Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım yumurtlama takibi yapıyorlar belli boyuta gelince çatlatma iğnesi vurup eşinden de spermleri alıp rahmin içine direk veriyorlar, yani gitmesi gereken yol kısalıyor
Bence saçma aşılama tekniği şimdi sen anlatınca saçma geldi. Yani şöyle saçma eşlerde problem varsa mantıklı ama problem yoksa direk yumurta takibi yapıp doğal ilişkiye girmek daha mantıklı. Öyle değil mi? B

Aynen canım bence de spermde sıkıntı yoksa kadının yumurtasına müdahele etmek daha mantıklı yani klomen daha mantıklı geliyor aslında

İlk aşama o zaten canım ikinci aşamada aşılamaya geçiliyor ki işte şans birazcık artıyor %10 kadar sanırım. Genelde tüp bebek öncesi sırf denemiş olmak için deneniyor
Aynen canım bence de spermde sıkıntı yoksa kadının yumurtasına müdahele etmek daha mantıklı yani klomen daha mantıklı geliyor aslında
Aşılamada da femara veya klomen kullanılıyor kuzum, ya ben de denemiş olmak için doğru düzgün bir yerde denemek istiyorum en azından spermler daha kaliteli olanlar ayrılıyor

Arkadaşlar bir şey soracağım bu gebelik testleri her zaman sonradan çizgi verir mi ama hayalet çizgi, silik değil, kuruma çizgisi bu oluyor demi,benim yine böyle oldu. Adette olamıyorum anlamadım gitti,

Eklentiler

• F2739249-3374-4258-947E-5EDA3DEF02F4.jpeg
    50,9 KB · Görüntüleme: 53
Malesef canım hiç Bi belirti yok kendimi yokluyorum kasık da batma var mı falan diye ama yok regl öncesi kasık bölgem de şişlik var
Kuzumm Günaydınnnnnn bende ne bir belirti ne bişey hiçbişey yok Ben enfeksiyondan şüpheleniyorum bu ay da olmadı galiba, sen ne durumdasınn
Valla bende de hiç bişi yok kalbimde çarpıntı oluyor sanırım tiroid ilacından

Aslında paran ve zamanın olacak direk tüp bebek yapacaksın ya. Ünlüller hep öyle yapıyor. Patır patır doğuruyorlar 40 larından sonra

Arkadaşlar bir şey soracağım bu gebelik testleri her zaman sonradan çizgi verir mi ama hayalet çizgi, silik değil, kuruma çizgisi bu oluyor demi,benim yine böyle oldu. Adette olamıyorum anlamadım gitti,
Sende gebelik var sanirim canm ya hepsinde olmaz o cizgi

Selam kızlar bugün hormon testlerimi vermek için devlet hastanesine gittim.

Test hangi hormon testlerini aldı benden bilmiyorum 1 tüp kan aldı sadece alttan muayene etti. Sağda 4 solda da 5 yumurtanız var görünüyor dedi. Ben de gördüm ultrasonda gösterdi yumurtaları.TEst sonuçlaruı perşembe çıkacak. Çok geç bir tarih bence daha önce verdiğimde bir gün sonrasında çıkıyordu sonuçlarım.

Yumuralarım için 38 yaş için normal dedi. 4 ün altında olursa biz iyi görmüyoruz dedi. Bakalım perşembe vir de özele gideceğim asıl o zaman bir önderme bekliycem doktordan nasıl bir yol izlemelyiz dicem doktora.

Hayırlısı olsun canım testte pozitif gördün mü var mı belirtin falan ne zaman başladı
Evet testim pozitif. Dün öğle ve akşam yaptım testi. Belirtim de pek anlamadım adet dönemi gibi sadece extra rahim ağzımda uyuşma hassasiyet hissettim. Adet dönemim düzensiz biraz. Bir önceki aya göre 10 gün gecikti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…