Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
En iyisi aslında canım stres olmazsın ❤

Her ay kist olacak diye bir durum yok ki canım, kist olduğunda iptal oluyor yeni ay tekrar ilaç kullanıyorsun belki daha düşük doz verebilir.
Ovu testi kullaniyorum kopkoyu 3 gundur kistten mi testu birakayimmi catlmayacak anlaminami geliyo bu bi umut hala bekliyorum da ben

Biz hiç doğal yol denemedik zaten. Sadece planlama için doktora başvurmuştum. Doktor aşılamayı unut dedi resmen. Direk tüp bebek tedavisi başlamamı önerdi hepsi de.Böyle umut dolu haberler alınca insan daha iyi hissediyor kendini. Allah çocuklarımızla sağlıkla uzun yıllar yaşamayı nasip etsin. Teşekkür ederim. Zamanın bu kadar değerli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum :KK43:
Siz yeni karar aldınız sanırım ikinci bebek için ben nerdeyee 3 senedir istiyorum işte bir geçen sene oldu ondada kalp atışları oluşmadı aldırmak zorunda kaldık :KK43:

ovulasyon testinde piki gördüğünüzün ertesi günü T çizgisi silikleşmişsse yumurta kesin çatlamış mı oluyor peki? Ben normalde yumurtanın çatlamama ihtimali olduğunu hiç bilmyrdm kafam takıldı şimdi

Anladım canım pco ya da yumurta büyümesinde sorun olursa görülürdü zaten ultrasonda sende pco görünümü varmış sanırım lh/fsh oranı 2 üzerine çıktığı zaman polikistik over sendromuna çeviriyor çok yükselmeden o değerleri kontrol etmek lazım o yüzden
Ah kuzum ya bilmiyorum ki bende napsam, tek bildiğim biraz zayıflamam yürüyüş yapmam, ben evde durmaya alışkın değilim, eşim rahatsızlandıktan sonra zaten hormonlarım aldı başını gitti, bebekten önce sağlığımı kontrol altına almış olmak isityorum,

canım bence senin hormonlarında bir sorun yok. bunlar çok değişken şeyler sanırım aslında sağlıklı beslenme ve hareket bu tarz sorunları düzeltmede en etkili şey ve stres azaltımı stresi minimumda tutmak. tabi günümüz şartları elverdiğince bunu başarmamız laızm
Evet canım gerçekten doktorun söylendiği teşhisi koydun benim dalgalı hormonlarım buda bir hastalıktan ziyade hayat biçimimi değiştirmem gerektiğini gösteriyor, sınavım bitsin kendimi bakıma alacağım kendime özen göstereceğim bu atanma uğruna kendimden vazgeçtim

Bugün de böyle oldu testim kızlar düne göre daha silik , ateşimde düştü hormonlardan mı anlayamadım ama o ateş basması geçti,

Eklentiler

• 37B3F969-362E-4E9A-856F-4DB7D41DF379.jpeg
    37B3F969-362E-4E9A-856F-4DB7D41DF379.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 27
ovulasyon testinde piki gördüğünüzün ertesi günü T çizgisi silikleşmişsse yumurta kesin çatlamış mı oluyor peki? Ben normalde yumurtanın çatlamama ihtimali olduğunu hiç bilmyrdm kafam takıldı şimdi
Evet canım testler bozuk değilse aynen o şekilde çatlamış oluyor.

Evet canım gerçekten doktorun söylendiği teşhisi koydun benim dalgalı hormonlarım buda bir hastalıktan ziyade hayat biçimimi değiştirmem gerektiğini gösteriyor, sınavım bitsin kendimi bakıma alacağım kendime özen göstereceğim bu atanma uğruna kendimden vazgeçtim

bir ay içinde iki farklı doktor da aynı şeyleri söyledi. ben de kariyer yapıcam diye uzun çalışma saatlerine tahammül ediyorım ama inan giden bizden oluyor. hep diyorum ki başka bir iş bulayım da gideyim. insanlara göre bu sımarıklık ama günde 12 saat çalışıyorum artık insanlıktan çıkıyorum. milletin yapmaktan sıkıldığı şeyler bana lüks geliyo mesela. inşallah sen de çabalarının karşılığını alırsın 🙏🏻

bir ay içinde iki farklı doktor da aynı şeyleri söyledi. ben de kariyer yapıcam diye uzun çalışma saatlerine tahammül ediyorım ama inan giden bizden oluyor. hep diyorum ki başka bir iş bulayım da gideyim. insanlara göre bu sımarıklık ama günde 12 saat çalışıyorum artık insanlıktan çıkıyorum. milletin yapmaktan sıkıldığı şeyler bana lüks geliyo mesela. inşallah sen de çabalarının karşılığını alırsın 🙏🏻

Kadınların yükü her geçen gün artıyor canım, bide bebek istiyoruz, ama nen öğretmenim okullar tatil kaç aydır evdeyim okulu çok özledim, çalışmak iyi aslında kafamız meşgul oluyor ama fazlası zarar böyle hastalık olarak geri dönüyor

Yumurtlama illa ki oluyor canım yoksa adet göremezsin ,sadece büyüyüp gelişecek hamile olacak şekilde kaliteli olmayıp Çatlama olmuyor diyelim birden atladım mevzuya ama 🤭
Çatlama denilen şey zaten yumurtlama değil mi olgun yumurtanın folikülden dışarı atılması. Hatta yumurtlama olmayınca kiste dönüşüyor falan. Çatlama diyince aklıma çat diye çatlayan bir şey geliyor.

X