Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

Teşekkürler cnm eksik olma seninde hayırlı uğurlu olsun.Sağlıkla bir nefeste doğumlar inşallah.Senin ne kadarlık cnm

kızlar,ilk kez doktora gittiğimizde ne yapıyo dr?
yani,ben,hamile kalmak istiyorum,kontrole geldim diye gidicem,ilk kez..nasıl ilerliyo bu süreç?
gitmem gereken belli bi gün var mı,adetin ikinci günü filan,o sonra mı oluyo..biri beni aydınlatabilir mi acaba

Cnm sen öyle diye git sana zaten folic asit verir başlarsın çünkü hamile kalmak istiyorum dediğin anda folic asit veriyor.Sonra muayene ediyor alttan bakıyo gerekli tahlilleri falan istiyor zaten sonra tahlillerin temiz çıkarsa hamile kalman için sorun yok diyor cnm.İnşallah senin öyle olur

benim drum adetin 3.günü istemişti canım . öyle gitmiştim yani.

alttan bakıyo yani ilk gidişte.inşallah herşey yolundadır.tamam familya sağol cevabın için..bu arada seni de tebrik ediyorum

benim drum adetin 3.günü istemişti canım . öyle gitmiştim yani.
benim daha bir doktorum bile yok :) önce bi gidicem bakalım..sağol efsuncum

Canım bence önce hangi doktora gitmek istediğine karar ver ondan sonra onu ara ve kendisiyle görüş ben çocuk için gelmek istiyorum de oda sana adetin 2. yada 3. gün gel dicektir.ondan sonra süreç başlıyo.

alttan bakıyo yani ilk gidişte.inşallah herşey yolundadır.tamam familya sağol cevabın için..bu arada seni de tebrik ediyorum

benim daha bir doktorum bile yok :) önce bi gidicem bakalım..sağol efsuncum

Teşekkür ederim cnm.Darısı senin başına inşallah hayırlısıyla

doğrusu bana ilk doktorum hemen gel muayene edeyim dedi gittim.kızlar çok garip adam karnımdan baktı sende yumurta tembelliği var dedi alttan muayene ettiğindede yara görmüştü adet olunca 3.gün gel dedi gittim ama utandığım için alttan göstermedim aptallık işte.ikinci doktorum ise adet olunca 3.gün gel dedi alttan muayene etti.yumurta tembelliği var dedi:) birinden kaçtım ama diğerinden kaçamadım prosedür böyleymiş ne yapalım

Canım bence önce hangi doktora gitmek istediğine karar ver ondan sonra onu ara ve kendisiyle görüş ben çocuk için gelmek istiyorum de oda sana adetin 2. yada 3. gün gel dicektir.ondan sonra süreç başlıyo.

bu şehirde de yeniyiz canım,hastaneleri doktorları hakkında bi fikrimiz yok,eşim bikaç yer sormuş bir iki doktor adı aldık..
ben de adetin 2 günü diyorum ama o gün de şehir dışında düğüne gitmiş olucaz bu ay napsam bilemedim..neyse bakalım,en azından doktora gitmeye karar verdim,bu da benim için bi gelişme :)

kızlar meraba nasılsınız kaçgündür giremiyodum karın ağrılarım vardı
korktum ben de acaba bi terslik var mı diye
dün akşam acile gittik ama o kadar içim rahatladı ki
ultrasona girdim keseyi ve kalp atışını gördük
süper bişey ya herkese nasip etsin allahım.
haftasonu da kendi doktoruma gidicez bakalım
şimdilik benden bu kadar yeni hamişlerimiz var galiba her sayfayı okuyamadım gerçi, tebrik ederim hepsini

günaydın kızlar ya benim mide bulantılarım çok fena devam ediyor. gerçi bugün istifra etmedim ama her an gelebilecek gibi duruyo. bişey sorucam ogün eczanede bulantı bilekliği gördüm bileniniz varmı bi işe yarıyomu yada bi yan etkisi varmı ?

alttan ben de utanırım yaaa :) hem de ilk gider gitmez alttan baktırmaya hazır değilim
ama kaçış yok desene

canım ilk defa gideceksen bence adetin 2. ya da 3. günü git genelde doktorlar bu günlerde çağırıyotlar ilk hormon testi yaparlar kan alıp bi sorun çıkmaz sa karından ultrason, alttan ultrasonla da bakarlar inşallah bi sorunun çıkmaz testlerin temiz çıkar ne kadar oldu bebek isteyeli de doktora gitmaye karar verdin.

alttan ben de utanırım yaaa :) hem de ilk gider gitmez alttan baktırmaya hazır değilim
ama kaçış yok desene

canım bende öyle diyordum ilk adetli gitmiştim karından bişey göremeyince alttan bakacam dedi bi de erkek doktordu ama ne yapalım mecbur katlanacağız hem doktorlar için orası burası diye bişey yok sağlığımıza kavuşalımda herşeyi yaptırırız

ya gerçekten düşük değil mi canlar ya netten araştırıyorum herkesin daha fazla oluyo genelde diye ne bilim işte kafam karıştı

Merhabalar canım öncelikle hamileliğin hayırlı olsun değerin içinde üzülme gayet iyi bende adet günüme 5 gün kala kan testti yaptırdım değerim 55 çıktı hemen doktoruma gittim 2 günde bir testti tekrarladı eğer iki katına çıkarsa dedi değer herşey yolunda. Allahıma şükürler olsun değerim arttı şimdi 10 haftalık hamileyim. Canım sen ilk testini adetin kaçıncı günü yaptırdın?

ilk gidicem kelam,o yüzden pek bi bilgim yok..marttan beri istiyoruz,6 ay oldu..az mı bilmiyorum ama ben bi kontrol olsun diye gitmek istiyorum artık,içim rahatlasın

tabii öyle..utanırım filan ama olsun napim yani,bayan olsa da utanırım zaten pek fark etmez

canımm..direk kandan mı baktırdın öncesinde idrar testi yaptınmı..bende 2 gün falan var hastalanmama dün yaptım negatif çıktı.

Teşekkürler cnm eksik olma seninde hayırlı uğurlu olsun.Sağlıkla bir nefeste doğumlar inşallah.Senin ne kadarlık cnm

Canım benim 9 haftalık oldu. Zaman çok çabuk ilerliyor. İlk hamileligim daha kolay geçiyordu bunda çok daha fazla zorlanıyorum. Hayırlısıylan Allahım kucagımıza almamızı nasip etsin hepimizin..

ilk gidicem kelam,o yüzden pek bi bilgim yok..marttan beri istiyoruz,6 ay oldu..az mı bilmiyorum ama ben bi kontrol olsun diye gitmek istiyorum artık,içim rahatlasın

yok canım az değil genelde 1 yıl sonra gelin diyorlar ama sen git bende ilk 6 olmadığında gitmiştim bi doktora 12 aya kadar kendin dene olmazsa tadaviye başlayalım dedi. bende bi başka doktora gitmiştim 1 yıllık evliyim dedim de testleri falan yaptı çok şükür temiz çıktı ama 12 aydır hala bişey yok kısmet

Teşekkür ederim cnm.Seninde hayırlı uğurlu olsun.Sağlıklı kucağına almak nasip olsun.Ben testi daha dün yaptırdım en son adetim 1 temmuz cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…