Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben şöyle düşünüyorum arkadaşların neden sakladı bilmiyorum ama ben mesela bu olayın içindeyim ve çevremde hamile kalmaya çalışan zorlanan acı çeken binlerce kadın olduğunu biliyorum ve böyle bişey paylaşırsan ve sevincimi abartarak yaşarsam ve bu süreçte olan bir kişinin bile kalbini kırarsam düşüncesi beni gece uyutmaz. Ne kadar etkilenmiyoruz desekte bi yakınımızın hamile haberini duyduğumuzda bile moralimiz bozuluyor, onu kıskanmakla alakası yok kendimize yaşadıklarımıza üzüldüğümüz için moralimiz modumuz düşüyor. Ben de mesela söylemeyeceğim bir süre allah nasip eder de hamile kalırsam ailem dahil çünkü olumsuz bi şey yaşarsam kendimle beraber bi çok insanı üzmüş olacağım ve ilk aylar çok riskli hepimiz bunu biliyoruz. Ben böyle düşünüyorum ben daha 5 haftalık hamileyken sosyal medyada bağıra çağıra kendini anne ilan edenlere anlam veremiyorum mesela, bu kadar çabuk bu role bürünmelerine yarınlar yokmuşcasına paylaşımlar yapmalarına. Herkesin psikolojisi farklı tabi dicek bişey yok malesef

Ama ben herhangi birisi değilim ki 10 yıldan fazladır arkadaşız benim kıskanç olmadığımı anlamaları lazımdı benim ona faydam olur zararım olmaz başka bir arkadaşım hemen test yapıp yolladı bize her gün dua ediyorum ona iyi olsun diye kargoyla poça yolladım canı çok çekmiş yapamıyor diye, beni tanımamış olmaları daha can sıkıcı, ben kıskanmam burdakileri de kıskanmam inan canım dünya kocaman hepimize yer var hepimizin mutluluğunu taşıyacak kadar büyük, niye kötülüklerle çevreliyorlar etraflarını

Ben de öyleydim 10 yıl önce. Aman o kırılmasın bu üzülmesin. E noldu? Olan bana oldu. İki kere miyom ameliyatı oldum. Doktorumun çok güzel bir lafı var. İçine atma, içine attığın herşey miyom, kist, polip olarak büyür der :) O yüzden atma içine sal gitsin..

Eşimi çok seviyorum bu konu da hep şey der üzülmesi gerekiyorsa üzülecek benim canım yanacağına onun yansın, müşterileriyle de ilişkileri böyle ve insanlar bayılıyor ona

Ama ben herhangi birisi değilim ki 10 yıldan fazladır arkadaşız benim kıskanç olmadığımı anlamaları lazımdı benim ona faydam olur zararım olmaz başka bir arkadaşım hemen test yapıp yolladı bize her gün dua ediyorum ona iyi olsun diye kargoyla poça yolladım canı çok çekmiş yapamıyor diye, beni tanımamış olmaları daha can sıkıcı, ben kıskanmam burdakileri de kıskanmam inan canım dünya kocaman hepimize yer var hepimizin mutluluğunu taşıyacak kadar büyük, niye kötülüklerle çevreliyorlar etraflarını
Yaa ben seni yerimm.. Ne güzel bi kalbin var maşallah :nazar:

Benim de kimyasal gebeliğimi paylaştığım tek arkadaşım asla hamilelik düşünmüyorum bu koronada bebek mi yapılır diye beni eleştirirken bana yaşadığım olaydan 1 ay sonra kendisine gebelik testi almamı istedi...
Kimse kınadığını yaşamadan ölmezin kanıtı niteliğinde bir olay allah akıl fikir izan versin :)

Canım ben kıskancağın için değil de seni üzmemek adına böyle davrandıklarını düşünüyorum seni önemsemeyen insanlar olsaydı emin ol tam tersini yapar gözüne soka soka yaşarlardı hepsini bence bu şekilde davranmaları daha ince geliyor bana

Yok ay cnm 😘 yaz özelden adını yaşını kısa öykünü hşssedşm bakim 😀😘😘

Biliyor musun gülmeyin ama benim var böyle bir yanım arkadaşlarımı rüyamda gördüm hamile kalmadan önce diyordum senin şundan önce olacak senin bundan sonra tutmuştu🤭kızlar bana artık diyordu ki cinsiyet konusunda doktor kararsız sen ne dersin ahahah işi medyumluğa çevirmiştik dedim artık seans başına para alacağım olmuyor böyle, birine hatta dedim lütfen gel bizde test yapalım bende var test geldi yaptık ilk biz öğrendik o kadar sevinmiştim o benim kadar sevinmedi şok geçirdi ben çığlık atıyorum hatta ilk muayenesine de benle gitmişti babası yerine kötü adam gelmemişti

Biliyor musun gülmeyin ama benim var böyle bir yanım arkadaşlarımı rüyamda gördüm hamile kalmadan önce diyordum senin şundan önce olacak senin bundan sonra tutmuştu🤭kızlar bana artık diyordu ki cinsiyet konusunda doktor kararsız sen ne dersin ahahah işi medyumluğa çevirmiştik dedim artık seans başına para alacağım olmuyor böyle, birine hatta dedim lütfen gel bizde test yapalım bende var test geldi yaptık ilk biz öğrendik o kadar sevinmiştim o benim kadar sevinmedi şok geçirdi ben çığlık atıyorum hatta ilk muayenesine de benle gitmişti babası yerine kötü adam gelmemişti
İşte o hisler bitek bise yaramıyor 😀 o kadar iyi olma ya değmiyor bu hayata bu insanlara 😘

Selam hanımlar. Artık her ay açılan topiklerde gezmekten sıkıldım o yüzden buraya katılayım bende. BAt 6 Eylül ama hamile olmadığımı biliyorum. Marttan beri deniyoruz. Bir kez bile hamile kalamadım. Çok moralim bozuluyor. Birkaç ay önce doktor yumurtalarımı küçük bulup regl olduğumda yumurta büyüten ilaç vereceğini söylemişti. Ondan sonra bazı sebeplerden dolayı gidemedim. Ama bu ay gideceğim. Eşime de spermiyogram yaptıracağız. İnşallah hepimiz için hayırlı olan en kısa zamanda gelir bebişlerimiz.. Çok yorucu ve çok zor bir süreç... Allah hepimize sabır versin
Amin canim amin 🙏
Ben 4 yillik evliyim. İlk yillar esim varikosel ameliyati falan oldu. Ben 2 sene ücretli öğretmenlik falan yaptım fazla üstünde durmadim... Ama Marr ayından beri gun asiri olarak bizde deniyoruz , surekli herşeyi takip ederek yapıyorum henuz birşey yok ..

X