

DOktoruma güvenim sonsuz yıllarca rahimde ki bir problem yüzünden çocuk sahibi olamadım doktor okuyorum gezdim hiç bir Şey yok dediler ama ona gittiğimde nokta atışıyla sorunu ve tedaviyi yaptı. Akabinde de 3 ay sonra hamile kaldım. KEndisine çok güveniyorum fakat şimdiden annelik endişesine kapıldım galiba. Bebek için ne iyisi olsun istiyorum bilmiyorum çok karışık bir durummuş bu.

Folik asit icmemezlik yapma

Merhaba, yaklaşık 5 haftalık hamileyim. Bir kaç gün önce gebelik testi için kan vermeye gittiğimizde sonucun pozitif olduğunu öğrendik ve aynı gün doktoruma da muayene oldum. Doktorum daha önce rahim problemim ile ilgili beni çok iyi ve doğru yönlendirmiş bir doktordur. Bir gün hamile kalırsam ona giderim diyordum. Çok şükür nasip oldu :) ultrasonda bizim susam gözükmedi ama doktorum gebeliğin olduğunu kandan teyit etti. Haftaya tekrar gidip kesesini göreceğiz. Fakat benim aklıma bugün bir şey takıldı. Normalde folik asit vermesi gerekirdi diye düşünüp bugün kendisini aradım. Yoğurt çerez gibi bir çok besin saydı ve bunlardan folik asit alabileceğimi ekstra ilaç önermediğini söyledi. İlk defa folik asit vermeyen bir doktor gördüm. Bundan öncede arkadaşlarım hep anlatırdı. Doktor bana hemen folik asit verdi falan diye. İnternette bir çok makale okudum ve arada kaldım. Siz neler yaptınız? Folik asit kullanmayan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim ❤
Bence kullan

Merhaba normalde evet gebelik öncesi ve sonrası dönem 3 ay kullanılıyor fakat geçen sene gebeliğimde değerlerim yavaş artıyordu folikasiti sorunca sağlıksız bir gebelik gibi görünüyor düşmesini engellemeyelimki ilerledikçe daha çok sıkıntılı olur senin beden ve ruh sağlığın için vs diyerek önermemişti bende kullanmamıştım ve dediği gibi oluşmadı bebiş kürtaj oldum şimdi yine hamileyim 7. Haftamda acile gittim ilk kalp atışını gördüler hemşire folikasite başlamadıysan hemen başla randevu almayıda ihmal etme dedi ben sormadan belki çok yeni diye önermemiştir bebişin ben burdayım deyince desteğe başlayacaktır illahaki ben vitamin vs bile kullanmaya başlamadım hayla 😊hayırlı olsun bebişin sağlıkla gelsin inşallah

X