Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
canım geçmiş olsun dış gebelik olsa düzensiz şekilde artış olur diye biliyorum senin düşüşe başlamış yüzde 90 kimyasaldır

canım çok geçmiş olsun, test sonucun ne zaman çıkacak sonucundan hemen sonra kan vermeye git istersen ama kimyasal gibi geldi bana. inşallah kimyasaldır. çünkü değern baya düşmüş. kanamaya çevirdi mi ?

Ne kullanıyordun canım ilk gebelik mi senin ?
Yok canım 2kalp atışı alınamayan gebeliğim vardı.Kan pıhtılaşması çıktı bende önlem amaçlı iğne hap kullanalım dedik.Coraspirinden sonra zor hamile kaldım zaten değerlerim başından beri düşüktü öncekilerde bile daha yüksek betayla öğrenmiştim gebeliğimi bunda 13le öğrendim.

selamlar kızlar ya kaymaz tabanlı halıyla ilgili bir konu açtım bir bakar mısınız konuya? fikriniz var mı ?yere yapıştı halı

Herkese Merhaba,

39 yaşındayım. 1 adet 6 yaşında kızım var. (Doğal gebelik) 3 yıl önce eşimin aniden rahatsızlanması ve 3 yıldır devam eden tedavileri (hala devam ediyor ancak biraz daha stabil) nedeniyle 2. bebeği erteledik. Şu an 2. bebek için yeni yola çıktık. İlk olarak bir profesör ile görüştük. Benim yaşım ve eşimin aldığı ağır tedaviler (kemoterapi, biyolojik ajan,yüksek doz kortizon) nediyle doktor kasım ayında tedaviye başlayarak tüp bebek önerdi. (eşim biyolojik ajanı temmuzda aldığı için en az 3 ay beklemek gerekiyor en iyisi için 6 ay beklemek gerekiyor, ancak ocak ayında yeniden biyolojik ajan alacağı için arada sadece 1 aylık bir deneme sürecimiz olacak. Aralık ayında taze canlı sperm ile deneme yapılacak ve sonra spermler dondurulacak.

Ben aşılama ile (mikroçip) gebelik olabileceğini düşünüyordum. Doktor sen aşılamayı unut yaşın 39 dedi. Çok üzüldüm. Eşimin yeni yapılan bir sperm testi yok ancak kemoterapi bittiğinde yapılan sperm testinde 6 milyon hareketli sperm görüldü. Doktor yumurta rezervi için test istemişti. Benim yeni yapılan AMH değerim 2,5 çıktı. Doktor yaşına göre çok iyi, tüp bebek için kasımda başlayacağız diye aradı.

2 adet profesöre mail attım, AMH değerimi ve eşimin sperm değerlerini de göndermiştim.Her ikisi de tüp bebek dedi. AMH ve sperm değerleri iyi olsa bile yaş nedeniyle yumurta kalitesizdir dediler. Ben ise hala aşılama ile ilgili araştırmalara devam ediyorum. Çünkü olacağına inanıyorum. Ama 3 profesör de öyle dediği için tedirgin oldum.

Buradaki bütün gebelik konularına yapılan yorumları okudum. Tecrübe yaşayan çok anne var. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Çok uzun oldu çok özür dilerim. Cevaplayan olursa çok sevinirim.

Allah isteyen herkese yavrusunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Merhaba canım, uzun bir hikayen var senin de herkes gibi. Ben de 38 yaşındayım ve bir oğlum var 6 yaşında. bizde yaklaşık 2,5 3 yıldır 2. yi düşünüyoruz doğal yolla olmasını istiyorum herşeyden önce. tüp bebek istemiyorum Allah o şansı hiç çocuğu olmayan insanlara versin diyorum. Benim geçen sene bir kaybım oldu kürtaj olmak zorunda kaldım 8 haftalıkken. Yani olmaz diye bir şey yok. O kadar çok ki senden durumu daha kötü olup doğal yollla hamile kalanlar var. Sende madem kalitesizdir yumurtanız diyorlarsa yumurta kaliteleştirecek şeyler kullan kürler yap. Benim gititğim doktor bile bana tüp bebek uzamnı olduğu halde direk tüp bebek demedi gerçi ben istemediğimi söyledim belki ondandır. Yani ne bilim incir kürünü dene dedi bana ama onun için yeni adetimi bekliyorum. Rahim filmi istedi çektirdim. Çnümüzdeki ay yumurtlaama takibi yaptıracağım bakalı ymurtam ne kadar büyüyor ve gerçek değerinde çatlıyor mu? Ben pes etmedim. Tüp bebek hem maddi hem madevi çok yıprtan bir süreç. Allah çocuklarımıza uzun sağlıklı bir ömür versin. Ben giremem açıkçası o işe. Şifa allhtan kürleri denemenin faydası olabilir. Ama işte biizm sıknıtımız zaman zamanla yarışıyoruz resmen

kızlar her ay aynı yerden mi yumurtluyosunuz sancıyı nasıl hissediyorsunuz ben yine soldan yumurtlucam sanırım
Canım ben genelde sağdan hissediyordum ve ultrasonda doktorda sagda görüyodu, bi keresoldan hissettim ve ordan gelişmiş yumurta. Nerden hissedersen yaniprdan gelişiyo bence. Bitaraf ama hep daha iyi oluyo galiba benimde sag daha aktif

sanırım canım ultrasonda soracağım bakalım merak ettim bunu

Sağol canım..Covid sonucum bir kaç güne çıkacakmış.Hemen çıkan testten değil galiba.Kanamam başından beri vardı progestan verince doktor kesilmişti.Dün gece içtim en 12de progestanı.Bakalim bu gün içmicem..İnşallah kimyasaldir.

Biz hiç doğal yol denemedik zaten. Sadece planlama için doktora başvurmuştum. Doktor aşılamayı unut dedi resmen. Direk tüp bebek tedavisi başlamamı önerdi hepsi de.Böyle umut dolu haberler alınca insan daha iyi hissediyor kendini. Allah çocuklarımızla sağlıkla uzun yıllar yaşamayı nasip etsin. Teşekkür ederim. Zamanın bu kadar değerli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum

Çok geçmiş olsun canım inş kimyasaldır ama iki günde bir kan testi yaptır kimyasal deyip bırakma kanama olduğunda dış gebelik düşmez bir yükselir bi düşer sonra bir anda yükselir bende ocak ayı atlattım dış gebelik 63 le öğrendim 4 gün sonra 331 olmuşdu tabi güzel ilerlerken binlerden bir anda düştü ve sonuç malum bazen erken öğrenmek iyi değil gebeliği deniyor ama bence çok güzel birşey ters giden bir durum olduğunda ilerlemeden tedavi ediliyor inş sağlıklı gebelik yaşarsın en kısa zamanda

Çok geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla dış gebelikte düşme değil aksine hızla artış oluyor. Stres yapmayın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…