Hamilelikte anksiyete

muallim hanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
5
1
32
Hanımlar merhaba ben aranıza yeni katıldım. Oğlumun doğumundan sonra 6 yıl anksiyete sebebiyle dyloxi 60 mg kullandım. 4 gün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve doktorum ilaci kesti. Kendimi psikolojik ve fiziksel olarak hiç iyi hissetmiyorum. Bi yandan el ayak titremeleri, baş ağrıları bi yandan iç huzursuzluğu.. Etrafındakilere anlatıyorum ama ne yaşadığımı hissedemedikleri için bilinen şeyleri söylüyorlar. Bende düşündüm bunu anca benim gibi yaşayan ve hissedenlerle ve yasayanlarla konuşabilirim dedim.

Hamilelikte kullanılabilen ilaçlar var. Biraz daha sabredin 3. Aydan sonra başlatıyorlar. Çok zorda kalırsanız beklemeden de başlatıyorlar. Yaşadığınız stres, ilaçtan daha fazla zarar verir. Doktorunuzla paylaşın durumunuzu.

Yarın gidicem doktoruma bi yandan vicdan azabı yaşıyorum bebegime ya zarar gelirse ama bi yandan da yaşadığım durumda sıkışıp kaldım birde oglum da var ona da bu durumu yansıtıp etkilenmesinden cok korkuyorum

Sizi öyle iyi anlıyorum ki Allah yardımcınız olsun aynısını bende yaşadım hamile olduğumu öğrenince ilacı kestim çok zorlandım doğuma kadar doktorunuzla bi görüşün belki bi yol gösterir anksiyete çok yorucu çok

Çok geçmiş olsun. Aynısını yaşadım ben de fakat ben hamile olduğumu öğrenince bırakmıştım. 5. Ayda tekrarladı hastalığım. Doktor ilac başladı hala kullanıyorum. İlaçsız atlatabilmek mümkün değil. Etraftan rahat ol kaygılanma vs gibi sözler çok duyuyoruz ama bu bizim elimizde olmayan bi şey. O atakları durduramıyoruz. Bizi ancak biz anlarız

Hanımlar merhaba ben aranıza yeni katıldım. Oğlumun doğumundan sonra 6 yıl anksiyete sebebiyle dyloxi 60 mg kullandım. 4 gün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve doktorum ilaci kesti. Kendimi psikolojik ve fiziksel olarak hiç iyi hissetmiyorum. Bi yandan el ayak titremeleri, baş ağrıları bi yandan iç huzursuzluğu.. Etrafındakilere anlatıyorum ama ne yaşadığımı hissedemedikleri için bilinen şeyleri söylüyorlar. Bende düşündüm bunu anca benim gibi yaşayan ve hissedenlerle ve yasayanlarla konuşabilirim dedim.
Merhaba, ben de 9 haftalik hamileyim panik atak, anksiyete, hastalik hastaligi vs her sey var. Hic ilac kullanmadim ama iyi bir hamilelik gecirmek icin 1 aydir terapiye basladim. Ilac kullanmayi hic dusunmedim. Terapiler evet genel olarak pahali ama ben yine de piyasaya gore uygun bir yere gidiyorum arastirirsaniz bulabilirsiniz. 1 aydir bana iyi geldigini hissediyorum. Tavsiye ederim size de. Sagligimiz her seyden cok onemli bir de eger hamileysek :KK43:( en cok da dogum sonrasi anksiyeteden korktugum icin basladim. Daha simdi boyleysem bebek dogunca daha kotu olurum diye.

X