Hamilelik te sigara kullanımı

ne alaka ya Allah aşkına ne alaka? liseden beri içiyorum günde bir paket. su an 28 yasindayım. ne anlatıyorsunuz. bağımlılık değil demedik. ama madem iradesiz evet ürememeli. siz nasıl yasıyorsunuz şaşırıyorum ya. bırakmak istiyor veya bu konuda kendini kötü hissediyor olsaydı böyle mi yazardı konuyu? kızımda içtim bir sorun olmadı diyor. bizden de bekliyor ki “he kızında olmadıysa sal gitsin, devam et” bu sadece konu sahibine gösterilen bir tepki değil.

gercekten içinizde tasınıdığınız canı algılayabilme ve sorumluluğunu alabilme yetiniz olsa bırakırdınız. öğrendiğim gece buraktım. bir daha da dönüp “acaba içsem mi” bile demedim. benim böyle bir lüksüm yok çünkü. karnımdaki çocuğun ne günahı var ben sağlığıma kendi isteğimle zarar verebilirim ama o cocuga böyle bir sey yapmaya hakkım yok. lütfen konunun öznesi daha dünya görmemis bir can ya.

Ben iyi birşey demedim çözüm önerisi vereceğinize linçlemeyin bağımlılık bu kolay kurtulunmuyor demek istedim ister alkol ister sigara bunların tedavileri bile aylar sürüyor
İyi bi şey dediniz demedim, böyle deseydi tepkiniz aynısı olur muydu çözüm arıyor kendince der miydiniz onu sordum

Ben iyi birşey demedim içsin bişey olmaz da demedim ki bağımlılık kolay kurtulunmuyor dedim yol göstermek yerine eleştirip ağır konuşmak kolay yani herkes sizin gibi bir anda bırakabilse keşke ama bırakamadı diye bu kadar laf doğru mu.

bırakamadı diye tepki göstermiyoruz farkındaysanız. konuyu yazış tarzı bile bir çıkış yolu arıyor. kızında 9 ay içmiş!! ne anlatıyorsunuz?

ayrıca karnındaki bebekten daha etkili bir bırakma motivasyonu ben bilmiyorum. o bile bıraktıramadıysa ben ne önerebilirim pardon?

Deniyor bırakamıyor çare arıyor diye dedim ben kolay değil diye bile bile içiyorsa tabii ki haklisiniz savunmuyorum

Annem hamileyken sigara içmedi buna rağmen astım hastasıyım ve bronşektazim var. Bu ihtimalde bile olduysam sigara içse doğuştan astım doğardım bence. Ve bu hastalığı yaşamayanlar bilemez. Dünyanın en en en kötü şeyi nefes alamamak. Ciğerlerinin ağırlaşması, ciğerinin balgam oluşturup köh köh öksürmek. Şu anda da atak dönemi yaşamaya yakınım çünkü hasta oldum. Çocuğuna bunu yapma, karnında boğma onu. Ben düzenli akciğerlerime baktırıyorum ve günde 2 paket sigara içenle ciğerlerim aynı ve düzeltmek için yırtınıyorum. Şu an hamileyim ve dua ediyorum ciğerleri bana çekmesin diye. Sen bile bile çocuğunu bu hale getiriyorsun ama. Nolur yapma

Ya konudan alakasız olucak ama ben de hamileyim ve astım hastasıyım. Doktorum kullandığım astım ilacımın hamilelere uygun olmadığını söyleyip yasakladı. Siz ne kullanıyosunuz? Atak dönemlerinde çok zorlanıyorum ilaçsız

İlaç ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum lütfen doktorunuza danışın. Ben relvar kullanıyordum sonra symbicorta çevirdi kesinlikle çok yetersiz ama ben her gün kullanmıyorum zaten sıkıştığımda sadece. İnanılmaz alerjik biriyim onu da zyrtechle çevirdi hatta bazen alerji çok artınca iki doz içiyorum geceleri. Ama dediğim gibi benim doktorum Cerrahpaşa’da baya iyi bir doktor o düzenledi hepsini kadın doğum doktorum da onayladı

Alerji ilacımı da düzenledi demek istedim

Teşekkür ederim. Elbette doktoruma sormadan asla kullanmam. Sağlıklı hamilelik ve doğumlar size

Benim doktorum vücudumun çok oksijensiz kaldığında bebek daha çok zarar görür dedi. Sağ olun size de sağlıklı hamilelik diliyorum bebişinizi sağlıkla kucağınıza alın
Teşekkür ederim. Elbette doktoruma sormadan asla kullanmam. Sağlıklı hamilelik ve doğumlar size

Ilk çocuğunda bırakamadığını görmüş neden sağlıksız 2.bir çocuk. Herkes dediklerinde çok haklı kızı şuan sağlıklı ama ileride sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Yetişkin insan çocuk istiyorsa öncesinde sigara bırakmak için tedavi olmayı da bilmeli.

En sonunda sanki zorla içiyor gibiyim deyip bırakamıyorum ne demek?
Sİgarayı bırakmadan niye hamilesiniz? Canınız istemiyorsa neden bırakamıyorsunuz? Bırakmak zorundasınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…