Hamileliğimi gizlemek istemem anormal bir şey mi?

İlk 3 ay söylemek istemebilirsiniz ama sonrasında eşiniz ailesiyle paylaşmak istiyorsa paylaşır. Neyine şart koşuyorsunuz bunun 4-5 aya bilmesinler diye. Elti söylemişse söylememiş, böyle şeylerin peşine düşüp hesap kitap yapmak bana garip geliyor. Hamileliği saklamak, gizlemek, ekstra bir şey görmek, kadınlar arasında bununda bir karşılık vermeye dönüşmesi, değişik yani.

Sizin gebeliğiniz, sizin bedeniniz, sizin kararınız. Böyle bir soruyu sormanıza bile gerek yok. Kendiniz nasıl isterseniz, ne zaman isterseniz öyle yapın. Eşiniz de size uymak zorunda. Ayrıca içinizdeki hisse de güvenin. Evet gebelik haberini hiç dikkate almayan insanlar da var, hasetlenen insanlar da var. Benim çocuğum yok. Olması için niyetim de yok. Sokaktan hayvan sahiplenmek daha kutsal benim için. O yüzden gebelik haberleri benim için hiç bir şey ifade etmez. Ama etrafımda tam tersi insanlar da var. Mesela annemin kuzeninin senelerdir çocuğu olmuyor. Birinin gebelik haberini aldığı zaman triplere girer, kendini ortamlardan çeker vs. Garip garip hareketler. Hatta yanında çocuk sevilmesine bile katlanamaz. Bana garez yapıyorlar diye küser. Çeşit çeşit insan var. O yüzden nasıl biliyorsanız öyle yapın.

Yalan atiyorsun. Dogru olsa esim aileme soyleme 4-5 ay kismi olmazdi. Cunku elti kaynanaya soylemis size soylememis.
ay bacım sherlock holmes falan mı olmak isityorsn sen :)) ben indandırıcı olsn diye o kısmı ekledim evet elti kaynanaya sölyemiş 4.ayında ama ondan önce biz yüz yüze görüştüğümzde bana nasip dedi o zaman kaynanamda bilmiyordu

Eltim benden hamile oldugunu gizliyorsa bende ona dogumdan 4 5 ay sonra hediyesini veririm
Ay sen bana 5 aylik hamileyken soyledin ya bende geriden geliyorum dogumdan 5 ay gecti benim icin yeni dogurmus gibisin o yuzden al bakalim hediyeni derdim sdhfsjfjk

İlk 3 ay söylemek istemebilirsiniz ama sonrasında eşiniz ailesiyle paylaşmak istiyorsa paylaşır. Neyine şart koşuyorsunuz bunun 4-5 aya bilmesinler diye. Elti söylemişse söylememiş, böyle şeylerin peşine düşüp hesap kitap yapmak bana garip geliyor. Hamileliği saklamak, gizlemek, ekstra bir şey görmek, kadınlar arasında bununda bir karşılık vermeye dönüşmesi, değişik yani.
bnde öyle düşünüyorum

Yorumları da biliyorsanız eğlence olsun, azıcık yazışayım, laf dalaşına girip stres atayı diye mi konu açıyorsunuz? İyi eğlenceler o vakit.
hayır gerçekten benmi abartıyorum diye fikir almak için konu açtım çünkü gerçektende üzülüyorummm hanımefendiciğimm

Hepinize günooo arkadaşlar ben bir aylık hamileyim şuan bzde yeni öğrendik cünkü bnde adet düzensizliği vardı neyse dün eşime söyledim kendi aileme söylemedim dün eltim çaya gelmişti bayadır görüşmüuorduk onda sordu ona da yok dedim cünkü onunda çocuğu yok bilsin istemedim şimdide eşim tutturmuş aileme de söyleyelim hayır dedim onlara söyleme onlar 4 5 aylık olana kadar bilmesinler zaten uzaktayz görmez etmezler ne var bunda eşim bana trip atıyor yanliş mıyım onlar bilmesinler sonra söylerz zaten

Doğuma çağırın en garanti öyle olur 😒

Eşimle son gebeligimde cinsiyet belli olana kadar söylemeyelim demiştik öyle de yaptık. Herkes işte neden söylemedin vs dedi .biz böyle karar aldık dedim ...

Çünkü biliyordum kız mı erkek mi sürekli soracaklar .ayyy nasıl bakacaksın 3 çocuğa diyip sinirlerimi ziplatacaklar

Bundan 3 ay kurtulmuş oldum o_O

Siz ben olabilir misiniz 😇

E o zaman doğru düzgün yazsanız da burda gereksiz tepki çekmeseniz keşke.
Olabilir Allahın işi verende o vermeyen de ayrıca herkesin çocuğu olacak diye bir kural yok.
geenelde burda brden hereks eltici görümceci oluyorda o yüzden bu şekilde objektif yorumlar almak istedim

arkadaşlar ben hamiile değilim cok istiyorum ama olmuyor takdiri ilahi allahın hikmetinden sual sorulmaz vardır zamanı ama olmadığı için cok üzülüyorum kafama aşırı takıyorum bir bebek görsem ağlayacak seviyeye geliyorum bu olayın tam tersi oldu ben eltime laf arasında sordum ama kendisi o zaman 4 aylık hamileymiş ve normaldede çok görüşmediğim ve kilolu olduğu için bilmeden sordum laf arasında sen düşünüyormusun diye kendisi bana nasip dedi gizledi hamileliğini sonradan kayınvalideden duydum benim çok istediğimi bildiği için falan gizlediğini düşünmüyorum zaten bilmiyordu neyse bende şimdi elti bana böyle yaptı diye konu açsam hepinizin eltici olacağını bildiğim için bu şekilde konu açtım kusura bakmayın ve cok zoruma gtti bu yaptığı bn kendi rızamlada cocuk istemiyor olabilirdim
İyi misiniz niye eltinizmiş gibi konu açtınız 😁 Böyle eltiye Öyle elti. Kadını bu kadar kafaya takmayın, normalde de böyleyseniz söylememesi normal

İyi misiniz niye eltinizmiş gibi konu açtınız 😁 Böyle eltiye Öyle elti. Kadını bu kadar kafaya takmayın, normalde de böyleyseniz söylememesi normal
kadını kafaya taktığım falan yok ama düşün sen hamilesin ve 4 aylık ve bnde konusruken sana soruyorum düşünüyor msun diye neden saklama gereksiniminde bulunuyorsn iyi niyetli gelmiyor yaptığı

Bence çocuk bir iki yaşına gelince söyleyin nazar değmez böylelikle .
Insanlar, doğar, büyür ve ürerler bu dünyada canlı olan sayısız canlı gibi .. insanoğlu dünyada sadece kendi varlığını o kadar önemsemeye başladı ki .. Sizin çocuğunuz olacağı gibi eşinizin de çocuğu olacak bunu ailesiyle paylaşmak istemesi kadar normal bir duygu olamaz.

arkadaşlar ben hamiile değilim cok istiyorum ama olmuyor takdiri ilahi allahın hikmetinden sual sorulmaz vardır zamanı ama olmadığı için cok üzülüyorum kafama aşırı takıyorum bir bebek görsem ağlayacak seviyeye geliyorum bu olayın tam tersi oldu ben eltime laf arasında sordum ama kendisi o zaman 4 aylık hamileymiş ve normaldede çok görüşmediğim ve kilolu olduğu için bilmeden sordum laf arasında sen düşünüyormusun diye kendisi bana nasip dedi gizledi hamileliğini sonradan kayınvalideden duydum benim çok istediğimi bildiği için falan gizlediğini düşünmüyorum zaten bilmiyordu neyse bende şimdi elti bana böyle yaptı diye konu açsam hepinizin eltici olacağını bildiğim için bu şekilde konu açtım kusura bakmayın ve cok zoruma gtti bu yaptığı bn kendi rızamlada cocuk istemiyor olabilirdim
Çok takıntılısınız .

X