hamilelik de sigara kullananlar

Soru sahibi durumunuzu anlıyorum ama içinizdeki canın size bağlı olduğunu hatırlayın her sigara aldığınızda elinize. Onu duman içinde boğduğunuzu hayal edin bence o görüntü sizi de çok rahatsız edecek. Gerekirse doktoruna danışmanı öneririm.
Diğer yorum yapan arkadaş da karışmak istemiyorum hamileyim polemiklerden hiç hoşlanmam ama herkese hep aynı uslüpla dalga geçen ve eleştiren şekilde yaklaşıyor. Lady Guinevere, bence üslubunu biraz gözden geçirmelisin. Çok konuna denk geldim. Ben de konu açtım. 14.haftadayım ve hala kusan biriyim. Biraz kraker vs yiyebiliyorum hatta garip bir şekilde çiğköfte istiyor canım gibi bir şeyler demiştim. Vicdanen rahatsız olduğumu söyledim. Bana da yediklerin ne kadar doğru sebze yemekten dışkının yeşile döndüğünden bahsetmiştin. Hayatta bu kadar keskin ve ben bilirim üslubu bana doğru gelmiyor. Lütfen her şeyi siz bilmeyin. Eleştirmeden de yol gösterilebilir.🙏🏻
cezam yeni kalktı. tekrar ceza almak istemiyorum. ama kendimi ifade etmek zorundalılığı gibi gecmek bilmez bir hissim de var.

sizin konunuza yapsaydınız keske bu yorumu, buraya tasımasaydınız. konunuzu ve yorumumu hatırlıyorum. asla eleştirel veya saldırgan değildim. kendi tecrübemden yola çıkarak hatta gayet gülücüklü falan yorum yapmistim size. burda herkes zaten kendi deneyiminden örnekler veriyor veya yorum yapıyor. size karşı asla saldırgan veya eleştirel değildim. soru sordunuz ben de doğru olanı 100 kişiye sorsanız 95inin vereceği yönde yorum yaptım.

burada beni tanıyan bilir. 7 aydır burdayım ve elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya, iyi gelmeye, rahatlatmaya çalıştım. ama siyah siyahtır, beyaz beyaz. burda konu açılıyorsa insanlardan fikir almak için değil mi? herkesin fikirlerini beğenmeyebiliriz. benim açtığım konuşara da herkes yağ bal yorum yapmıyor. aksine bir çok eleştiriyle de karşılaştım. ana konuyu burda açınca farklı düsüncelerin gelebileceğine de hazırlıklı olmalıyız.

ben de hamileyim.. burda bir allahın kulu aman bu hamile kibar olalım, kırmayalım demedi. demesini de beklemiyorum zaten yanlış anlaşılmasın. ama madem bu tarz bir hassasiyetiniz var o zaman açtığınız konularda bu sekilde davranın. ki dediğim gibi sizin konunuzda asla saldırgan olmadın. elinizi vicdanınıza koyun. olayla alakasız bambaşka bir konuyu buraya tasıyorsunuz.

ben sizi tanımıyorum ki.. ne kadar hassas veya alıngan olduğunuzu nerden bileyim. kendime göre yorumlar yapıyorum. keske alınganlığınızı o zaman konunuza yaptığım yorumda belirtseydiniz. özrümü dilerdim.

Bende sigara içiyordum pozitif görünce kalan paketi attım bir daha hiç içmedim hamile değilken ben bırakamam diyordum ama haberi alınca aklıma bile gelmiyor bağımlı değilmişim sanırım günde bazen bir paket bitiyordu

Ben hiç sigara kullanmış biri değilim. Bağımlılığın ne anlama geldiğini bilmeyebilirim. İnsan kendi evladına bilerek zarar vermez diye düşünüyorum. Ama benim bir akrabam hamileliği boyunca sigara kullandı yüzde 90 üstü engelli şu anda bebeği. Doktor sigara nedeniyle olduğunu söylemiş. Annesi kahrolmuş duyunca. Öte yandan menopoza girdim sanıp hamile olduğunu aylarca anlamayan biri sigara alkol zararlı ne varsa kullanmış yapmış. Onun bebeği de sağlıklı. Ama ne olursa olsun bebekleri riske etmeye değmez. Sigara içmemelisiniz, başka yolu yok. Bir pakette galiba 20 sigara var 10 sigara da hiç az değil ayrıca.

Soru sahibi durumunuzu anlıyorum ama içinizdeki canın size bağlı olduğunu hatırlayın her sigara aldığınızda elinize. Onu duman içinde boğduğunuzu hayal edin bence o görüntü sizi de çok rahatsız edecek. Gerekirse doktoruna danışmanı öneririm.
Diğer yorum yapan arkadaş da karışmak istemiyorum hamileyim polemiklerden hiç hoşlanmam ama herkese hep aynı uslüpla dalga geçen ve eleştiren şekilde yaklaşıyor. Lady Guinevere, bence üslubunu biraz gözden geçirmelisin. Çok konuna denk geldim. Ben de konu açtım. 14.haftadayım ve hala kusan biriyim. Biraz kraker vs yiyebiliyorum hatta garip bir şekilde çiğköfte istiyor canım gibi bir şeyler demiştim. Vicdanen rahatsız olduğumu söyledim. Bana da yediklerin ne kadar doğru sebze yemekten dışkının yeşile döndüğünden bahsetmiştin. Hayatta bu kadar keskin ve ben bilirim üslubu bana doğru gelmiyor. Lütfen her şeyi siz bilmeyin. Eleştirmeden de yol gösterilebilir.🙏🏻
Ben sizi hatırlıyorum konunuza yorum yapmıştım o dönem canım çok cips yemek istiyordu hatta cips yiyordum sürekli olarak :)) kendimi kötü hissediyordum ben de sizin gibi sizin konunuzda da yine sizi üzmeyecek bir yorum yapmıştım kendimden örnek vermiştim. Bu kadar zor olamaz insana insan gibi yaklaşmak umarım daha iyi olmuştur iştahınız, sevgilerimi iletiyorum.

Haa şunu da belirteyim hamileliğin ilk üç ayı kritik dönemdir. Bu dönemde bebeğin beyin ve kalp hücreleri oluştuğu için en çok etkilendiği dönemdir. Umarım bu yazılanlar sizin için etki eder.

en çok sinir olduğum şey de şu, diyorlar ya bir tanıdığım vardı hamileyken sigara içiyordu çocuk doğdu maşallah hiçbir sorunu yok. yani bu nasıl bir kafa. doğmuş ve sorunu yokmuş. ilerleyen yıllarda bir hastalık çıkmayacağının garantisi var mı , ya da belki astım olacak akciğer sorununu ileriki yaşlarında yaşayacak ? bunu kafanız almıyor mu ? evet bağımlılıktır zor olabilir acı çekebilirsiniz ama o bedeninizdeki can yani. yazık değil mi hakkına girmeyin.

X