Aile Planlaması hamilelik..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gardenya5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
217
142
meraba hanımlar..kafama takılan şuki bugun muhtemel regli gunume 5,6 gun var ve idrar testi yaptım..reglim genelde düzenli olmuştur..yaparken gösterge kısmına sıcramış olabilir idrar bilmiyorum fakat negatif çıktı
sizce cokmu erken yapmışım testi ?.birde böyle test negatif çıkıp hamile olan odumu?. ve sıcratma yanlış sonuç gösterebilirmi testte?.. şimdiden tesekkürler..

günün geçtikten 1 hafta sonra bakılıyor, ondan önce negatif çıksada yanlış olabilir

ewt erken olmuş genelde idrar testi için adet gününün geçmesini beklemek gerekli. benim 3 gün adetim geçmişti öyle çıktı..

ben adetıme 1 hafta varken ıdrar testıyle ogrenmıstım acıkcası bılmıyorum sorunun cevabını

adetime iki gün kala idrar testi yapmıştım ve pozitifti ama bu kişiye göre değişebiliyor kimi hamile olduğu halde idrarda çıkmayabiliyor.kan testi ile kesin sonuç öğrenirsin.

İdrarında hcg değerine bağlı. Kiminde bi hafta önce gösterir kiminde bi hafta sonra. Ben tam regl olmam gereken günde bakıp görmüştüm çift çizgiyi. Bence bekleyin regl gününüzü

Bende reglim 2 gün geçti normal 5 tl lik testlerden yapmıştım çok belirsiz bir ikinci çizgi vardı.Sonrasında erken gebelik testi de yaptım onda çok belirgin çıkmıştı.Bir kaç gün daha bekleyin öyle yapın derim.

Mrb cnm ben adetimden uc gun once yaptim cikmisti tabi dollenme ile alakali ama biraz daha beklesen daha iyi sonuc alirsin ins hamilesindir allah im gelmis gecmis peygamberlerimizin evliyalarimizin ermislerimizin yuzu suyu hurmetine olmayan herkese evlat nasip eyle yarabbimmm aminnn canmm

makbulü temiz bir plastik kaba idrarını yapıp ince pompasıyla çekip gösterge yerine 4 damla damlatman bence..ama adetin geçtikten 4 gün sonra yaparsan daha sağlıklı bir sonuç alabilirsin.

Ben de adetime 1 gün kala yapmıştım ve pozitifti... Gerçekten bunun için standart bişi yok... Herkeste farklı olabiliyor... İnşallah gönlüne göre olur..

ilk defa senden duyuyorum
gün geçmeden test yapıldığını...

Bilmiyorum bana mı söylediniz ama böyle yani.. Ben ilk bebeğime gebe kaldığımda habersizdik beklemiyorduk ve kürtaj oldum çünkü kalbi atmıyordu bu yüzden bu gebeliğim planlı oldu.. Sabırsızlıkla bekledim sonra dayanamadığım için yapmıştım 1 gün önceden.. Ve gayet de koyu çıkmıştı... Erken ya da geç döllenme ile de alakalı oluyor... Hcg değeri belli bir seviyenin üstüne çıkmadan göstermez zaten.. Demekki ben de çıkmış ki öğrenmiştik.. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah..

yok sana değil canım konu sahibine
Allah' ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

adet gununmden beş gün once, erken gebelik testi yaptim negatif cikti. adet gunumden 3 gun gecti normal gebelik testi pozitif cikti

Bende erken test yaptim Adetime 4 gün vardi daha yaptim.
Ve pozitif cikti.. bir kac gun daha bekle sonra tekrar yap..

şimdi hamile olsan bile çıkmayabilir... adetinin geçmesi gerekiyor...

Adetimden 2 gün sonra negatif, 5 gün sonra pozitif çıkmıştı. İdrar testi daha geç sonuç verir. Kan testi daha kesindir.
Aksi örnekler varsa da kişiden kişiye göre değişebilir. Bilemeyeceğim.

ben 2 gün kala yapmıştım negatif çıkmıştı.
2 gün geçtikten sonra yaptım pozitifti :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…