Hamilelik ve d dimer yüksekliği

Çok şükür atlatmışsınız. Darısı bize inşallah

Sızı kadın dogum doktorunuz mu kardıyologa yonlendırdı baska bır doktorda takıbınız varmı bende yrn kardıyologa gıderım olmadı bacak dopplerını orda mı cektırdnz bence sız rıskı atlatmıssınız bundan sonrada kullandgnz surece sıkıntı olöaz ınsallah 5 gunde negatıfe dondugume gore belkı sızde covıd gecırmıssnzdır

Çok şükür atlatmışsınız. Darısı bize inşallah

Çok şükür gerçekten. Geçti bitti. Unuttum bile o stresleri.
Ben son günlerimde çok fazla komplikasyon yaşadım o sebeple bakılmıştı. Çok yüksekti ama sonra anlamlı bulmadılar. Gebelikte yanıltıcı olabilir diye.

İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız siz de

Ben ağır grip ortasında, yani gribi her semptomuyla yaşarken acile gittim kadın doğum doktorumun çalıştığı özel hastanenin, ilacı ona sormadan yazamazlar diye. Acil beni hemen dahiliyeye yönlendirdi. Dahiliyeci d dimer sonucum yüzünden kardiyolaga yolladı ve bacak dopleri istedi. Üç doktor da birbiri ile iletişim kurarak hareket etti. Covid değildim bence çünkü ferritin seviyem normaldi. Pulmoner emboli teşhisi koydular bana. Akciğerde küçük bir damar tıkanmış olabilir denildi çünkü kesin öğrenmelerinin yolu yoktu gebelik nedeniyle.
Doğumu sağlıkla gerçekleştirirsem inşallah sonrasında her şeyime baktırmak istiyorum gerçekten damar tıkanık mı?

Çok teşekkürler

Testlerın yuzde yuz gecerlılıgı yokki kaldıki covid dısında baska bır vıruste gebelıkte pıhtılasmaya sebep olabılır emboli ıcın bır kanıt bulmadan nasıl teşhis koydular hemen saglıkcı arkadaslar emboli durumunu kesınlıkle anlayacagımı soyluyolarlar kanlı oksuruk nefes darlıgı bacakta sıslık morarma .ınsallah yoktur emboli ıkımızdede

İfadede hata yapmışım. Emboli şüphesi teşhisi konuldu. Direk emboli demedi doktor, benim hatam. Emboli şüphesi dedi. Gebe olduğum için kısıtlı muayene nedeniyle beni riske atamadılar. Teşhis koyamadığı için ve benim nefes darlığım, omzumda, göğsümde ve sırtımda ağrı olduğu için riske atmayıp kan sulandırıcı yazdı doktor. Bir de ekg ve başka bir makineyle muayene oldum, ne makinesiydi hatırlamıyorum.
Siz de panik olmayın sakın. Bence sizinki covidle gebelik birleşimi olmuş. İnşallah doktora danışınca rahatlarsınız. Amin inşallah iyi oluruz.

Eko cekıldınız heralde bende ılk gun eko ve ekg cekıldım bırsey gormedı kardıyolog ama yıne bır daha gıdıcem ınsallah suphedır net belırleyemıyolar zaten hakkımızda hayırlısı covıd bırlesımı olunca daha korkunc gelıyo valla hayırlısı bakalım

Gebelik muayene alanını daraltıyor. Her bünye farklı olduğu için doktorlar açısından teşhis koymak zor. Çok şükür zararsız önlem alabileceğimiz yollar var.

Evet net olması için gereken şeyler bebeğe zararlı. Belki doktorunuz iğne dozunu iki yapar. Zaten negatif de olmuşsunuz, çok şükür d dimer olayının bilincindesiniz. Hiç farkında olmayanlar var. Stres yapmayın, hayırlısı olsun. Bunu da yaşayacağımız varmış. Bu iğne tedavisini 1 ay olarak veriyorlarmış genelde. Kan tahlili takibi ile.

Doktora gidince gelişmeleri haber verelim birbirimize. Ben bu durumu çok araştırdım forumlarda, hatta yabancı kaynaklardan da okudum ama hiç doyurucu bilgi bulamadım.
En azından aynı sorunu yaşayan insanlar araştırırsa buradan bir şeyler okurlar. Benim çok ihtiyacım vardı tecrübeleri okumaya ama yaşayarak öğreniyorum.

Bende arastırmaya basladım ama cok bırsey bulamadım dedıgınız gıbı esımde etraftakı arkadas orneklerımızden dolayı cok rahat gebelıgın bır etkısı oldugunu dusunuyor ama bu kadar yuksek bır deger oluncada sureklı vucudumu dınlıyorm bwbegı dınlıyorum oynamazsa panık oluyorum hıc bu degerıme bakılmadan hamılelıgınj bıtıren ınsanlar var emınım cunku ben ıstemesem doktor bakmıcaktı bıle herseyı ben baslattım pcr da bu degerıme bakılıp alındı zaten ınsallah kazasız belasız atlatırız

Etrafınızda örnek olması iyi bir şey. Siz başlatmamışsınız öyle düşünmeyin, covid olunca gebe olsun olmasın kan sulandırıcı öneriyorlar zaten. İyi düşünelim iyi olsun inşallah. Allah’a sığınarak. Ben d dimer ne demek hiç duymamıştım, bir anda hayatıma girdi. Nasip bir yerde.

Arkadaşlar eski yazıları çok detaylı okuyamadım ama ben çok şükür covidi atlattım. Doktor 0.6 lık oksapar vermişti 20 gün boyunca günde 1 tane olmak üzere. Geriye 4 tane kaldı. Hatta iğneler bitince hemen gelme düşmesi zaman alır demişti. İğnelerim bittikten 1 hafta sonra kontrole gideceğim. Tekrar ölçtüreceğim d dimer seviyemi.İnşallah sıkıntısız atlatırız. Çıkan değerlerimi tekrar sizlerle de paylaşırım.

Teşekkür ederiz.
Düşmesi yavaş ilerleyebiliyormuş, doktor söyledi.

Merhaba bugun gogus hastalıkları doktoruna gıttım d dimer degerım 5800 den 5300 e düşmüş doktor kan sulandırıcıyı ikiye çıkardı 10 gun sonra tekrar kontrol ekg eko ve bacak dopplerınde bır sıkıntı cıkmadı pıhtı atmadıgını dusunuyor ınsallah duser bakalım degerım

Çok sevindim sizin adınıza. İki tane olunca daha çok düşecektir. Ama düşme hızı yavaşlayabiliyormuş. Normalmiş. Ben de haftaya kardiyoloğa gideceğim. Gelişmeleri yazarım.

Çok sevindim sizin adınıza. İki tane olunca daha çok düşecektir. Ama düşme hızı yavaşlayabiliyormuş. Normalmiş. Ben de haftaya kardiyoloğa gideceğim. Gelişmeleri yazarım.
Insallah sızdede sıkıntı cıkmaz kardıyologada gıttım kadın dogum ve gogusede bugun butun gun hastanedeydım ınsallah saglıkla kucagımıza alalım bebıslerı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…