Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu nasıl kalp kırıcı bir mesajdır, bunu bu kdar incitici olmadan söyleyemez miydi? Doktor kullanmamı uygun görmedi canım sen kullanmak ister misin gibi..

Bi şey sorcam canım doktora regl sonrası gidersem klomene diğer reglimde mi başlatır eczhnm
Evet canım benim doktor 5. Gün başlatıyordu 5 gün sabah akşam kullanıyordum, reglden sonra kullanmanın anlmı yok diye biliyorum, zaten yumurtan biraz büyümüş oluyor ve tek yumurta büyümüş oluyor.

Evet canım benim doktor 5. Gün başlatıyordu 5 gün sabah akşam kullanıyordum, reglden sonra kullanmanın anlmı yok diye biliyorum, zaten yumurtan biraz büyümüş oluyor ve tek yumurta büyümüş oluyor.
Ya yarın mı gitsem sence regl sonrası mı bilemedim ki yumurtaların durumu reglden sonra daha mı iyi görülür ki

Bu nasıl kalp kırıcı bir mesajdır, bunu bu kdar incitici olmadan söyleyemez miydi? Doktor kullanmamı uygun görmedi canım sen kullanmak ister misin gibi..
Ya güya hamile olduğunum haberini veriyor kendince ama beni çok kırdı ve ben ona rağmen sevgiyle karşıladım bu msjını ben zaten bu konuda çok kIzgınım kendime insanlara hataları karşısında tepki göstermem gereken yerlerde susuyorum kalpleri kırılmasın diye ama benim kırılıyor ben burda ona ne münasebet benim ilacım var gerek yok sağol demem gerekirdi demedim sırf arkadaşım diye hatta dedim parasını vereyim zaten 90 tl diye belirtmiş benim onu aldığım için ücretinden haberim olduğunu bilmesi lazımdı işte öyle yani, bir keresinde de kendi kuzenim şey demişti senin niye çocuğun olmuyor bak erken menepoza girersin hiç olmaz dedi, hayatımda ilk kez orda duymuştum gümlerce kendimi menepoz sanmıştım sadece 11 aylık evliydim, ve sadece 26 yaşındaydım söyleyen kuzenim ise 38 yaşında, ve kendisi de tüp bebekle çocuk sahibi oldu bu yoldan geçmesine rağmen anlamadı beni, o yüzden bıraktım artık

Ben şaşırmıyorum artık bunlara. Vicdanı olmayan empati kuramayan insanlar bunlar. Bugünün yarını, bu dünyanın diğer tarafı var..

Anlamıyorlar canım ben iğne vurulduğum dönem istemiyoruz çocuk diyordum hadi hadi iğneyi vurula vurula kısırlaştırdın kendini di mii erken menopoza girdin di mii olsun boşver diye güya teselli eden ama arkadan ellerini ovuşturan akbabalar vardı hep varlar onlar asla tükenmiyorlar

Neden susuyorsun? Benim çok inandığım bişey vardur. Ben kaldırabiliyorsam herkes kaldırabilir. Susarsan tavır koymazsan yaptıklarını fark etmezler. Sen üzüleceğine bırak o üzülsün. O seni kırmamak için çaba sarfediyor mu ki de sen zaten kırılmışsın bi de susarak kendine ekstradan yük bindiriyorsun?

Ben şaşırmıyorum artık bunlara. Vicdanı olmayan empati kuramayan insanlar bunlar. Bugünün yarını, bu dünyanın diğer tarafı var..
Evet var olsun canları sağolsun ben kırmadım ya kimseyi bu sözlerle içim rahat , geçen sözleşme imzalamak için okula gittim biraz bol bir gömlek giymiştim bizim temizliği yapan ablamız hemen şey dedi aa sen hamile misin ne kadar kilo almışsın böyle, hayır dedim kilo da almadım hamile de değilim sadece gömleğimin modeli böyle, çok severek giyiyorum, hmm yap bari bir tane dedi o an çok üzülüm yine diyemedim bir şey demem gereken şey buna ben ve eşim karar veririz sen değil ablacım,ama diyemiyorum işte ah neyse benim de eksik yanımdır kırmamak için kırılmak, yoksa söyleme yeteneğim var çokta güzel hitap ederim mesleğim bu zaten ama susuyorum,

Aynen herkese hakettiği cevabı vermek gerek. Onlar kırılmasın diye diye kendimiz paramparça oluyoruz

Canım ben şöyle düşünüyorum arkadaşların neden sakladı bilmiyorum ama ben mesela bu olayın içindeyim ve çevremde hamile kalmaya çalışan zorlanan acı çeken binlerce kadın olduğunu biliyorum ve böyle bişey paylaşırsan ve sevincimi abartarak yaşarsam ve bu süreçte olan bir kişinin bile kalbini kırarsam düşüncesi beni gece uyutmaz. Ne kadar etkilenmiyoruz desekte bi yakınımızın hamile haberini duyduğumuzda bile moralimiz bozuluyor, onu kıskanmakla alakası yok kendimize yaşadıklarımıza üzüldüğümüz için moralimiz modumuz düşüyor. Ben de mesela söylemeyeceğim bir süre allah nasip eder de hamile kalırsam ailem dahil çünkü olumsuz bi şey yaşarsam kendimle beraber bi çok insanı üzmüş olacağım ve ilk aylar çok riskli hepimiz bunu biliyoruz. Ben böyle düşünüyorum ben daha 5 haftalık hamileyken sosyal medyada bağıra çağıra kendini anne ilan edenlere anlam veremiyorum mesela, bu kadar çabuk bu role bürünmelerine yarınlar yokmuşcasına paylaşımlar yapmalarına. Herkesin psikolojisi farklı tabi dicek bişey yok malesef

Ben de öyleydim 10 yıl önce. Aman o kırılmasın bu üzülmesin. E noldu? Olan bana oldu. İki kere miyom ameliyatı oldum. Doktorumun çok güzel bir lafı var. İçine atma, içine attığın herşey miyom, kist, polip olarak büyür der :) O yüzden atma içine sal gitsin..

AY çok ayıp kısırılaştırmak ne kadar çirkin bir keşime ben hayvanlara bile kullanılmasına anlam vermiyorum kısır ne ya,allah yardımcın olsun bunlarla uğraşılmaz , kendi kayınvalidem bana kayınbabamın adını kullanarak baban diyor ki gelin hasta mı niye çocuk olmuyor dedi, ona cevap vermiştim ama benim problemim yok doktora da gittim, 3 yıl boyunca sizin olmamış oğlun gitsin bence artık dedim yok kızım ben demiyorum baban diyor dedi,benim anne babamın kız kardeşimin hemen olmuş çocuğu, en son köye giderken de şunu söyledi ben kitap açtırdım olacakmış sizin çocuğunuz dedim o nerden bilecek şirke giriyorsunuz şuan sadece allah bilir çok kırgın ve kızgınım ona o yüzden hamile kalırsam söylemicem eşimde hak verdi bana sağolsun,eşimin ailesiyle alakası yok bu garip değil ki sizce de nasıl bu kadar farklı oluyorlar , sanki hiç onların çocuğu değil kendini geliştirmiş beni her zaman gözetir saygı duyar,

Benim de kimyasal gebeliğimi paylaştığım tek arkadaşım asla hamilelik düşünmüyorum bu koronada bebek mi yapılır diye beni eleştirirken bana yaşadığım olaydan 1 ay sonra kendisine gebelik testi almamı istedi...

Benim kız kardesim bana 3 aylık olduğunda söylemişti. Düşün bu kardeş, canın.. Hem beni üzmemek hem de kendi tutunmasını beklemek için..

Bazı insanlar ne konuştuğunu ı bilmiyorlar canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…