Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

selam güzeller bende iki gündür dualarımı okuyorum..
efsunum hakkında hayırlısı olsun , sen le ben ramazanda müjdelerimizi karnımıza konduracağız inş :)) ve isteyen herkes tabii :)

nerdeeeeeeeeeeeeee:KK9::KK9: doktor olmaz desede inşallah senin dediğin gibi olur canım:) doğrusu bu aya çok bel bağlamıyom her ne kadar bol bol titretmiş olsamda:KK9::KK9::KK9: ama önümüdeki ay inşallah tam zamanında iğneyi vurulunca belkim benimde yüzüm güler.veeeee hepimimizin inşallah

ay kuzum inşallahhhhhhhhh gülecek gülecek inanıyorum ben :emir_bebek::KK49:

cnm hayırlısı olsun bu ay daha sıkı tut bol bol dua et tatlım inş.çok fazla bekletmez meleğin

canım sen nasıl istersen nasıl rahat edersen, büyük konuşmiyim ama günüm geçmeden bende test yapmam ama bi gün geçsin dayanamayabilirimmmm :KK52:canım bende öyle kötü olur diye düşünmüştüm ama tadı fena değil, beni çok rahatsız etmiyor içtikten biraz sonra dişlerimi fırçalıyorum o kadar, üzerine bişiy de yemiyorum ama kötü hissedersen bi çikolata at ağzına :KK1: aç içiyorum canım bu arada.. sabah uyanınca aç karna, gece yatmadan önce bir de.. kaynamış suya 1 tane soğanı kesip atıp 10 dakika kaynatıyorum, pratik bi şey ama kokuyo yaa fenaaa :KK37: tatlım hayırlı olsun bakıcam birazdan topiğineee burcosum :KK16: canım hayırlısı olsun ya :KK5: üzülmüyoruz desekte üzülüyoruz işte ama zamanı gelince olacak inşallahh..

kızlar sağolun,bu ay beklemiyodum üzülmicem dedim ama üzüldüm gerçekten..yani napıyım bilemedim,ne zor şeymiş..umut kesmiyorum asla o ayrı ama üzücü işte...neyse hakkımda hayırlısı bu demekki..

oyyy yenmezmi o yaa valla ben evlenmeden önce bile her zaman yerdim ondan turp gibiyim belkide:KK52:
kocişte evlenince tanıştı başlardan yemem içmem dedi yeni evliyken ama baktı sonra bebiş yok şimdi haftada koca kavanozu içiyo valla aradada kendisini kaynatıp vveriyorum onu da içiyo kıyamam yaa ne desek yapıyorlar senin yüzünden deneme tahtasına döndüm diyorr:KK52:
:nazar::nazar::nazar:maşallahhh maşallahhhh hepsi sağlıkla kucaklarına alsın meleklerini, arkası da çok gelsin inşallahhhh patır patır :nazar::nazar::nazar:

:KK60::KK60: valla öyle bende ona şaşırıyom bizim eski evin arkabahçesinde vardı valla dalından koparıp evcilik oyunlarımızda yemek yapardık :KK9: ben pekmezi pek beğenmedim ya, zavallı kocacığım yiyo ama benim hoşuma gitmedi :nazar:

oyyy yenmezmi o yaa valla ben evlenmeden önce bile her zaman yerdim ondan turp gibiyim belkide:KK52:
kocişte evlenince tanıştı başlardan yemem içmem dedi yeni evliyken ama baktı sonra bebiş yok şimdi haftada koca kavanozu içiyo valla aradada kendisini kaynatıp vveriyorum onu da içiyo kıyamam yaa ne desek yapıyorlar senin yüzünden deneme tahtasına döndüm diyorr:KK52:

biraz fazla tatlı geliyo bana bayıyo gibi :44: aslında çok severim tatlı şeyleriii :26: arada bende yisem iyi olacak aslında, hakkaten faydası çok olan bi yiyecek.. metobolizmayı güçlendiriyor yimek yazımmm:KK1::KK1:

2 gün önce yaptım,oktay ustanın tarifinden...bence hiç güzel olmadı,eşim yedi beğendi ama bence güzel değildi :)
bi yerde yemiştim bi kere o çok güzeldi,ona benzemedi yani :KK9:

ayıptır söylemsi ben çok güzel yaparım :)))

her ramazanda yaparım hem şerbetli hem de soğuk bir tatlı, daha ne olsun :)))

önce miss gibi bir incirli cevizli kek yapıyrosunuz, sonra ona nescaeli bir şerbet hazırlayıp döküyorsunuz, sonra üstüne de muhallebi... mmmmmhhhhh mis mis...

anlatabilirmisiniz yapılışını :KK49:

çok kolay canım benimki

önce kekini hazırlıyorsun sonra muhallebisini sonra keki ıslatıp üzerine muhallebisini döküyorsun
keki için:
1 su bardağı un
1sb şeker
1çay b. süt
3 yumurta
1çb yağ
kabartma tozu
vanilya
10 tane kuru incir (ılık suda 10 dk beklet sonra küçük küçük doğra )

geniş bir tepsiye dök fırına ver

muhallebi:1 lt süt 2 hazır vanilyalı puding 2 paket hazır krema pişene kadar karıştır

kek pişince ister sütle ister tiramisudaki gibi neskafe ile ıslat ben neskafe ile ıslatmayı severim (o da 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı nescafe 1 çay kaşığı şeker koy karıştır.)

muhallebi piştikten 5 dk sonra ıslatılmış kek üzerine dök canımcım

afiyet olsunnnnn:KK56::KK56:

bunu kim yaptıysa hep beğendi pek riski yok .

ayıptır söylemsi ben çok güzel yaparım :)))

her ramazanda yaparım hem şerbetli hem de soğuk bir tatlı, daha ne olsun :)))

ellerine sağlık o zaman :)
ben kekini beceremedim sanırım,güzel değildi..
kuru incir zaten sevmiyorum..geçenlerde kocam almış bi sürü incir kürü yapcam diye :) ben de kürü yapmayınca incirler elimde kaldı,değerlendiriyim dedim..değerlenmedi :KK9:

çok kolay canım benimki

önce kekini hazırlıyorsun sonra muhallebisini sonra keki ıslatıp üzerine muhallebisini döküyorsun
keki için:
1 su bardağı un
1sb şeker
1çay b. süt
3 yumurta
1çb yağ
kabartma tozu
vanilya

muhallebi:1 lt süt 2 hazır vanilyalı puding 2 paket hazır krema pişene kadar karıştır

kek pişince ister sütle ister tiramisudaki gibi neskafe ile ıslat ben neskafe ile ıslatmayı severim (o da 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı nescafe 1 çay kaşığı şeker koy karıştır.)

ellerine sağlık kuzum deniycem çok sağol :21::KK16:

çok kolay canım benimki

keki için:
1 su bardağı un
1sb şeker
1çay b. süt
3 yumurta
1çb yağ
kabartma tozu
vanilya

kreme derken hazır krema dimi cnm:44:

çok kolay canım benimki

keki için:
1 su bardağı un
1sb şeker
1çay b. süt
3 yumurta
1çb yağ
kabartma tozu
vanilya

ben de not aldım bilee en yakın zamanda denicemmm :KK9: teşekkürler tatlımm :KK16:

kreme derken hazır krema dimi cnm:44:

evvet canım hazır krema

ben de not aldım bilee en yakın zamanda denicemmm :KK9: teşekkürler tatlımm :KK16:

dene dene gerçekten güzel ve hafif bir tatlı
birde şöyle bir durum var
puding alırken normal alın yoğun kıvamlılardan uzak durun

belki bu muhallebinin farklı tarifleri de olabilir ama bu çok pratik ve kıvamı konusunda herhangi bir riski yok

X