Hamilelik stresi korkular ve olumsuz düşünceler

Bir Dr şöyle demişti; "doğacak olan bebeğin annesi halter de kaldırsa o bebek yine doğar." Yani riskli gebeliklerde ne yazık ki anneler günlerce yatarak geçirip kaybedebiliyor da bebeğini. Bundan sonrasına bakın sağlıklı beslenin ağır kaldırmayın hiçbir şey olmaz. Zaten olsa şimdiye kadar olurdu bence.Ben öğrenmeden önce sigara içiyordum çok vicdan azabı çekmiştim ama sağlıklı doğdu çok şükür. İyi düşünün iyi olsun.

Teşekkür ederimmm hikayeleriniz benim için çok mutluluk verici oldu hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alalım

Çok tatlısınız çok teşekkür ederim. Dün sağlık ocağına da uğradım orda kalp atışı duyabildiklerini şuan öğrendim sağlık ocağında bulunan doktor çok tatlıydı aslında haftaiçi açık olduğunda oraya gidip daha rahat olabilirim

Sağlıklı uzun bir ömrü olsun yorumunuz için de teşekkür ederim

Hep derler ki öğrenene kadar hiç bi yaptığın sorun olmaz. Öğrendikten sonra dikkat et

Hiç korkmayın sağlıklı gebelikse hiçbir şey olmaz. Ben kızımda nasıl olsa olmuyor diye salmıştım. Neler neler yaptım tabi haberim olmadığı için. Adetim geçti amaan doktora gideyim de ilaç versin dedim. O ara merdivenden düştüm ayağım burkuldu vs. kan testi verdim çıktım markete girdim 3,4 poşet yüklendim eve yürüdüm uzaktı da mesafe bayağı. Nasıl olsa negatif çıkacak diye valla doğuma kadar da neler oldu neler ama maşallah kızım sapasağlam doğdu velhasıl kendinizi strese sokmayın doğacağı varsa hiç bir güç önünde duramaz.

Malesef erken haftalarda yakalayamıyor o alet kalp atışlarını. Portatif bi alet hatta kendinizin de satın alabileceğiniz bişey internette var. O zamanlar araştırmıştım Biz dinlediğimizde 30. Haftadan sonrasıydı sanırım emin değilim. Kesinlikle olabilirsiniz, benim sağlık ocağı doktorum biraz pat pat konuşan sert bi tip ama doktorluğuna da güveniyorum bana önceki hamileliğimde çok yardımcı olmuştu hemşiremle birlikte

Stresinizi artırmak istemem ama kuzenim de aynısı oldu röntgen cekilmis ilaç içmiş ve kızının rahmi oluşmadı rahmi yok maalesef.Netten onları yaptığınız zamanlar hangi organların oluşum zamanları olduğuna bakın,ne bileyim inşallah sizde bir sıkıntı çıkmaz

Ilk hafta daha bir organ oluşmuyor kesenin oluştuğu zaman ilaç ise 5.hafta zaten 1 gün sonra da öğrendim doktor röntgen sorun olmaz dedi hem 1 kez girdiğim hemde ilk hafta olduğu için ama ilaç için biraz zaman geçince perinatolojiye yönlendirelim dedi inşallah bir sorun çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…