hamilelerin dikkatine hemen okuyun...

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
Kizlar az once copu atmaya ciktim evimizin karsisinda oturan komsum 32 haftalik hamileydi her aksam yuruyuse gidiyordu son 1haftadir ne kendini ne esini ne arabasini gordum isiklari bile yanmiyordu az once esini gordum esi erken dogum yapmis nedenide hint yagi hemen anlatayim malum hamileyken kabizlik tam bir bela bende yasadim kadina bir sivri akilli hint yagi ic demis oda sute karistirmis icmis 2-3kez tekrarlamis icmeyi kabizligi gecmis ama ara ara kasilmalar sancilari olmus normal vucut doguma hazirlaniyor demis 5gun oncede acile kaldirmislar cunku HINT YAGI ERKEN DOGUMA RAHMIN ACILIP KASILMALARA NEDEN OLMUS BEBEK ERKENDEN DOGMUS dr soylemis nasil icersin diye simdi kuvezde yasam mucadelesi veriyormus nasil uzuldum adam anlatinca oda hastaneye gidiyormus zaten kosarak ciktim size yaziyorum hamile arkadaslarim aman dikkat sakin tavsiye uzerine boyle seyler icmeyin dr basvurun o bunu icti su bunu denedi laflarina kulak asmayin komsuma cok uzuldum ilk bebekleri insallah duzelir yasama tutunursenağlamakizlar ........................................................................................................4agustos cok uzgunum bugun hastaneye gidicektim ama sabah donmusler kizin annesini gordum bebek olmus dun ogleden sonra solunum sorunundan hepsi cok uzgun ayagim evlerinede gitmiyor dayanabilecegimmi sanmiyorum lutfen dikkat edin kendinize bebeklerinize icim oyle kotu anlatamam

Son düzenleme:
ya gecmis olsun...ama iste hamileyken herkesin dedigini yapmayacaksin...keske dr a söyleseymis ben de kabizlik cektim bir sure ama dr um magnezyum verdi simdi cok rahatim....Asla böyle bos seylere inanmamaliyiz icimizde bir can tasiyoruz Allah korusun bir sorun oldugunda mutlaka once dra sormaliyiz...

ay cok üzüldüm ya ,canım inşallah iyileşir ve bebeklerını hayırlısıyla alırlar kucaklarına.bende kesınlıkle katılıyorum o bunu dedı şu şunu içti diye yola cıkılmaz,can yanı bu riske atılmaz.arkadaslar bu acı örnek hepimize ders olsun.Allah böyle acılarla sınavdan gecırmesın bizi inşallah

evet ya kulaktan dolma bilgilerle bişeyler yiyip içen çok arkadaşlarımız
var lütfen dikkat edelim bu herşeye mal olabilir

cok cok gecmiş olsun.allah hem anneye hem bebeğe acil şifa versin.iiki bu haftada içmiş.yaşama şansının biraz daha yüksek olduğu haftalarda.ya daha erken içseymiş.cehalet cok zor işte...

ahh ahh boyle kulaktan dolma bılgılerle nasıl boyle bısey yapar
allah yardımcısı olsun ınsallah bebegı bır an once saglıgına kavusur

ahh be canım ya nasıl böyle bişeyi akıl edemez ya ben ağrı kesici bile içmiyorum dr.içebilirsin dediği halde bebeğe bi zararı olmasın diye olmaz belki gerçekten ama işte içim fena oluyo içemiyorum allah'ım hem arkadaşının hemde bebeğinin yardımcısı olsun inşallah düzelir canım ya çok üzüldümmm :KK43:((((

çok zor.Allah yardımcısı olsun.
inşallah bebişde bir şey yoktur.:Saruboceq:

Ay çok geçmiş olsun ne diye hamile kadına böyle cahilce şeyleri tavsiye ederlerki,bende çok kabızlık çekiyorum ama doğal yollardan halletmeye çalışıyorum,inşallah bebeği hayata tutunur ve sağlıkla evine gelir...

yarin ziyarete gidicem bebek bu ulkedeki en iyi yenidogan hastanesinde yatiyor zavalli kadin surekli hastanedeymis ustelik bu bebek tedavi sonucu olan bir bebek insallah iyi olucak dogum haftasina gore daha erken olsaydi iyi sonuclar olmazdi Allah hepinizi korusun hamile arkadaslar hayirlisiyla kurtulursunuz saglikla kavusursunuz kuzulariniza

ya uyuz oluyorum arkadaşlar kim ne dese onu yapıyoruz ne kadar cahilce ya ne kadar garip
hele de hamileyken akıl sır erdiremiyorum valla:CüvCüv:

Ya ben de 40. haftamdayım hala tık yok..ne bebek kanal inmiş,ne sancı var ne başka bişi...ben de mi hint yağı içsem acabaaa???CADIARZU

allah şifa versin, inş. tez zamanda kavuşurlar birbirine...

rabbim yardımcıları olsun inşallah küvezden çıkıp sağ salim kucaklarına almalarını nasip eder

komşunun bebeğine ve nerde hasta çocuk varsa hepsine Allah acil şifalar versin inşallah.

canım bu bilgi için çok teşekkürler..ben bebeğime bişey olacak diye gazlı içecek , çay , kahve bile içmiyorum ..nasıl böyle bir hata yapmış yaa yazık..allah şifa versin tez zamanda inş..

çok geçmiş olsun komsuna ama şimdi hint yağı iç diyen kadında ne kadar kötü duruma düşmüştür..biraz okuyup arastırmalı dr a sormalıydı bence herkesin dediğini yapmak zorunda değiliz ayrıca tavsiye eden kadına bişey olmamaıstır belki ama bak komsunuza olmus..biz ağrı kesici bile almaya korkarken yazık yaniii

insallah hayata tutunur yavrucak
Allah yardimcilari olsun
soyleyene soraydiya once sen denedinmi diye

cidden ya cahil olmamak lazım.
böyle konular olunca malesef herkes profesör kesilir.
doktora sormadan hareket etmemek lazım..

Allah ömür versin yavrucağa..

X