Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İyi bari kuzum eğer pıhtıları emiyorsa tampon ben hiç kullanmadığım içim bilmiyorum
Biraz açık yazıcam kusura bakmayın. Pıhtıları emmiyor ama üzerine yapışıyor. Hatta dipte kalan kısım atılsın diye beklemrktense onları da emiyor. Peddeki gibi koku olmuyor, rahatsızlık vermiyor. Kaydı mı derdi de yok. Tavsiye ederim.
[/QUOTE]
ay ben kullanamam heralde doktor fitil falan verir diye bile ödüm kopuyor

minseo Canım bilmediğim için soruyorum. Bu kadar sert ve keskin ağrının olması normal mi? Acı eşiğim çok yüksektir ama bildiğin zorluyor beni.

ay ben kullanamam heralde doktor fitil falan verir diye bile ödüm kopuyor
[/QUOTE]
Kıyamam sana ya

minseo Canım bilmediğim için soruyorum. Bu kadar sert ve keskin ağrının olması normal mi? Acı eşiğim çok yüksektir ama bildiğin zorluyor beni.
normal kuzum regl ağrısının 2 tık üstü oluyor imkanın varsa ağrı kesici iğne vurulmanı tavsiye ederim reglin iyice söküldü mü ? 2 3 gün pıhtı düşürebilirsin endişelenme kanaman yoğun olacak

Tam bir sökülme olmadı. Normal ilk gün adeti gibi. Benim zaten 2.gün daha yoğun olur. O açıdan adetimle aynı da ağrısı daha fazla.

Canikox ben yine de ped kullanman konusunda ısrarcıyım büyük parçalar düşüyor orası açık olsun bence düşen düşsün iyice

Canikox üzüldüm yaşadığın durum için. Ben de çok heveslenmiştim diğer topicte senin adına gerçekten aynı heyecanı yaşamıştım. Pek çok kişi bu forumda kimyasaldan sonra daha kolay gebe kalınabildiğini söylüyor. Tabi herkesin bünyesi farklı, minseo de yaşamış, her bebek de kendisi uygun zamanı bekliyor sanırım. Kimyasal geçirmiş olman en azından hamile kalabildiğini gösterir. Tabi ki teselli değil kesinlikle ama demek ki kısa bir sürede hamile kalabildiğine göre tüplerde vs sorun yok. Umarım en kısa zamanda bebiş sizi pek fazla bekletmeden gelir.
Bu konuda farklı düşünenler olacaktır ve ailelerden pek çok yorum yapan da olacaktır ama bence evlat edinmek de harika bir şey. Elbette çeşitli zorlukları olacaktır ama bence en güzel sevaplardan birisi ben öyle düşünüyorum. Böyle bir karar alırsanız da ileride çocuğa bunu açıklarken yaşına ve konuşma şekline çok dikkat etmelisiniz. Mutlaka iyi bir psikologla süreci yürütmenizi tavsiye ederim. Ve umarım gönlünüzden geçen hayırlı olsun inşallah

Az önce yine yaptım 13:40 ta testim böyle çıktı 13.günü

Eklentiler

• 6986DB33-8DCF-4A3C-BE8B-7F9ECE0CD3BB.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 34D28A1D-91FA-4B37-B59F-FA5C469256F6.png
    735,9 KB · Görüntüleme: 41
Amiinnnn canım inşaaallaahh

Kuzum kullananlar öyle diyor ama tabi ne kadar doğru bilmiyorum 2 marka var clife ve naturallen instagramda sayfalarına girip kullanıcı yorumlarını okuyanilirsin kuzum
Kimyasal gebelik sonrası clife kullandım kist oluştu Yumurtalıkta. Ama kimyasal sonrası ilk adeti bekleyip sonra kullanmak gerekmiş ben bunu sormamıştım. Şimdi aspir ve keten tohumu yağı kullanıyorum inşallah kistleri eritir. Doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum

Harfi harfine duygularima tercüman olmuş yazın canım. Amin. Benim de 19 Eylül bat. Gelen her aydan umutluyuz, bakalım bu ay ne ile gelecek :)

12 günde etkisi geçiyor diyorlar inşallah iğnenin etkisi değildir kaç mm olmuştu yumurtalarınız ve sorun neydi sizdeki bende bu ay klomen ve iğne kullandım :)
Pkoluyım iki yumurtam gelişti biri 18mm
Ötekini unuttum valla
Ama bende 11-12 günde geçiyor diye biliyorum iğne 13.güne göre net çıkıyor erken gebelik testinde

Kuzum sağol canım. Evet üzüldüm ama hep hayırlısı için dua etmiştim. Böylesi uygunmuş. Bu da kabulüm. Dediğin gibi olabiliyor olduğunu görmüş oldum. Hiçbir zaman olmayacaksa ve evlatlığa karar verirsem de çok şükür ki ne ailemde ne de çevremde bırak itiraz etmeyi sorgulayacak bile insanlar yok. Çok şükür fikirlerime ve kararlarıma hep saygı duymuşlardır. Zaten bu eşimle bizim hayatımız. Bizden başka kimsenin söz hakkı olamaz da..
Böyle bir karar alırsak da dediğin gibi psikolojik olarak ilerleme çok önemli. Ben evlenmeden önce (yaklaşık 5 sene önce) araştırmıştım zaten 34 yaşındayken. O zamanlar henüz eşimle tanışmamıştım. Evlat edinme şartlarını öğrenmiştim. 36-37 yaşında bekar olarak alırım diye düşünmüştüm. Tam o yaşlara geldipimde tekrar bakayım başvurayım artık derken eşimle tanıştım. Gerisi malum. Neyse ki eşim de soğuk bakmıyor bu fikre. Neyin ne zaman nasip olacağı belli değil. O yüzden kestirip atmadım hamile kalmayı. Yaşayıp göreceğiz hakkımızda hayırlı olanı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…