Hamileliğimi gizlemek istemem anormal bir şey mi?

Anormal değil aslında çok anormal bulurum herkesin sizi kıskandığınızı düşünmekten başka hiçbir amaç taşımıyor dur davranış saklama gereksimi duyduğunuz kişilerle alakanizi kesin benimde 3 düşük oldu bir arkadaşım 5 aylık olana kadar bana söylemedi bende tim alakamı kestim ne sanıyorsunuz tek sizmi hamile kalıp doguruyorsunuz çocuğu olmayan kişileri böyle sadece üzüyorsunuz

Anormal değil aslında çok anormal bulurum herkesin sizi kıskandığınızı düşünmekten başka hiçbir amaç taşımıyor dur davranış saklama gereksimi duyduğunuz kişilerle alakanizi kesin benimde 3 düşük oldu bir arkadaşım 5 aylık olana kadar bana söylemedi bende tim alakamı kestim ne sanıyorsunuz tek sizmi hamile kalıp doguruyorsunuz çocuğu olmayan kişileri böyle sadece üzüyorsunuz
bencede

Eltinizin art niyetli olduğunu nereden biliyorsunuz ki? Belki nazar değmesin diye herkesten saklamıştır, olabilir. İnsanın kendi nazarı bile değebilir derler. Ya da sizin çocuğunuz olmuyor diye üzülürsünüz sanmış olabilir. Kendince iyi niyetlidir belki.
Ayrıca ben olsam 4-5 ay değil de bi 3 ay saklardım. Düşük olabilir sonuçta, herkesi heveslendirmeye gerek yok. Bir de anneler tüm sülaleye anında yayıyor. Herkes öğrenip sürekli soru da sorabilirler. Bunları birazcık ötelemekten zarar gelmez.

Hepinize günooo arkadaşlar ben bir aylık hamileyim şuan bzde yeni öğrendik cünkü bnde adet düzensizliği vardı neyse dün eşime söyledim kendi aileme söylemedim dün eltim çaya gelmişti bayadır görüşmüuorduk onda sordu ona da yok dedim cünkü onunda çocuğu yok bilsin istemedim şimdide eşim tutturmuş aileme de söyleyelim hayır dedim onlara söyleme onlar 4 5 aylık olana kadar bilmesinler zaten uzaktayz görmez etmezler ne var bunda eşim bana trip atıyor yanliş mıyım onlar bilmesinler sonra söylerz zaten
Bence 4/5 aylık çok geç 3 ay riskli dönem deseniz neysede. Uzak çevreye söylemezsiniz gene neysede insan ailesine söylemez mi ya bana tuhaf geldi. Ben haber alır almaz aileme söyledim. Keseyi görüp hamilelik kesinleşince de yakın arkadaşlarla söyledim. E tabi sosyal medyaya da duyurmadım gerek yok öyle şeylere ama günlük yaşamda hayatımda olan insanlar biliyor. Eşiniz haklı bence

Ya ben bu kadınlar arasındaki olayı anlamıyorum ne haset ne fesat düşünceler var ya.
Yok o ona söylemez o ondan gizler o tüp bebek yapar saklar çocuğu olmaz gizler yahu nasibin şifanın nereden geleceği belli olmaz
Aynı şeyi kuzenim yaptı bize biliyoruz ki hastane hastane geziyor sonunda da hamile kaldı ben bebek düşünüyordum gittim söyledim ben bebek düşünüyorum pco olduğu için hemen olmayacağını söyledi doktorum senin bebeğin oldu tavsiye edeceğin bir yöntem var mı diye bir şaşırdı bu 😀 sanki ayıp gibi. Hoşuna da gitti sormam işte biseyler söyledi vs sonra aynı olay başka bir akrabama oldu direkt dedim ki ona ovulasyon testi ile dene şak diye söyledim valla gitti denedi hamile kaldı 2 senenin sonunda testin 2. Denemesinde .
Ben bu hasetliği anlamıyorum hepimiz aynı organlara sahibiz birinin tecrübesi diğerine şifa olur nedir bu saklamak gizlemek hey Allahım

Ya ben bu kadınlar arasındaki olayı anlamıyorum ne haset ne fesat düşünceler var ya.
Yok o ona söylemez o ondan gizler o tüp bebek yapar saklar çocuğu olmaz gizler yahu nasibin şifanın nereden geleceği belli olmaz
Aynı şeyi kuzenim yaptı bize biliyoruz ki hastane hastane geziyor sonunda da hamile kaldı ben bebek düşünüyordum gittim söyledim ben bebek düşünüyorum pco olduğu için hemen olmayacağını söyledi doktorum senin bebeğin oldu tavsiye edeceğin bir yöntem var mı diye bir şaşırdı bu 😀 sanki ayıp gibi. Hoşuna da gitti sormam işte biseyler söyledi vs sonra aynı olay başka bir akrabama oldu direkt dedim ki ona ovulasyon testi ile dene şak diye söyledim valla gitti denedi hamile kaldı 2 senenin sonunda testin 2. Denemesinde .
Ben bu hasetliği anlamıyorum hepimiz aynı organlara sahibiz birinin tecrübesi diğerine şifa olur nedir bu saklamak gizlemek hey Allahım
Bencede öyle

Günoooo diyenlerde anne olmaya başlamış galiba anne olma yaşı e pey erkene alındı 😃 5 ay saklamak nedir doğunca söylesenize çocuğumuz oldu diye5 ay saklamak nedir doğunca söylesenize çocuğumuz oldu diye

Hepinize günooo arkadaşlar ben bir aylık hamileyim şuan bzde yeni öğrendik cünkü bnde adet düzensizliği vardı neyse dün eşime söyledim kendi aileme söylemedim dün eltim çaya gelmişti bayadır görüşmüuorduk onda sordu ona da yok dedim cünkü onunda çocuğu yok bilsin istemedim şimdide eşim tutturmuş aileme de söyleyelim hayır dedim onlara söyleme onlar 4 5 aylık olana kadar bilmesinler zaten uzaktayz görmez etmezler ne var bunda eşim bana trip atıyor yanliş mıyım onlar bilmesinler sonra söylerz zaten
İlk 3 ay paylaşmamanız normal 3 aydan sonrası abartı olur. En azından aileleler bilebilir.

allah herkesin kalbine göre versin beni tanıyor msuunda böyle gereksiz konuşup canımı sıkıyorsn neyseki ilahi adalet var burda böyle yazmakla olmuyor bu yazdığından da mesulsn
İlahi adalet size de işler. Siz de yazdıklarınızdan mesulsünüz. Bir şeyin doğrusunu değil tam tersini yazmak dürüstlük mü? Size üzülen ve belki dua edenler oldu aramızda, elti için kötü düşünenler de olmuş olabilir. Kul hakkı almış olmuyor musunuz? Eltiye de iftira atıyorsunuz. Ben de olsam size söylemezdim çünkü tehlikeli ve sinsi birisiniz. Eltiyi haklı buluyorum.

X