Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bugün doktora gittim klomen kullandım 5 gün 2 doz iki gün evvel bitti ilaç yumurtalar küçük gelişmemiş dedi ne zaman yumurta büyüyecek acab klomen sonrası kaç gün sonra yumurta istenilen boyuta geldi dedi size doktor merak ediyorum. Kendi doktorum yoktu başka doktor a gitmiştim. Salı gününe randevu aldim adetim 25 ağustosta başlamıştı 4 gün sürdü 5.gün klomen başladım bugün adet baslangicindan 11.gün bugün.
klomene regl sonra mı başlanıyor

Takip ettikçe sizleri bilmediğim şeyleri öğreniyorum bu harika. Ama kaya gibi sabırlı olan ben bile test heyecanına giriyorum ki bu iyi değil 😂

Evet. Gerçekten öye eşlere ama burda çok büyük görev düşüyor.

İnanmayacaksın ama ben vajiyi bile kk sayesinde yendim. Forumlardan destek aldım. Kader birliği olunca dahaii oluyor. ve yendim. Yeneryenmezde bebek istedik zaten. o üç yıl benim için kayıp oldu hep. Şimdi de onun acısını çekiyorum 38 yaşına geldim. İkinci bebeği istiyorum 2,5 yıldır ama malsef kısmet olmadı henüz.
İnşaAllah en kısa zamanda bebeğini de kucağına alırsın bu gerçekten mucize şuan iki arkadaşım aynı zamanda hamile kaldılar sevinçlerini yanımda yaşıyorlar ben daha ilişki bile yaşayamadım.. ama onlar adına çok mutluyum tabii ki. isyan etmiyorum ama insanın içi burkuluuor biraz bide ben hala böyle olduğum için canım bu ay ped alma bizde büsürü var boşa kalmasın sana verelim dediler daha çok kırıldım. Zaten özgüvenimi yitirmiş durumdayım bunun yerine sabırlı ol dua et çabala diyen birilerinin olması benim için daha hayırlı olurdu kalan pedlerini bana vermeye çalışmaları çok garibime gidiyor. Ya da hassas oldugum için ben abartıyorum

İnşaAllah en kısa zamanda bebeğini de kucağına alırsın bu gerçekten mucize şuan iki arkadaşım aynı zamanda hamile kaldılar sevinçlerini yanımda yaşıyorlar ben daha ilişki bile yaşayamadım.. ama onlar adına çok mutluyum tabii ki. isyan etmiyorum ama insanın içi burkuluuor biraz bide ben hala böyle olduğum için canım bu ay ped alma bizde büsürü var boşa kalmasın sana verelim dediler daha çok kırıldım. Zaten özgüvenimi yitirmiş durumdayım bunun yerine sabırlı ol dua et çabala diyen birilerinin olması benim için daha hayırlı olurdu kalan pedlerini bana vermeye çalışmaları çok garibime gidiyor. Ya da hassas oldugum için ben abartıyorum
tamamen haklısın malesef insanlarda ince düşünceden esame yok.

eczhnm eczhnm @fk99 yildizsavascisi yildizsavascisi kızlar ben bu ay yumurtlamamışım tüm testleri attım kadına yumurtlama yok dedi onca deneme çöp yani
Kuzum sen yumurtlamadıysan ben de yumurtlamadım testlerimiz baya baya aynı 🙄
Nerdesiniz yahuu pozitif cıktı buu
Yaaa maşallah ama bekliyorduk zaten şaşırmadık kiiii😍 Sağlıkla kucağına al canım, nasıl bu kadar erken çıktı ki ben de yanıma aldım bir tane erken bir tane normal test 😬

Merhaba. Lafınızın arasına daldım kusura bakmayın lütfen. Ama içim buruldu yazdıklarını okuyunca. Abartmıyorsun. Evet hassassın ama abartmıyorsun. Arkadaş dediğin tabii ki sevincini yaşayacak hatta paylaşacak. Ama karşısındakini incitecek şekilde değil. Pedleri vereyim sen alma da denmez yani. Hele özgüvenini sakın yitirme. Güçlü ve inançllı ol. Elbet vakti gelince olacak. Kendinden emin dimdik dur. Ben bana çok hava atanını gördüm. Ama Allah büyük. Başka sıkıntılarla sınanıyorlar. Sağlıklı mısın? Huzurun yerinde mi? Eşin elinden tutuyor mu? Sabırla devam et. Elbet bir gün gül kokulun kucağına gelecek. 🤗🥰

Kuzum sen yumurtlamadıysan ben de yumurtlamadım testlerimiz baya baya aynı 🙄

Yaaa maşallah ama bekliyorduk zaten şaşırmadık kiiii😍 Sağlıkla kucağına al canım, nasıl bu kadar erken çıktı ki ben de yanıma aldım bir tane erken bir tane normal test 😬
valla canım bilmiyorum ama bence benim yumurtam hamile kalmaya yetecek kadar büyümedi ben öyle düşünüyorum çünkü testi yaparken her şeye çok dikkat ediyorum daha önce de 2 kere oldu böyle belki geçen ay da oldu ovü takibi yapmadığım için bilmiyorum, yarın doktora gidesim var

sağol canım keşke hamile olsam da 9 ay yatmaya,kusmaya razıyım :cry:
Öyle deme kuzum ben dört ay boyunca kustum Bi deri Bi kemik kaldım artık sadece safra suyu kusuyordum Bi şey yiyemediğim için bebeğimi kaybedince inanır mısın nefes almaya başlamıştım Bi süre sonra artık hava bile güzel kokuyordu. Çok zor Bi şey gebelikte bunlar

Canım senin durumunu biliyorlarsa ne kadar içleri kötü diyeceğim ama bilmiyorlarsa öylesine söylemişlerdir büyük ihtimalle, bizim canımızın ne kdar yandığının farkında değiller tabi

Selam hanımlar. Artık her ay açılan topiklerde gezmekten sıkıldım o yüzden buraya katılayım bende. BAt 6 Eylül ama hamile olmadığımı biliyorum. Marttan beri deniyoruz. Bir kez bile hamile kalamadım. Çok moralim bozuluyor. Birkaç ay önce doktor yumurtalarımı küçük bulup regl olduğumda yumurta büyüten ilaç vereceğini söylemişti. Ondan sonra bazı sebeplerden dolayı gidemedim. Ama bu ay gideceğim. Eşime de spermiyogram yaptıracağız. İnşallah hepimiz için hayırlı olan en kısa zamanda gelir bebişlerimiz.. Çok yorucu ve çok zor bir süreç... Allah hepimize sabır versin

Merhaba. Lafınızın arasına daldım kusura bakmayın lütfen. Ama içim buruldu yazdıklarını okuyunca. Abartmıyorsun. Evet hassassın ama abartmıyorsun. Arkadaş dediğin tabii ki sevincini yaşayacak hatta paylaşacak. Ama karşısındakini incitecek şekilde değil. Pedleri vereyim sen alma da denmez yani. Hele özgüvenini sakın yitirme. Güçlü ve inançllı ol. Elbet vakti gelince olacak. Kendinden emin dimdik dur. Ben bana çok hava atanını gördüm. Ama Allah büyük. Başka sıkıntılarla sınanıyorlar. Sağlıklı mısın? Huzurun yerinde mi? Eşin elinden tutuyor mu? Sabırla devam et. Elbet bir gün gül kokulun kucağına gelecek. 🤗🥰
Aynı şeyi ben yaşamıştım kendimi çok kötü hissetmiştim, hatta bu arkadaşım bana bunu söyledikten sonra kaybetti bebeğini,ilacı da vermedi bana hatta yine aynı grupta olduğum diğer arkadaşımda benden gizlemişti hamileliğini sonra oda kaybetti sonra ben yine onların yanında oldum insanların duygu durumları, dünyaları değişince hemen etrafındakilere karşı tavırlarının değişmesi çok acı her şeyi nazara bağlamaları aşırı saçma o zaman kötü şeyleri de anlatmayın bize neden güzel şeyler saklanıyor ya da böyle göze sokuluyor abuk subuk mevzularla anlamış değilim, ben kimsenin hamile olmasından üzülmem ki sanki benim olmuyor diye acımış bana ama benim dünyam hayatım başka seninki başka niye kıskanayım üzüleyim, bu benim hayatım benim seçimim, gerçekten de herşeye hazırladım kendimi hiç olmazsa ölene dek eşimle mutlu mesut yaşarım, napabilirim olmayınca neyi değiştirebilir insan, bir sürü yeğenim var onları sevdim kokladım teyze olmak çok güzel mesela anne gibi oluyorsunuz 2 kız yeğenim var dünyalar benim evet , biyolojik duyguları yaşamadım ama ruhen tüm o huzuru mutluluğu yaşıyorum minnoşlarımla

Eklentiler

• 653CD918-FFA0-4550-9A9C-8E3745CBF719.jpeg
    653CD918-FFA0-4550-9A9C-8E3745CBF719.jpeg
    106,9 KB · Görüntüleme: 30
X