Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar bir şey soracağım da . Ben folik asit kullanmak için sağlık ocağına gittim o bana " redifol " verdi. Redifol de sadece folik asit var ve 400 mg. Fazla mi ? Öncelikle kullanan var mı bu folik asiti. İyi mi ? Birde bu bitince "folidays" var ona başlasam olur mu? Folidays i kullanan var mı birde ???

Arkadaşlar bir şey soracağım da . Ben folik asit kullanmak için sağlık ocağına gittim o bana " redifol " verdi. Redifol de sadece folik asit var ve 400 mg. Fazla mi ? Öncelikle kullanan var mı bu folik asiti. İyi mi ? Birde bu bitince "folidays" var ona başlasam olur mu? Folidays i kullanan var mı birde ???
Canım bende folbiol kullanıyorum o da 400 mg yani fazla değil doktorlar o şekilde öneriyor. Folidays hakkında bilgim yok

Cok sukur iyi abla bide bisey soracam abla ben en son kadin doguma gittigimde kan verdim hani lh filan degerleri yaziliyor ya onu e devletten yada baska bi yerden bulabilir miyim bi bilgin var mi buraya atmak istiyorum aranizda anlayan var benim sonuclari da yorularsiniz belki ☺
Evet canım e devlete gir arama kısmına e nabız yaz uygulamaya git de e nabız sitesine yönlendirecek orda tahlillerim diye bi bölüm var oraya tıkla çıkar sonuçların

400 mg olması gereken doz zaten. Doktorumun önerisiyle Folidays M kullanıyorum. B12 de var içinde.

Bu ay test yapmıcam canım. Kafamı ve ruhumu dinlendirmem gerek.
En iyisi aslında canım stres olmazsın ❤️
Agrim cok korkuyorum peki nasil olacak bizim tedvi yumurta buyutucu ilaclar ise yaramiyosas siz nasil bi yol izliyosunuz
Her ay kist olacak diye bir durum yok ki canım, kist olduğunda iptal oluyor yeni ay tekrar ilaç kullanıyorsun belki daha düşük doz verebilir.

Merhabalar bi sorum olacak sizlere regl olma tarihinden bir hafta önce olan birliktelik ile hamilelik ihtimali var mıdır? Yani aylardır yumurtlama gününü değerlendirmeme ragmen tutmadi ama iki gün gecikti şuan reglim ve bugün bat 3. Günü sizce olabilir mi böyle bisey ?

Merhabalar bi sorum olacak sizlere regl olma tarihinden bir hafta önce olan birliktelik ile hamilelik ihtimali var mıdır? Yani aylardır yumurtlama gününü değerlendirmeme ragmen tutmadi ama iki gün gecikti şuan reglim ve bugün bat 3. Günü sizce olabilir mi böyle bisey ?
Benim ilk gebeligimde olmuştu, geç yumurtlamışım adetim gecikti ama idrar testlerim negatif çıkıyordu, gecikmenin 6. gününde kanda 100 çıkmıştı...Bebeğimi kaybettim ama olabiliyor yani :KK43:

Benim ilk gebeligimde olmuştu, geç yumurtlamışım adetim gecikti ama idrar testlerim negatif çıkıyordu, gecikmenin 6. gününde kanda 100 çıkmıştı...Bebeğimi kaybettim ama olabiliyor yani :KK43:
Anladim tesekkur ederim cok gecmis olsun Rabbim nasip etsin isteyen herkese

normalde reglden 1 hafta öncesi yumurtlamanın bittiği dönem ama geç yumurtlama diye bir durum var eğer ki onu yaşadıysanız yumurtlama o haftaya sarkmıştır ve gebelik ihtimali olabilir

kızlar her ay aynı yerden mi yumurtluyosunuz sancıyı nasıl hissediyorsunuz ben yine soldan yumurtlucam sanırım :KK64:
Bende pko olduğu icin sanirim iki tarafta da hissediyordun genel bi Ağrı..ama yumurta gelistirici kullandim ya bu ay hep solda batma ve ağrı hissettim doktor sağda yumurta büyümüş dedi..ama ben bana göre solu dedim o da acaba kendine goremi sağa dedi orayi anlayamadim..herhalde ultrasonu soktu ya sağa tutunca sağ dedi ama obenim solum

Bende pko olduğu icin sanirim iki tarafta da hissediyordun genel bi Ağrı..ama yumurta gelistirici kullandim ya bu ay hep solda batma ve ağrı hissettim doktor sağda yumurta büyümüş dedi..ama ben bana göre solu dedim o da acaba kendine goremi sağa dedi orayi anlayamadim..herhalde ultrasonu soktu ya sağa tutunca sağ dedi ama obenim solum
kendine göre sağ demiştir canım o ben de 2 3 aydır dikkat ediyorum hep solda hissediyorum sızlamayı

Kızlar maalesef kimyasal geçiriyorum sanırım.Doktorun öyle söyledi.Zaten gebeliğimi adete 1hafta kala öğrenmiştim..Öğrenmenin peşine kahvrengi lekelenme,kanama gibi birşey geldi.Bi türküde bitmedi.
İlk değerim adete 1hafta kala 13tü.Kanama başladigi için doktorum kan testiyle artışa bakmak istedi.
4gün sonra 63e yükseldi.Yükselince kanamayı kessin diye progestan verdi.Bir kaç gün sonra progestan kanamayı kesti.Bende sevinmiştim.Kan testi vereyim bakiyim dedim.Dün 23 çıktı.
Dış gebelikten çok korkuyorum doktor kimyasal dedi ama başta kanamaya rağmen yükselip sonra düşmesi beni suphelendirdi..Umarım oyledir.Zaten karantinadayim covid testi sonucumu bekliyorum 😟Birde bu çıktı.Neye uzulecegimi şaşırdım artık. Değerlerini yazayım siz ne düşünüyorsunuz?
7eylül pazartesi 13
11eylul cuma 63
15eylül salı 23
Sizce kimyasal mı dış gebelik mi?
Karantinada olduğum için kan vermeye gitmekte istemiyorum ama geç kalırsam diyede korkuyorum dış gebelik vs ise.

X