hamilelik de sigara kullananlar

Sizin yorumlarınızı dikkate alamıyorum maalesef aklınızın yetmediği her konu hakkında her gün bir başlık açmışsınız siteye. Size şaşırtıcı bir bilgi vereyim sadece gebelikte değil normal hayatınızda da sigara içmemelisiniz o da sağlığa zararlı biliyor muydunuz yoksa bir başlık daha açıp sormak ister misiniz tüm kk halkına? Zaten üzgün ve stresli bir anne var sizin gibiler yüzünden insanların iyice morali bozuluyor daha çok stres oluyorlar siz kimsiniz ki insanları böyle yargılıyorsunuz hakkınız var mı? Kalkıp benim anneliğime laf etmeye hakkın var mı senin? Cehaletin her açtığın konuda daha çok belli oluyor git doktora sor burda derdine deva arayacağına

bilmediğini sormak ne zamandır cehalet oldu pardon? önce üslubunuzu düzeltin. sokakta göreyüm hamile ve sigara içen bir kadın yine üzülürüm o bebeğe ve annenin anneliği hakkında belli bir görüsüm olur. bu evrenseldir yani tartışmayın bari.

gebelik dısı içtiğiniz sigara sizin kendinize kendi kararınızla verdiğiniz zarardır. ama hamileyken bunu yapmak kücücük bir canı buna maruz bırakmaktır. cehalet de bunun savunulacak bir yanı olduğunu düsünmektir, yoksa endişelendiği, bilmediği konularda tecrübeli insanlardan yardım istemek değildir. keşke siz de sorup öğrenseniz ardınızdan sallayacağınıza. en azından saygı falan duyardık.

kaldı ki ben hamile kadına burda ağır bir şey söylemedim, anneliğini sorgulamadım. sizin yorumunuz yüreklendirici ama. yanlış yapıyorsunuz. kabul edin ve susun. sizin anneliğiniz sizin ve cocugunuzun sınavı belli ki. ama zaten zor olan bir süreçte anneyi yüreklendirip bunun günahına nasıl girebiliyorsunuz? hiç sağduyunuz da yok. bakın tek yorumdan anneliğinizden fazlası belli oluyor

ve lütfen bana cevap vermeyin, yorumumu ciddiye almayın zaten biz burda sizin kulaklarınızın dinleyebileceği sesler değiliz. siz Allahlıksınız masallah

Seni burada bir daha uyarmam zaten yorumunu şikayet ettim anneliğimle alakalı olarak ikinci kez hakaret ediyorsun ki daha doğmamış bir bebeğin var. Sağduyu dediğin şey anneye de sağduyudur anne iyi olacak ki bebek iyi olsun mutlu olsun. Senin anneliğini de eleştirecek çok insan olacaktır çok atıp tutuyorsun bakalım sen neler yapacaksın mükemmel anne buraya ağlayarak yazarsın takip ederiz ne olsa

mükemmel değilim belirttim. hepimizin kusuru var ama bile isteye bebeğimin canına kastım yok en azından yoksa hepimiz destekle, anlayışla burda bir seyler öğrenip evladımıza, kendimize yetebilmek için çabalıyoruz. kimse kimsenin çabasını kücümsemiyor. ama siz yanlış bir seyi yüreklendiriyorsunuz. yanlışınız burda. ve bu tarz bir durumu yüreklendiren bir kadının anneliği sorgulanır yani.. kaldı ki anneliğiniz sizi ilgilendirir diye belirttim ama yüreklendirmeniz yanlış.
ben polemiğe girmekten kaçındıkça haddinizi aşan sizsiniz. kendi bebeğimle sınanmamı beklemeniz de çok hoş kimin neyle sınanacağı belli olmaz ama en azından ben kötü bir sey yasasamda kendi zevkim için bebeğime zarar vermemis olmanın vicdan rahatlığı olacak..

burda iki dilim pizza yedi diye bebeğine bir sey olacak diye korkan anneler var, siz sigarayı yüreklendiriyorsunuz. uzatmayın lütfen.

Öncelikle direkt olarak benim yorumuma yorum yapan sensin, ikincisi hala annelik sorgulamaktan bahsediyorsun annelik sigarayla pizzayla mı oluyor? Senin böyle bir hakkın yok diyorum ben sen kimsenin hiçbir şeyini sorgulayamazsın bırak anneliğini benim yaptığım yorum da buna dahil bunu da sorgulayamazsın. Bu benim düşüncem ben kimseyi yüreklendirmiyorum ki yorumum gayet net eğrisini doğrusunu tart kendin karar ver sakıncaları bunlar yazmışım daha ne yazayım? Yaşadığım bir deneyimden bahsetmişim sana değil konu sahibine yine senlik bir şey yok yani sen olayın hiçbir yerinde yoksun (?) napalım senin gibi dalga mı geçelim ağlıyosa içebilir ehehe diye insanlarla? Sen soru sorunca insanlar seninle böyle dalga mı geçsin istersin bin tane başlık açmışsın kaçı seni böyle demoralize etmiş? Hepsi sana insan gibi yaklaşmış şimdi bana burada kalkıp sağduyudan bahsetme kendi yazdıklarını tekrar tekrar oku ondan sonra konuşalım olur mu? Kendi bebeğin falan beni ilgilendirmiyor sen insanları anneliğiyle vurup aşağılayamazsın kimin iyi anne kimin kötü anne olacağına sen mi karar veriyorsun? Polemiği başlatan sensin benimle iletişime geçen de sensin daha dazla konuşalacak bir şey yok

konu sahibi konu açmis ben de altında yanlış ve kötü şeylere sebep olabilecek bir yorum gördüğüm için yorum yaptım size.

ben böyle bir konu açayım bana da aynı yorumlar yapılsın. benim tüm konularım bebeğimle ilgili endişelerim. kaldı ki konu sahibi bırakmak istiyorum dediği için yani çabası olduğu için kötü bir yorum yapmadım. sadece kendini aklamak için ağlayarak içiyorum dediği için onu eleştirdim. madem içiyon ağlama bari.

burda bir cok sigara konusu gecti. ben de günde bir paket sigara içen ve bunu lise yıllarımdan beri devam ettiren biriyken hamile olduğumu öğrendiğim an bıraktım. yani bırakılamıyor, anam çok zor zırt pırtlar bana işlemiyor. yıllar boyu bırakamayan ben bebek haberinden beri ağzıma dahi sürmedim. yani evet biraz bu kücük şeylerdedir annelik.

Öncelikle direkt olarak benim yorumuma yorum yapan sensin, ikincisi hala annelik sorgulamaktan bahsediyorsun annelik sigarayla pizzayla mı oluyor? Senin böyle bir hakkın yok diyorum ben sen kimsenin hiçbir şeyini sorgulayamazsın bırak anneliğini benim yaptığım yorum da buna dahil bunu da sorgulayamazsın. Bu benim düşüncem ben kimseyi yüreklendirmiyorum ki yorumum gayet net eğrisini doğrusunu tart kendin karar ver sakıncaları bunlar yazmışım daha ne yazayım? Yaşadığım bir deneyimden bahsetmişim sana değil konu sahibine yine senlik bir şey yok yani sen olayın hiçbir yerinde yoksun (?) napalım senin gibi dalga mı geçelim ağlıyosa içebilir ehehe diye insanlarla? Sen soru sorunca insanlar seninle böyle dalga mı geçsin istersin bin tane başlık açmışsın kaçı seni böyle demoralize etmiş? Hepsi sana insan gibi yaklaşmış şimdi bana burada kalkıp sağduyudan bahsetme kendi yazdıklarını tekrar tekrar oku ondan sonra konuşalım olur mu? Kendi bebeğin falan beni ilgilendirmiyor sen insanları anneliğiyle vurup aşağılayamazsın kimin iyi anne kimin kötü anne olacağına sen mi karar veriyorsun? Polemiği başlatan sensin benimle iletişime geçen de sensin daha dazla konuşala
Burada sadece sizin onaylayabileceğiniz konular hakkında konuşulup sizin onaylayabileceğiniz yorumlar mı yapılması lazım? Benim görüşüme saygı duymayıp yorum yapma ihtiyacı duyan yine sizsiniz. Ne demek sizin yorumunuz kötü şeylere yol açabilir siz bilirkişi misiniz diğer insanların aklı fikri yok mu iyiyi kötüyü ayırt edemiyor mu benim yorumum gayet normal bir yorum ya iyisinden de kötüsünden de bahsetmişim yorumda. Sigara hikayeni de benimle değil konuyu açan arkadaşla paylaşsaydın çünkü beni ilgilendirmiyor

evet. bilirkişiyim. tesekkürler. iyi günler.

Soru sahibi durumunuzu anlıyorum ama içinizdeki canın size bağlı olduğunu hatırlayın her sigara aldığınızda elinize. Onu duman içinde boğduğunuzu hayal edin bence o görüntü sizi de çok rahatsız edecek. Gerekirse doktoruna danışmanı öneririm.
Diğer yorum yapan arkadaş da karışmak istemiyorum hamileyim polemiklerden hiç hoşlanmam ama herkese hep aynı uslüpla dalga geçen ve eleştiren şekilde yaklaşıyor. Lady Guinevere, bence üslubunu biraz gözden geçirmelisin. Çok konuna denk geldim. Ben de konu açtım. 14.haftadayım ve hala kusan biriyim. Biraz kraker vs yiyebiliyorum hatta garip bir şekilde çiğköfte istiyor canım gibi bir şeyler demiştim. Vicdanen rahatsız olduğumu söyledim. Bana da yediklerin ne kadar doğru sebze yemekten dışkının yeşile döndüğünden bahsetmiştin. Hayatta bu kadar keskin ve ben bilirim üslubu bana doğru gelmiyor. Lütfen her şeyi siz bilmeyin. Eleştirmeden de yol gösterilebilir.

Lütfen yapmayın bunu.
Yani hem kendinizi üzmeyin hem de bebeginizi zehirlemeyin. Elinize her sigara aldığınız zaman hangisini daha çok arzuladığınızı düşünün.
Hiçbir şey olmasa bile astım hastası ya da alarjik bı bebeginiz olabilir. Anne olarak bunu asla istemeyeceğinizden eminim. Hastanelerde bununla ilgili hizmet veren bir bölüm var, sizinle ilgilenirler orada ama bu işin tek çaresi irade...
Bitti diyeceksiniz ve bitecek.

Sen kendini ne zannediyorsun benim açtığım konuyla senin yaptığın yorumun alakası ne ? ben orda sigara kullanan anne adaylarına yönelik bir konu açmışım. sen beni aşağılayacak bi insan değilsin haddini bil.

Okuduğunuzu anlasanız keşke, bir de üsluba bakın ya kustum. Sizi aşağılayan yok başka birine diyorum. Neyse siz bir sigara yakın da kendinize gelin ciğerleriniz açılsın.

Benim kuzenlerim hamilelik boyu içti ama doktor günde 5 ile sınırlandırmıştı. Bağımlılık olduğu için kolay bırakılmıyor. Tabi çocuğumun sağlığı için içmedim diye düşünerek bıraksanız içmek istersem içerim ama şimdilik içmemeyi tercih ediyorum diye yaklaşımda bulunursanız belki daha kolay olur

Maşallah hem hamilesin hem sigara içiyorsun üstüne üstelik saygı çerçevesinde istediğimiz şekilde yorum/eleştiri yapabileceğimiz bir platformda konu açıp “yanlış yapıyorsun” diyen insanlara ters ters cevaplar veriyorsunuz
Minicik embriyodan gelişen bir çocuğa sigara dumanını layık görüyorsanız anneliğiniz hayırlı olsun

Bağımlı iseniz gebeliği de söyleyerek sigara bırakma merkezine gidin. Risk yüzde bir de olsa risktir. Sizin sigara bağımlılığınız o bebeği bir ömür etkileyebilir. Olasılık 0,01 bile olsa içmemelisiniz. Bunun ceremesini niye çocuk çeksin

Şöyle güzel tavsiyeler sadece işte bu kadar yahu naıf freyam ☺

İlk kadın doğum drunuza danışın o size yönlendirme yapacaktır. Ama şu içti bısey olmadı diye düşünmeyin kesin ve kesin bırakmak için cabalayın.

Teşekkür ederim oksicim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…