Hamilelik te sigara kullanımı

Sarbin

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2024
35
-2
27
Kızlar güzellerim Ben kızıma hamileyken sigarayı hiç bırakmamış tim . Çok sağlıklı, gelişimi güzel bir kızımiz oldu . Ama şimdi biliyorsunuz 2-gebelikteyim . Ve yine aynı şey oluyor aşerir gibi içiyorum sigarayı. Normalde bu kadar içmez dim. Bırakmam lazım çok bırakmak istiyorum. İstediğiniz kadar linçleyin . Hiç gücenmem . Bırakmam lazım çünkü yardımcı olur musunuz Çünkü ilkinde birşey olmadı demek ikincide de şanslı olacağım anlamına gelmiyor . İçiyorum ama hiç istemiyorum sanki zorla içiyor gibiyim . Muhtaç mişim gibi

Bende ilk gebeliğim bende sigara içiyorum inşallah bişey olmaz ama bırakamıyorum bende

Bende ilk gebeliğim bende sigara içiyorum inşallah bişey olmaz ama bırakamıyorum bende
Dediğim gibi ilk gebelik te gece yarısı bile kalkar sigara içerdim . Ama hiç bir türlü savunamam kendimi . Deneyelim bırakalım ben hamile değilken bile sigarayı her zaman bırakmak isteyen birisi idim defalarca denedim . Olmuyor

Keşke bırakabilsek ama bende bırakamıyorum maalesef

resmen başım döndü okurken.. allah size ve diğerlerine hidayet versin

ilkinde bir sey olmadığını size düsündüren nedir? gebelikte sigaraya maruz kalan bebekler düsük bağışıklı, ciğer ve solunum problemleri yasamaya çok daha fazla yatkın. 18-20 yasinda cocugunuzda astım baslarsa görürüm sizi.

özür dilerim asla kırıcı olmak istemiyorum ama dünyaya bir hayat getiriyorsunuz ya.. tüküreyim sigaranıza. 10 yıl kullandım gebeliğimi öğrendiğim an bıraktım. övünmek için söylemiyorum. bıraktım ve asla aklıma bile gelmedi daha. cünkü bu beyinde olan bir sey. ben bebeğimi çok istedim cünkü. sigarayı bırakmak hayayım boyunca yaptığım en kolay seydi. o kadar bağımlıydım ki etrafımdaki kimse inanmadı. hatta esim o işteyken içtiğimi falan düsündü. ama içmedim.

sigara dumanı plesentadan direkt geciyor. yani bebeğinizle aynı ortamda sigara içilmesine izin veriyorsanız, varsın devam edin içmeye.

ben de zor bıraktım çok aşırı sinir yaptı bende bırakmak işi falan bile bıraktım sinirden 5-10 defa içmişimdir sanırım çok sinirliyim falan diye ama bana eşim destek oldu aşırı net bişekilde bana sigarayı yasaklayıp kendi sigarasını falan saklayıp bana da kızıp utandırarak öyle bırakabildim. hala haftada 1-2 defa canım çekiyor bırakalı 3 ay olmuş doğsa da sigara içsem diye bekliyorum xD

Birde şaka gibi içtim birşey olmadı diyorsunuz.
Kendi zevkiniz uğruna çocuğa birşey olsa affedecekmisiniz kendinizi?

bence emzirme işi bitene kadar içmemeye devam etmelisiniz, malum sütten de geçiyor.

bence emzirme işi bitene kadar içmemeye devam etmelisiniz, malum sütten de geçiyor.
biliyorum beboma kavuşunca stressiz kalmayı sürdürebilirsem başlamam büyük ihtimalle stres cidden çok tetikliyor bağımlılıkları. dün yemekten sonra kısa bi sigara krizim tuttuğunda direkt bu geldi aklıma ama o yüzden paylaşmak istedim. herkes ultra iradeli olmuyor o yüzden bence başlık sahibini linçlemek de manasız. başarabilirsem sonsuza kadar içmemek istiyorum zaten para da yetişmez ona artık :-D bebeğimi sigaralı eliyle ağzıyla eşimin anamın babamın bile tutup öpmesine izin vermem zaten emzirmeyi geçtim. ama ipin ucunu kaçırınca başa dönülüyo biliyorum zor bişey bu sigara olayı.
bence başlık sahibi arkadaş bu sigara bıraktırma ilaçlarını bilmemnelerini bile deneyebilir sigaranın kendisinden daha az zararlı olabilirler doktoruna sor bakalım ne diycek.

Valla ben hamileliğin başında tabiri caizse çat diye kestim. Çok şükür bir daha da istemedim. Hamileyken sagolsun çevrem (is yeri hariç) bana çok iyi davrandı. Ben sıkılıp, üzülünce ve kaygılıyken içiyormusum. (ve çok sık sıkılıp üzülüyormusum...) şimdi gebeliğin sonlarına geldim ve aşırı kaygılıyim. Kaç kez eşimin sigara paketinden alıp çakmakla oturup sadece izledim... İçmedim. Gelişimi bir hafta geri çünkü kıyamıyorum. İçsem hiçbir şey olmayandabilirdi ama olursa vicdanım çok rahatsız olurdu.

İlk bıraktığımda sürekli aklıma geliyordu ve eşimde içtiği için çok istiyordum. Evde içen kişi karşında içmesin. Canın sigara istediğinde kafanı meşgul et, çocuğun için sağlıklı bir şeyler yapmaya falan odaklan. Seni tetikleyen şeyi bulup çözersen daha da iyi. Geçiştir her seferinde. Hiç pes etme. Ve sinirin bir tane bile içmemek olsun. Bir tane içince 2,3 gidiyor. İçince ee noldu şimdi diyorsun. Bebisinle konuş. Diğer çocukla ilgilen. Sigara içilmeyen ortamlara git. Unut yani. Benim çözümüm ve hikayem böyleydi. Umarım kurtulursun

Hepinize teşekkür ederim,yazdığım günden beri azaltarak bırakıyorum . 3 gün daha süre verdim . Bitecek

Bir başkasının çocuğuna da böyle birşey demek ))) Umarım bu kırıcı tavrınız destek amaçlıdır

İnşallah olmaz ama diyelim;
İyi ilerde kızın evlenip çocuk sahibi olmak isteyip olamadığında anlatır nasıl sigara içtiğini…

Ya gerçekten nasıl içiyorsunuz.
Benim bir arkadaşım vardı onu gördükçe neler söylerdik. Yüzsüz gibi gülerdi sadece…

Senin Allah'ına da ne diyeyim . Neyse ağzından çıkıp yakana yapışsin

Senin Allah'ına da ne diyeyim . Neyse ağzından çıkıp yakana yapış
neye destek pardon? kırıcı da değilim. olacak olanı söyledim diye kırıcı mı oldum?
Başka birinin çocuğu için öyle atıp tutma) Olacak olanı bu kadar net biliyorsan kendin için daha iyisini düşün. Ben buraya gelip sigara içtiğim için beni övün yada birşey olmaz sizde için demiyorum . Destek istiyorum ! Evladım için gelecek biçiliyor resmen .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…