Hamilelik ve d dimer yüksekliği

ipekbilgee

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
25
6
34
Arkadaşlar merhaba. 7 haftalık hamileyim. 10 gündür rahatsızdım. Öksürüğüm geçmeyince bugün doktora gittim ve d dimer 5000 lerde çıktı. Doktor kan sulandırıcı iğne verdi. Akciğere pıhtı atabilir dedi. Değerim çok mı yüksek. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Lütfennnn

Yüksek çıkmış canım iğneye başlaman iyi olmuş büyük ihtimal covid olmuşsun sen covid geçirenlerde birden çok yükseliyor

I ipekbilgee Merhaba benımde değerim 5800 iğne kullandıgım halde 4 gundur değerim düşmemiş çok stresliyim sizde bir grlişme oldumu değeriniz düştümü merak ettim

D
4 gün çok az bir süre. Doktorunuz nasıl yorumladı?
doktoruma gıdemedım hala pozıtıf oldugum ıcın bugun test verdım negatıf cıkarsam yrn sabah erkenden gıdecegım bir oncekı covidimde de pıhtılasma degerım yukselmıstı ama hemen dusmustu ıgnelerle bunda gebelık sebebıyle mı yavas dusuyor acaba

Öncekinde kaç çıkmıştı? Gebe miydiniz o zaman?
Gebelik kendi başına d dimer yükselten bir şey zaten. Covid ile birleşince daha baskındır belki. Negatif çıkar çıkmaz doktorunuza yorumlatın. Ben covid olmadığım halde yüksek. İlk başta güzel düştü ama sonra düşmesi yavaşladı. Ben de yarın doktora soracağım.

Oncekı cocıdde 4200 du 2 gun sonra 700 e dusmustu ama dedıgıgnz gıbı bunda gebelıge baglı bır yukseklık vardı belkıde sızın degerınız kac

Oncekı cocıdde 4200 du 2 gun sonra 700 e dusmustu ama dedıgıgnz gıbı bunda gebelıge baglı bır yukseklık vardı belkıde sızın degerınız kac

Benimki 3000 di. 8 günde 2000 lere düştü. Yine aynı süre geçti ama 1800 lerde şu an. Yavaş düşüyor şu ara. Covid de geçirmedim. Bakalım doktor yarın ne diyecek?

Benimki 3000 di. 8 günde 2000 lere düştü. Yine aynı süre geçti ama 1800 lerde şu an. Yavaş düşüyor şu ara. Covid de geçirmedim. Bakalım doktor yarın ne diyecek?
Sız kaç haftalık hamılesınız pıhtılasma yenı mı basladı . Bır arkadasımızın esının hamılelıgı boyunca 8 bınlerden sadece 7.500 e dusmus sadece . Ben covıdden dolayı korkuyorm yoksa dedıgn gıbı olabılıyor hamılelıkte .bence sızınkı cok yuksek degıl dahada duser ınsallah

Ben 30. Haftadayım.
D dimer testini covidden şüphelendiği için yaptı doktor. Covid negatif olunca akciğer embolisinden şüphelendi. Kardiyologa gönderdi. Hamile olunca kısıtlı muayene oldum. Önlem amaçlı kan sulandırıcı başlattı.
Bana çok yüksek olduğunu vurguladı, rahatlatmaya da çalıştı.
Arkadaşınızın vücudunda da mı pıhtı oluştu acaba? O da çok yüksekmiş. İyi mi şimdi? Sağlıklı bir doğum yaptı mı?
Size de çok geçmiş olsun. Sizinkinin sebebi belli, kalıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Günde kaç sulandırıcı kullanıyorsunuz?

Bu arada pıhtılaşma gerçeği son bir aydır hayatımda. Ondan önce vardıysa da ben hiç bilmiyorum çünkü d dimer testi yapılmadı daha önce.

Sızede cok gecmiş olsun yok hıc bır pıhtı oluşmadan saglıkla bebegını kucagına aldı . Acıl doktoru gunde bır oksapar 0.4 luk yazdı.5.yı vurdum bugun daha bakalım belkı doktorum arttırır benımde ılk gun eko ekg cekıldı bacaktan ultrasona bakılcaktı bakılmadı ama onada baktıracagım. Insallah sızde sıkıntısız bır sekılde atlatırsınız surecı bende bacak agrısı olunca bende pıhtıdan suphelendım bır kac gundur o yuzden bacak ultrasonuda cektırecegım yrn. tomografı cekemedıklerı ıcın bızımle ılgılı tam net kararı veremıyolar muhtemelen ınsallah benım degerımde dusmeye baslar saglıkla kucagımıza alırız allah yardımcımız olsun

Bu arada pıhtılaşma gerçeği son bir aydır hayatımda. Ondan önce vardıysa da ben hiç bilmiyorum çünkü d dimer testi yapılmadı daha önce.
Belkıde daha once yuksektı ama bence cogu hamıleye bakılmıyor hatta gogus doktoru acıl doktoruna kızdı gebede zaten dıdımer yuksek olur neden sadece kan aldınız fılan dedı hamılelıkte pıhtılasma gereklı bırsey ama bu kadar yuksek olması ve bunu bılmek benı strese soktu

Kardiyog bana günde 2 iğne yazdı.
Önce 0.6 lık yazdı sonra onu iptal etti gebe için çok diye. 0.4 lüğe çevirdi, sabah akşam yapıyorum. Ona rağmen az düştü.
Bence de mutlaka bacak doplerinizi çektirin. Ben bir dahaki gidişimde kardiyologdan tekrar çektirmesini istemeyi planlıyorum. Arkadaşınızın durumuna sevindim. İnşallah sizin de gönlünüz ferahlar.

Gebelerde kesin bir referans aralığı olmadığını okumuştum. Ama emin değilim yine de. Çok kaynak yok internette. Doktorlar da riske girmiyorlar. Nolur nolmaz diye bakıyorlar sanırım yine de. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi.

Z
sızın doktorunuz 2 doz vererek cok ıyı yapmış benımde testımde negatıf cıkmış yrn doktoruma gıdecegım ordanda yonlendırme yapar zaten ınsallah bır sıkıntı cıkmaz benım degerım cok yuksek cunku anladıgım kadarıyla gebelıkte pıhtılasma covıddekı gıbı cok sıkıntı yaratmıyor ıgnelerı bırakmadıgımız surece yınede ıcım rahat degıl yrn duruma gore haberleselım ınsallah

Gebelikte benim de çok yükseldi sebebi anlaşılamadı. Ben de kan sulandırıcı kullandım. Ama bir ihtimal gebelik sebebiyle de çok yüksek çıkabiliyor demişti doktorumuz. Sizin öksürük varmış. Covid olabilir. Takip edin ateşiniz yükselmesin.

İğne pıhtı oluşumunu engelliyor. İnternette iğne etkisinin 12 saat olduğunu okumuştum. Ondan iki doz vermiş olabilir. İğneden sonra gerekli görürse hap başlatacağını söyledi.
Gözünüz aydın negatif çıkmış. Artık rahatça doktora danışıp gerekli tetkikleri yaptırırsınız.
Genetiğinde kan pıhtılaşma sorunu olan veya tüp bebek tedavisi yaptıranlara doktorlar yazıyormuş kan sulandırıcı. Doktor takibi ile bu süreci geçireceğiz artık. Doğumdan sonra bile bir süre kullananlar oluyormuş kan sulandırıcı iğne ya da hapı.

Sizin kaçtı hatırlıyor musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…