Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hepsi çok kaliteli olsa keşke
Valla milletle uğraşıyoruz yetmiyor birde yumurtamız bize trip atıp çatlamıyor, hayır bide biz doğmadan önce bile olan tek varlığımız yumurtlarımızmış anneannemizin karnındayken oluşuyormuş, erkeklerin beylerin ne güzel istedikleri anda üretiliyor sperm, bizim hep bir prosedür bir süreç bir düzen nizam :) rabbim hayırlısını versin

Çok haklısın vallahi Yaradılış böyle Rabbim hayırlısını versin dediğin giibi

Yumurtanın 5 mm olması yumurtlama evet ama hamile olmak için 20 mm den büyük olması gerekiyor, 20 mm i geçince çatlama olmuş atabilir artık tüplere doğru yolculuk başlıyor diyoruz işte canım, eğer tüpler tıkalıysa yumurtlama çatlama olsa bile o yola giremezse yine hamile kalamaz kadın,

Yani hani adetin 21. Günü progesteron seviyesine bakılıyor ya, o çatlama olunca yüksek cıkıyor değil mi ?

Çok teşekkürler canım bazı arkadaşlar minnak kurabiyeler diye bir sayfanın ovulasyon testinden memnun olduklarını yazmışlar,testler arası farklılık olabiliyor mu ben de laboquick vardı
VALLA BEN İLK BAŞINDAN BERİ LOBİ KULLANIYORUM. DAHA UYGUN MALİYETLİ. O DEDİĞİNİ BENDE BİLİYORUM 70 TL FALANDI 30 ADETİ

O zaman en doğrusu doktorda yumurta takibiyaptırmak belki de ama onunda şartları vardır kesin
Lh pik yapıp silikleştikten 7 gün sonra progesteron testi yapılıyor. Progesteron yüksekse çatlamış yani ovülasyon gerçekleşmiş demek ama döllenme olup olmadığını garantilemiyor diye biliyorum.

Eklentiler

• A422209E-6701-4369-A21F-BBB6FD5498E2.png
    331 KB · Görüntüleme: 27
Lh pik yapıp silikleştikten 7 gün sonra progesteron testi yapılıyor. Progesteron yüksekse çatlamış yani ovülasyon gerçekleşmiş demek ama döllenme olup olmadığını garantilemiyor diye biliyorum.
Çok teşekkür ederim canım bu ay doktordan talep edeyim belki yapar, geçen ay yumurtlama döneminde gittiğimde yumurtanız 26 mm bgn çatlar dedi o gün testte piki gördüm ertesi gün silikleşti lakin gebelik olmadı, baktırmak da fayda var

peki 22. gün baktırsak sizce nasıl olur ben hesapladım cumartesiye denk gelicek de izin sorun olmasın diye

Rica ederim.Sağlıklı yumurtlama varsa da gebelik olma ihtimali %20 diyorlar canım. Bu işler biraz karışık ve henüz tam aydınlanmış değil maalesef.

Ben de o markayı kullanmadım canım ama merak ediyorum fark var mıdır gerçekten diye insan en ufak bi etkisi olsa bile peşine düşüyor
canım şöyle laboquick eğer lh ında çok dalgalanma olan biri değilsen iyi sonuç veren bi test ama lh dalgalanmaların varsa net sonuç yakalayamabiliyorsun hassas bi test olmadığı için ben verim alamamıştım ama kullanıp memnun olan çok arkadaş var biraz seninle ilgili denemek gerekiyo

Yaa inşallah benim de bu ay öyle olur daha yüksek şans oluyor
inşallah canım. Mesela ilk çift çisgiyi görüdüğüm gün üzülmüştürm hani eşim işte değerlendiremiycez zaten bir gün sorna çatlayacak diye düşünmüştüm çünkü öyle oluyordu bundan öncekilerde bu ay böyle oldu hemen değerlendirdik. bugünde çatladı bugünüe değerlendircez. Allah verir inşalllah bu sefer hayırlı bir şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…