Hamilelik te sigara kullanımı

29 yaşındayken bi solunum testine girdim. Ciğerlerim 48 yaşında çıktı. Şu ameliyat sonrası verilen toplar var ya, onları 15'imden beri asla üfleyemem çıkmaz yani beceremiyorum nefesim yetmiyor. Bilin bakalım neden 🙂

Nasil bu kadar rahat olabiliyorsunuz ben hamilelik düşündüğüm için bile çocuğa vücudumu hazırlamak için bıraktım sigarayı. Önceki bebeğiniz çok şükür birsey yaşamamış ancak ileriki yaşlarda yaşayamayacagini bilemezsiniz 1 0 hayata geri başlatıyor olabilirsiniz umarım biran önce bırakırsınız

Senin Allah'ına da ne diyeyim . Neyse ağzından çıkıp yakana yapış

Başka birinin çocuğu için öyle atıp tutma) Olacak olanı bu kadar net biliyorsan kendin için daha iyisini düşün. Ben buraya gelip sigara içtiğim için beni övün yada birşey olmaz sizde için demiyorum . Destek istiyorum ! Evladım için gelecek biçiliyor resmen .
“kızımda sigarayı bırakmadım, kızımda da bir sorun olmadı” ne demek bu? alkış mı bekliyorsun? kızına gelecek biçen ben değilim sensin. ben de burda bir taraflarımdan uydurup söylemiyorum size, bir çok doktor, uzman söylüyor bunu. ergenlik döneminde astım atakları başlayan bir çok çocuk var, sigara içtiğiniz için cocugunuz hastalıklara karsı daha savunmasız.

sizin çocuğunuza biçtiğiniz geleceği size söyledim diye ben mi kötü oluyorum? merak etmeyin ayrıca ben evladımı düsünüp ona göre davranıyorum zaten. çünkü benim için knedi isteğimle dünyaya getirmeye karar verdiğim bir canın sorumluluğu her seyden önce gelir. burda gelip millete beddua okumanıza gerek yok. kimsenin sorumluluğu değil burda sizin çocuğunuz. insanlar o yavruyu düsünüp size tepki gösterdi diye hemen parlamayın. gören de iyi bir sey yaptınız.. Allah askina kendinize gelin ya.

Nasil bu kadar rahat olabiliyorsunuz ben hamilelik düşündüğüm için bile çocuğa vücudumu hazırlamak için bıraktım sigarayı. Önceki bebeğiniz çok şükür birsey yaşamamış ancak ileriki yaşlarda yaşayamayacagini bilemezsiniz 1 0 hayata geri başlatıyor olabilirsiniz umarım biran önce bırakırsınız
İnşallah,evet olasılıkları biliyorum . Yazdığım gibi normalde bu kadar içmiyorum . Ama hamilelikte daha fazla içiyorum . Anlamadığım da o zaten . İçim rahat diye de yazmadım ki zaten . Tam olarak içim rahat olmadığı için yazdım .

“kızımda sigarayı bırakmadım, kızımda da bir sorun olmadı” ne demek bu? alkış mı bekliyorsun? kızına gelecek biçen ben değilim sensin. ben de burda bir taraflarımdan uydurup söylemiyorum size, bir çok doktor, uzman söylüyor bunu. ergenlik döneminde astım atakları başlayan bir çok çocuk var, sigara içtiğiniz için cocugunuz hastalıklara karsı daha savunmasız.

sizin çocuğunuza biçtiğiniz geleceği size söyledim diye ben mi kötü oluyorum? merak etmeyin ayrıca ben evladımı düsünüp ona göre davranıyorum zaten. çünkü benim için knedi isteğimle dünyaya getirmeye karar verdiğim bir canın sorumluluğu her seyden önce gelir. burda gelip millete beddua okumanıza gerek yok. kimsenin sorumluluğu değil burda sizin çocuğunuz. insanlar o yavruyu düsünüp size tepki gösterdi diye hemen parlamayın. gören de iyi bir sey yaptınız.. Allah askina kendinize gelin ya.
Beddua yi ben değil siz okudunuz ) hanımefendi . O alıntı yaptığınız mesajın devamı ni da okuduğunuzdan eminmisiniz ? Ben buraya övünmek için yazmadığım belli değil mi ? Kim boyle birşey ile övünür ki zaten ??? Evet biraz fazla tepki verdim sanırım . Kusura bakmayın . Ama sizde lütfen okuyun iyice mesajımı sonra böyle konuşun *olacaklardan bahsederken * düşünceli olun biraz .

29 yaşındayken bi solunum testine girdim. Ciğerlerim 48 yaşında çıktı. Şu ameliyat sonrası verilen toplar var ya, onları 15'imden beri asla üfleyemem çıkmaz yani beceremiyorum nefesim yetmiyor. Bilin bakalım neden 🙂
Çok geçmiş olsun . Sigarayı bırakabildiniz mi ?

İlkinde bir şey olmadığını nasıl düşünebiliyorsunuz anlamıyorum, fındık kadar bebek 400 farklı kimyasal maddeye maruz kaldı bir kere ve şimdi bir şey olmaması sonra olmayacağı anlamına gelmiyor. Yıllar sonra astım hastası olabilir veya yetişkinlik hayatında anne karnında ve bebekken sigaraya maruz kalan insanların geçirebileceği hastalıkları araştırabilirsiniz. Anne babalık sorumluluk gerektirir ve siz sigarayı bile bırakamıyorsunuz, direkt bebeğe zarar veriyorsunuz. Buradan destek aramayın boşu boşuna kimsenin sizi linç etmeye hakkı yok bu sizin probleminiz ve sizin çocuğunuz. Çocuğa sağlıklı şeyler yedirmeye çalışıp bir yandan gebelikte sigara içmeniz ne anneliğe ne de yetişkinliğe sığar. Yıl 2024 hala hamileyken sigara içiyorsunuz, hayret bir şey. Doktorunuzdan destek isteyebilirsiniz.

Sigara dumanı biz yetişkinlere bile zarar verirken henüz ciğerleri yeni gelişmekte olan küçücük yavruya nasıl zarar vermesin. İnsan düşününce bile vicdanı sızlıyor, kıyamıyor. Her anne evladının iyiliğini ister, siz de evladınız için en iyisinin sigara içmemek olduğunu farkındasınız aslında. Bırakamıyorum demek kolay, gerçekten denediniz mi? Bir annenin evladı için yapamayacağı şey yok. Sigarayı bırakanlar nasıl başarıyorsa bence siz de bir anne olarak başarabilirsiniz ben inanıyorum🙏🏻

Hata yapıyorsunuz çok pişman olursunuz. Şimdi bir şey yok gibi gözükse bile bebeğe ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek zararlar veriyorsunuz.

Beddua yi ben değil siz okudunuz ) hanımefendi . O alıntı yaptığınız mesajın devamı ni da okuduğunuzdan eminmisiniz ? Ben buraya övünmek için yazmadığım belli değil mi ? Kim boyle birşey ile övünür ki zaten ??? Evet biraz fazla tepki verdim sanırım . Kusura bakmayın . Ama sizde lütfen okuyun iyice mesajımı sonra böyle konuşun *olacaklardan bahsederken * düşünceli olun biraz .
düsünceli davrandım zaten. cocugunuz için düsünceli davrandım ama.

Senin Allah'ına da ne diyeyim . Neyse ağzından çıkıp yakana yapış

Başka birinin çocuğu için öyle atıp tutma) Olacak olanı bu kadar net biliyorsan kendin için daha iyisini düşün. Ben buraya gelip sigara içtiğim için beni övün yada birşey olmaz sizde için demiyorum . Destek istiyorum ! Evladım için gelecek biçiliyor resmen .
“İstediğiniz gibi yazın gücenmem” yazan sizsiniz ve birde hamile hamile sigara içip utanmadan bize bedduamı ediyorsunuz.
Bakın hanımefendi ben bu enerji işlerini çok iyi bilirim.
Senin zaten yakana yapışmış da farkında değilsin.
Pervasızca çocuklarına gebe iken sigara içen sizsiniz ama biz doğruları yazınca çemkirme….

Senin başına gelecek var ama bizden olmasın.
Sigara içen kadının çocuklarındanda her türlü olumsuz durum gelişir.
Ki çocuk anne karnında zehirleniyor…

Siz ne için konu açtınız içmemek için ve her türlü eleştiriye açıkdınız dimi….
O yüzden sen sigara içmeye devam edersin. Bu platformda sana sigara içmeyen kimse yumuşak yumuşak gelmez.
Hadi şimdi git, bi sigara yak.

Arkadaşlar bağımlılık bu bağımlılık.bilerek yapılan birşey değil.bırakmak istiyorum demiş zaten kim bile bile çocuğuna zarar vermek ister.bırakamıyor bırakmak istiyor o da farkında zararlı olduğunun zaten. neden olayı kötülüğe yok hidayete bilmem neye çektiniz ki.kolay mı bırakılıyor sigara yani bırakanları tebrik ediyorum tabi de.

Arkadaşlar bağımlılık bu bağımlılık.bilerek yapılan birşey değil.bırakmak istiyorum demiş zaten kim bile bile çocuğuna zarar vermek ister.bırakamıyor bırakmak istiyor o da farkında zararlı olduğunun zaten. neden olayı kötülüğe yok hidayete bilmem neye çektiniz ki.kolay mı bırakılıyor sigara yani bırakanları tebrik ediyorum tabi de.
Hadi ya, bağımlılık demek. Öğrendiğimiz iyi oldu. 🤦🏻‍♀️ Kimin ne içtiğinden, ne bağımlısı olduğundan bize ne? Sigarayı bırakamıyorsa ürememeli. Göz göre göre bebeğe zarar veriyor.

Hadi ya, bağımlılık demek. Öğrendiğimiz iyi oldu. 🤦🏻‍♀️ Kimin ne içtiğinden, ne bağımlısı olduğundan bize ne? Sigarayı bırakamıyorsa ürememeli. Göz göre göre bebeğe zarar veriyor.
Laflara bak herkes de size göre karar verecek doğurup doğurmayacağına zaten ne kadar da kendinizi önemsemişsiniz kendisi çözüm arıyor bırakmak istiyor bu kadar saldırı neden yani. kolay bir olay değil bırakmak onu dedim kimse bile bile çocuğuna zarar vermez bu kadar anlayışsız katı olmayın.

Laflara bak herkes de size göre karar verecek doğurup doğurmayacağına zaten ne kadar da kendinizi önemsemişsiniz kendisi çözüm arıyor bırakmak istiyor bu kadar saldırı neden yani. kolay bir olay değil bırakmak onu dedim kimse bile bile çocuğuna zarar vermez bu kadar anlayışsız katı olmayın.
Evet doğruları önemserim. Konu sahibi de önemsiyor aslında, hatta linçleyin bile demiş, belki kendine gelir diye.

Şöyle bırakabilirsiniz şunu yapabilirsiniz vs demek yerine sigara içen çocuk doğurmasın demek çok ağır bence
Aynı pozitifliği eğer konu sahibi sigara bağımlısı değil alkol bağımlısı olsa da korur muydunuz ben onu merak ettim. Dedi ki ben alkol bağımlısıyım aşeriyorum resmen her gün 3 kadeh rakı olmadan kendime gelemiyorum. Ne olurdu tepkiniz

Aynı pozitifliği eğer konu sahibi sigara bağımlısı değil alkol bağımlısı olsa da korur muydunuz ben onu merak ettim. Dedi ki ben alkol bağımlısıyım aşeriyorum resmen her gün 3 kadeh rakı olmadan kendime gelemiyorum. Ne olurdu tepkiniz
Ben iyi birşey demedim çözüm önerisi vereceğinize linçlemeyin bağımlılık bu kolay kurtulunmuyor demek istedim ister alkol ister sigara bunların tedavileri bile aylar sürüyor

X