Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kullanıyorum zaten ovulasyon testi yani 21. Gunde 0.25 olup sonradan buyuyebilir değilmi onu meeak ediyorum yoksa bu ay olmazmı cunku yani 10 mm falan dgl hiç yok bu saatten sonra olurmu tekrar onu merak ediyorum
Yumurtlamanin her zaman olma ihtimali var testlere devam edin

Peki polikistik yoksa o zaman yararı ne olur acaba merak ettim sadece
Yine yumurtalıklara faydası olur canım bak bi ekran görüntüsü ekleyeceğim orda çok güzel anlatmış. Ben kendimde pco olduğunu düşünmeden kullanmaya başlamıştım ama sanırım bende de pco var

Eklentiler

• Screenshot_20200821_214301_com.android.chrome.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 51
Bugun doktor bana vajinak ultrasonla yumurtan yok dedi progesteron 0.25 cıktı 22. Gunum bugun sağ kasıktada polikistik var ddi tam olarak nedir bu doktara sordm moraliniz bozma ddi yolladı beni
Gelişmekte olan yumurtan yok demek istemiştir canım. Pcos yumurtlama bozukluğu zaten.. minik inci tanesi kadar birsuru yumurtan var ama çatlayacak boyuta kadar gelemiyor minik kistcikler olarak inci dizisi görüntüsü oluşuyor. Yumurtani geliştirici klomen tarzı ilaç verebilir doktorun..

Bir şey soracağım peki Lh testlerinde pik görünce o yumurta gelişmiş demek oluyor mu kist halinde kalan yumurta pik gösterir mi

Canım yumurtlama olmuyor pcos da tam pik görülmüyor dolayisiyla.. koyuya yakın oluyor hep lh yüksek çünkü...
Anladım canım ben Lh testlerinde pik görüyorum da bende insülin direnci çıktı acaba pco mu var oldum kendi kendime reglim düzenli hormonlar normal ama böyle olanlarda da olabiliyormuş, daha önce doktor karından ultrason ile bakmıştı eğer olsa kist görür müydü sence? Doktor insülini düzene sok yumurtlamayı bozar dedi

Bu akşamı değerlendiremedim kızlar sanırım bugün yumurta çatlamıştı ama eşim moda giremedi zaten yumurta 24 saat yaşar kaçmıştır. Önümüzdeki aya artık ama ben her geçen ay soğuyorum artık bu durumlardan çocuk istemekten falan yorulup vazgeçicem gibi çok yıprandım çünkü bu süreçler çok zor

Peki olurmu yani şimdi 21. Gun yok ama 25 27. Gunde falan gelişme olur mu bilmediğimden soruyorum yoksa artık adete kadar olmazmı

Yani yumurtaya faydası vardır inşallah sendede pco yoktur inşallah

Peki olurmu yani şimdi 21. Gun yok ama 25 27. Gunde falan gelişme olur mu bilmediğimden soruyorum yoksa artık adete kadar olmazmı
Adetinizin basindan itibaren21.gunr kadar yumurtlamamissiniz.Ama sonrasında yumurtlayabilirsiniz tabiki.. progesteron değeri 10 civari olursa da kaliteli yumurtlamissiniz demektir...Regl periyodunuz düzenli mi? Her ay düzenli regl olur musunuz yani ?

İnsülin direnci varsa illa pcos olucaksin demek doğru değil kuzum takma kafana. Pcos olunca nereden bakarsan bak görülüyor inci dizisi gibi minik kistcikler... Adetin duzenli ise korkma. Ama insülin direnci yumurta kalitesi uzerinde çok etkili.. Fazla kilon varsa vermeye çalış. Yumoslarin o zaman daha kaliteli olacaktır..peki direncin için herhangi bişey önerdi mi?

Sorun orda zaten derdimi anlatamıyorum doktorda dinlemiyo yaklasık 1 senedir 29 30 gunde bir adet oluyorum takviyesiz ilaçsız akıntım gögüs agrım olarak 1 seneden öncede evet düzensizdi ama yine asla ilaç kıllanmadan oluyodum yani 3 4 ay gibi durumlarım hiç olmadı 1 senedirdr gayet iyi yani ama doktor bana bugun adet olmazsan ilaçla olursun dedi ama neden bu ay böyle oldu anlayamıyorum

Gecen ay adetken sogam suyu tukettim 1 hafta sonra bıraktım 13. Gunumde doktor yumurtan buyumeye başlamıs dedi degerlendir dedi ama şimdi 21. Gun ve yok o sebepten şüphelendim inofolicten combi hareketsizmi kaldım bu ay ondanmo oldu cokmu taktım bilemiyorum sebep ne

Bi de sorum şu ben gecen ay bala tarcın çörek otu kattıydım ama yemedim dolapta 1 aydır şimdi yesem olurmu atayımmı yoksa onu zararlı olurmu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…