Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
h
hayırlısı olsun bence kan verin :)

Hatırlıyorum sizi, heyecanlanmadan önce ovitrellenin etkisi devam ediyor olabilir ama umarım bebek vardır birkaç gün daha bekleyin Yine yapın bence, ya da kan verip birkaç gün sonra yine kan verebilirsiniz

Geçen ay ki 20. Gün (16 yazma sebebi 4 gün regli yi saymamam) ve bu ay ki 20. Gün arasa ki farka bakın kızlar sizce akşam Bi daha yapayım mı test????
ben gittim doktora tahlil yapıldı progesteron 0.25 yani yumurtlama yok sonra vajinal ultrasonla muayene etti sağ tarafta polikistik var solda yok ve yumurta yok dedi kiii ven farkediodum inofolic bırakayımmı dedim yok dedi ama benim temmuzda yumurtam vardı kontrole gitmiştim bebek düşünmedim o ay aralıkta vardı adetin 17. Gunu bu ay nie durdu birden bire kesin inofolic etkisi para vermemiş olsam hemen bırakırım 2. Kutuya başladım 2 tane içtm 18 ide içeyim artık almam inofolic combi asla yani doktorun dedikleri bunlar size yazacam demiştim moralim cok bozuk agla agla içim çıktı yumurta 22. Gun nası olmaz ya olsa az buyuse tamam hiç yok nedir yaaa

Oda var işte .. eşler de dişini sıkcak artık bebiş istiyolarsa.
Bugun doktor bana vajinak ultrasonla yumurtan yok dedi progesteron 0.25 cıktı 22. Gunum bugun sağ kasıktada polikistik var ddi tam olarak nedir bu doktara sordm moraliniz bozma ddi yolladı beni

Canım düzenin yoksa ya doktor kontrolünde ya Ovülasyon ile yumurtlama takip etmen şart başka seçeneğin yok malesef düzenli olanlarda bile yumurtlama günü gününe denk gelmeyebiliyor benim reglim saat gibidir 2 aydır ovülasyon yapmıyorum 2 gün erken geliyor 2 aydır reglim yani 2 gün erken yumurtlamışım demek oluyor bu

Hanımlar bu benim tahlil sonucum doktorum ultrosanda polikistik over dedi sonra bu testleri yaptı sonuçlarım nasıl sizce?

Canım ben öğretmenim iki yıldır farklı bir ilde görev yapıyorum. Inşallah yaşadığım şehre tamamen dönüş yapınca hala hamilelik olmazsa o zaman düşünüyorum. Kızımda yumurtlama falan hic bilmiyordum. Sadece 3 ay adet düzenleyici kullanmıştım ve düzenli ilişki ile 6. Ayımda hiç beklemediğim bir anda güzel haberi almıştım. Bunda da öyle olmasını umut ettim sanırım

Canım düzenli adet görenler bile her ay yumurtlamayabiliyor. Ya yumurtlama dönemin geçti ya da bu ay yumurtlaman olmadı. Inofolic herkesin çok memnun kaldığı bir takviye diye biliyorum. Doktor da biraz üstünkörü gecistirmis sanki seni. Bence doktorunu değiştir. Bazı forumlarda doktorun yumurtlama yok dediği kadınlarda ovulasyon testine devam edip 3 5 gün sonra yumurtlama olup hamile kaldıklarını okudum. Umudunu kırma bence. Stres çok büyük engel bu yolda. Kızıma hamile kalmadan 3 ay once çocuk henüz olmadı diye doktora gitmiştim. Âdetlerim düzensiz olduğu icin adet düzenleyici verip hormonlarda sıkıntı ve herhangi bir kıstım olmadığını sorunun büyük ihtimalle yumurtlamada olduğunu ve tedaviyle bile hamile kalmamın zor olabilceğini söylemişti. Olayları 3 ay kullandım yine test yapmaya devam ettim yoktu tabiki. 3 aydan sonra yeni ilaç verdi. Yeter dedim ilacı aldım ama kullanmadım. 1 yılı doldurayım artık tedaviye başlarım benim kendiliğinden olmuyor dedim. Bayıldım yerleşme kanaması gördüm midem bulanıyordu goguslerim şişmişti büyümüştü dibine kadar hamilelik belirtileri yaşadım o ay ama hiç aklıma ufacık da olsa bir ihtimal gelmemişti. Sonra eltim sen bir test yapsana dedi. Yok canım dedim. Ama içime bir kurt düştü bir baktım aaaa kıpkırmızı iki cizgi. Yani Allahtan ümit kesilmez. Benim olduysa herkesin olur inşallah. O doğru zamanı biliyor

Canım üzüldüm ama sıkma canını bazı aylar yumurtlama olmazmış belki o aylardan birindesindir.. İnofolic den kaynaklı olsa doktor hemen bırak demez miydi canım ben ilk kez duyuyorum bu inositol içeren ilacın yumurtlamayı baskıladığını ve hem canım sıkıldı hem de kafam karıştı.. minseo sen ne dersin canım bugün bu konuda bana bilgi veren sen miydin?

Nasıl yumurtan yokmuş? Başka bişe demedi mi yani
Demedi yumurta yok ne demek zaten prohesteron yumurtlamayı çatlamayı gösteriomus ve 0.25 yani yok hiç olmamış bu ay bu ne demek ya bende anlamıyom doktorda gecistirdi yumurta tam buyumez vs anlarımda yok ne demek yani olmayacakmı hiç olmadanmı adet olcam ben lh 16ya cıkmıs normal ovulasyon döneminde dedi lh artıo demek ama progesteron 0 25 ya bilen anlayan biri yokmu aklım karıstı ne demek yani tam olarak hiç mi yumurtam yok bu ay nası adet olcam acaba yoksa olurmu 25 28 30. Gunde falan

Belki geç yumurtlama olacaktır??? Bence obur ay ovulasyon testine başlayın

Belki geç yumurtlama olacaktır??? Bence obur ay ovulasyon testine başlayın
Kullanıyorum zaten ovulasyon testi yani 21. Gunde 0.25 olup sonradan buyuyebilir değilmi onu meeak ediyorum yoksa bu ay olmazmı cunku yani 10 mm falan dgl hiç yok bu saatten sonra olurmu tekrar onu merak ediyorum

Evet canım yukarılara bahsetmiştim, inofolic içeriği inositol olan bir ilaç yani B vitaminin farklı formu Google a inositol faydaları yazıp okumanı tavsiye ederim Z Zambakkk29

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…