.Hamilelik isteyen herkesin paylasım alanı !!!!!

Senin cok yüksekms ben 100 mgla öyle oldysam seni 200mg la düsünemiyorum.cuma alttan atilani sor hem daha etkilyms o bebk knusnda.hem direk wajinadan etki edio
alttan atılanımı töbe yarabbi daha neler duyucam:KK1: fitil gibimi yanii

aRkadaş sut içme dıyo kafam karıstı benım şimdi :18:

cANIM SÜT İÇME DEMEDİM :) süt yerine aYRANI tercih et ama önce doktoruna danış dedim :))
Sütün koruyucu ve katkı maddesi sanırım daha fazla o nedenle tavsiye etmiyorlar ama ayranı içebilirsin. Dur ben bilimsel açıklamasını öğreneyim saana da için rahat etsin emi :)

aRkadaş sut içme dıyo kafam karıstı benım şimdi :18:

Yok cnim süt ic magnezyum var dislerinden alio sen icmezsen dislerin cürür.sütü sadece kansizlgi olanlarda direk icmeyin ya sulandirip iclio yada herhangi bi tatlida karistiriosun.ztn günlük bikase yogurt yiosun.ayrana gerek yok.hem gataya gttm hamilykn hemde izmire tecrubeyle sabit

"" Süt gaz yapabilir ve bulantıyı arttırabilir, süt yerine yoğurt ve ayranı tercih ediniz""

Korkulacak birşey yok her ikiside kalsiyum sadece senin için demiştim :)

cANIM SÜT İÇME DEMEDİM :) süt yerine aYRANI tercih et ama önce doktoruna danış dedim :))
Sütün koruyucu ve katkı maddesi sanırım daha fazla o nedenle tavsiye etmiyorlar ama ayranı içebilirsin. Dur ben bilimsel açıklamasını öğreneyim saana da için rahat etsin emi :)
valla gunumuzde yogurtlarda ayranlardada katkı maddesı var artık zaten gunluk sut alıyo eşim yogurttada en kalıtesını alsa katkı maddesı vardır mutlaka yapcak bısey yok zaten yogurtta yoyorum... ama yınede cuma gunu doktora gıdıcem bı sorayım tesekkur ederım
Yok cnim süt ic magnezyum var dislerinden alio sen icmezsen dislerin cürür.sütü sadece kansizlgi olanlarda direk icmeyin ya sulandirip iclio yada herhangi bi tatlida karistiriosun.ztn günlük bikase yogurt yiosun.ayrana gerek yok.hem gataya gttm hamilykn hemde izmire tecrubeyle sabit
senın üstün bilgilerinden cok yararlanıcam zaten :KK17: yandın sen basının etını yıcem

alttan atılanımı töbe yarabbi daha neler duyucam:KK1: fitil gibimi yanii

basima kötü bi olay gelince prof oldum.eger kaybetmseydm yawrumu alttan yazdrcktm.9ay kullan derse 9ay yatamam bas dönmesindn.snucta nrmal bi sürec olarak algilamlyiz yksa insan kendni dinlerse bgn bu vardi yarn yk die psikolojiyi bozar.yemek yaplio mecbr kocn istemese sen yiosun:KK1: oyüzdn alttan atiyn hemen kalkmiyn fitil gbi iste:KK50:

hİLBAR rica ederim canım, seni yanlış yönlendirmek istemem danışman en doğrusu, hergün yoğurt yediğini bilmiyordum :)
Oda yarasın oda yarasın ikiside yarasın afiyet olsun..

hİLBAR rica ederim canım, seni yanlış yönlendirmek istemem danışman en doğrusu, hergün yoğurt yediğini bilmiyordum :)
Oda yarasın oda yarasın ikiside yarasın afiyet olsun..
işallah yarasın yavruma ... sende demi pko var ? klomenı ondanmı kullandın işallah guzel haberler getırırsın bıze ...
basima kötü bi olay gelince prof oldum.eger kaybetmseydm yawrumu alttan yazdrcktm.9ay kullan derse 9ay yatamam bas dönmesindn.snucta nrmal bi sürec olarak algilamlyiz yksa insan kendni dinlerse bgn bu vardi yarn yk die psikolojiyi bozar.yemek yaplio mecbr kocn istemese sen yiosun:KK1: oyüzdn alttan atiyn hemen kalkmiyn fitil gbi iste:KK50:
hmmmanladım canım yaa herseye razıyım yeterki saglıklı olsun ... şuan sağ kasıgım ağrıyooo korkuyorum bısey var dıye ama bı yandanda dıyorumkı demekkı bıseyler oluyoo sık idrara cıkıyorum

işallah yarasın yavruma ... sende demi pko var ? klomenı ondanmı kullandın işallah guzel haberler getırırsın bıze ...

ben klomen kullanmıyorum canım tüp bebek yapıyorum :) fostimon iğne oluyorum hergün 225 ml karnım delik deşik oldu kevgir gibiyim :)) yarın kontrolüm var doz ya düşcek ya çıkcak onun kararı için muayene olmaya gidiyorum yarın sabahtan birde kan vercem prolaktinim çok yüksekti ona bakılcak tekrar sanırım onun içinde dostinex kullanıyorum. Allahım güzel haberleri vermeyi nasip etsin inşallahhhh

hmmmanladım canım yaa herseye razıyım yeterki saglıklı olsun ... şuan sağ kasıgım ağrıyooo korkuyorum bısey var dıye ama bı yandanda dıyorumkı demekkı bıseyler oluyoo sık idrara cıkıyorum

Snucta rahm de kese olusuo kalinlasio e bebiste büyüyo.haliyle kasiga baski olur.ilerledıkce artar korkma oyüzdn.bol dua et su stresini de at bkaym üstndn artk.hersy güzel olck.berna feride tombikkus zuhal ve bendn de güzel hbrler gelck bu ay takip etcez sizi.

ben klomen kullanmıyorum canım tüp bebek yapıyorum :) fostimon iğne oluyorum hergün 225 ml karnım delik deşik oldu kevgir gibiyim :)) yarın kontrolüm var doz ya düşcek ya çıkcak onun kararı için muayene olmaya gidiyorum yarın sabahtan birde kan vercem prolaktinim çok yüksekti ona bakılcak tekrar sanırım onun içinde dostinex kullanıyorum. Allahım güzel haberleri vermeyi nasip etsin inşallahhhh
amiiin işallah hayırlısı olsun ... dostınex cok agır bı ılac ve dusugede sebeb olabılıyo cogu zaman sen bılırsın tabıkı ama benımde prolaktınım yuksek ve ben dostınex kullanmak ıstemedım bı ayy ölcdurdum 70 lerde cıkmısdı ve o ay hergun sabahları hayıt cayı yaptım kendıme ac karnına hayıt suyu ıcdım 1 ay sonra ölcdurdum 0.1 lere dusmus prolaktınım ve ondan sonra hep hayıt ıcmeye devam ettım alıskanlık halıne getırdım ... hamıle kalıncada bıraktım bilgin olsun dıye soyluyorum

Snucta rahm de kese olusuo kalinlasio e bebiste büyüyo.haliyle kasiga baski olur.ilerledıkce artar korkma oyüzdn.bol dua et su stresini de at bkaym üstndn artk.hersy güzel olck.berna feride tombikkus zuhal ve bendn de güzel hbrler gelck bu ay takip etcez sizi.
amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin işallaaah:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: hep bırlıkde kocaman göbüşlü olcazzz :KK1:

AMİN canım benimm inşallah :KK16::KK16: mayısta yazacağız inşallah Allah'ın izniyle hamileyiz diye.. :KK16::KK16:

AMİN canım benimm inşallah :KK16::KK16: mayısta yazacağız inşallah Allah'ın izniyle hamileyiz diye.. :KK16::KK16:
insallah canım yaaaaa...doktor bana hazırana kadarkorun dedı ama bebek ısterken korunamam ben :KK52: zaten 3aydır korunmuom adetlerım pıhtılı oldugu halde korunmadım e sımdı 28 düştü saatınde gelıo pıhtılı da degıl ee bütün degerlerım de normale dönmüş tam korunmayı bırakcagım zaman korunamam.hayırlısyla bızım de olsun cıddden artık çok istiyorum..

amiiin işallah hayırlısı olsun ... dostınex cok agır bı ılac ve dusugede sebeb olabılıyo cogu zaman sen bılırsın tabıkı ama benımde prolaktınım yuksek ve ben dostınex kullanmak ıstemedım bı ayy ölcdurdum 70 lerde cıkmısdı ve o ay hergun sabahları hayıt cayı yaptım kendıme ac karnına hayıt suyu ıcdım 1 ay sonra ölcdurdum 0.1 lere dusmus prolaktınım ve ondan sonra hep hayıt ıcmeye devam ettım alıskanlık halıne getırdım ... hamıle kalıncada bıraktım bilgin olsun dıye soyluyorum

doktorum tedavi süresince bize bir zararı yok dedi, ama bende yan etkilerini okuyunca gözlerim yuvalarından fırladı. hayıt çayını bir kez daha duydum aktardan temin edebilirim sanırım olmadı ilacı iki doz daha alayım düşmezse şayet çayı kullanırım. Bu arada prolaktinimin yüksek olması muhtemel adet tarihine yakın yaptırdım o testi birde ben lustral kullanıyorum ondan olabilir. Şimdi lustralı günaşırı yarım doz almaya başladım bekli düşmüştür kendiliğinden.
Ama bakalım yarın sorucam doktora. Bu arad dostinexden çarşamba ve cumartesi günleri yarım alıyorum. Belki o yüzen bana hiç bir yan etki yapmadı uyku dışında birde ağlamanın dışında :)

aldığım ilaçlarıda yazayım size
lustral gün aşırı yarım doz yani 25mg
dostinex çarşamba -cumatresi yarmı doz yani 0,025mg (0,05 'in yarısı oysa eğer :))
fostimon 13 nisandan bu yana 225 ml iğne
folic plus günde 3 tane
benexol B12 günde 1 tane
bunların yanında hergün birer doz sevgi alıyorum koçişimden :)

insallah canım yaaaaa...doktor bana hazırana kadarkorun dedı ama bebek ısterken korunamam ben :KK52: zaten 3aydır korunmuom adetlerım pıhtılı oldugu halde korunmadım e sımdı 28 düştü saatınde gelıo pıhtılı da degıl ee bütün degerlerım de normale dönmüş tam korunmayı bırakcagım zaman korunamam.hayırlısyla bızım de olsun cıddden artık çok istiyorum..

haziran çok uzun maksimusum 3 ay diyorlar zaten.. ben bıraktım korunmayı,ilk ay olmadı... şu anda regl bitmek üzere son 1 gün filan şaşırmazsa......sonra devam çalışmalara Rabbim sağlıkla geleceği zaman nasip etsin o ay bu ay olsun inşallah bizler için canımmm benimmm:KK16:

Dr. Alper Mumcu'nun sitesinden alıntı

Gebe kalmayı planladığızda 3 ay öncesinden korunmayı bırakın
Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun
Gebelik için uygun dönemdeki ilk ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin 48 saat boşalmamasının ideal olduğunu unutmayın
Sabah erken saatte ilişkide bulunun
Kayganlaştırıcı kullanmayın
Hiçbir zaman vajinal duş yapmayın
Vajinanın doğal duruşunu sağlayan gebelik için uygun pozisyonları tercih edin
Alternatif seks yöntemlerinden uzak durun
Su altında ilişkide bulunmayın

Önemli noktalar

Gebe kalınıp kalınamayacağı önceden bilinemez.Hiçbir hekim ya da kişi, hiçbir kimseye çocuğun olur ya da olmaz diye garanti veremez. Tabii ki bunun istisnaları vardır. Rahimi ya da testisleri olmayan bireylerden oluşan çiftlerde doğal olarak gebelik olmaz. Ancak anatomik olarak hiçbir problem olmasa bile %15 vakada açıklanamayan kısırlık olduğu unutulmamalıdır.
Gebe kalmaya karar verildiğinde doğal olarak ilk yapılacak şey korunmayı bırakmaktır. Uygulanan yönteme bağlı olarak üreme yeteneğinin geri dönmesi 0-3 ay kadar sürebilir.
Gebe kalmak için en uygun dönem 28 günde bir adet gören kadında kanamanın başlangıcından itibaren 12-15. günlerdir.
Gebe kalma şansını arttırmak için düzenli bir cinsel yaşam ve haftada en az 3 ilişki faydalı olur. Bu şekildeki çiftlerin %75'i 6 ay içinde gebelik elde eder.
Çiftlerin %15 inde 1 yılın sonunda gebelik olmaz. Bu çiftlerin infertilite araştırılması açısından hekime müracaatı gerekir.

Dr. Alper Mumcu'nun sitesinden alıntı

Gebe kalmayı planladığızda 3 ay öncesinden korunmayı bırakın
Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun
Gebelik için uygun dönemdeki ilk ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin 48 saat boşalmamasının ideal olduğunu unutmayın
Sabah erken saatte ilişkide bulunun
Kayganlaştırıcı kullanmayın
Hiçbir zaman vajinal duş yapmayın
Vajinanın doğal duruşunu sağlayan gebelik için uygun pozisyonları tercih edin
Alternatif seks yöntemlerinden uzak durun
Su altında ilişkide bulunmayın
hersey iyi de su sabah uykunun en tatlı yerı yok mu orda kalkmak kötüymüş:KK52::KK52: neyse bu ay uygulayım bunları.mantıklı sabah spermlerın daha hareketlı oldugunu okumustum

X