Hamile olduğunuzu öğrenseniz ilk kime söylersiniz?

deniz42

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
194
1
Arkadaşlar.Hamile olduğunuzu öğrenseniz ilk kime söylersiniz?Eşinize nasıl söylersiniz?Bu duyguyu yaşayan arkadaşlar.eşinize nasıl verdiniz bu mutlu haberi?Çok merak ediyorum.Ve ben de çift çizgi çıkacağı günü ve müjdeyi vereceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.2 senedir bekliyorum.3 senelik evliyim.:sm_cool:

Arkadaşlar.Hamile olduğunuzu öğrenseniz ilk kime söylersiniz?Eşinize nasıl söylersiniz?Bu duyguyu yaşayan arkadaşlar.eşinize nasıl verdiniz bu mutlu haberi?Çok merak ediyorum.Ve ben de çift çizgi çıkacağı günü ve müjdeyi vereceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.2 senedir bekliyorum.3 senelik evliyim.:sm_cool:

ben ilk eşime söyledim tabiiki.şöyleki hamile olduğumu hiç düşünmüyordum.iki aylık bir tedavi sonrası kaldım.bundan öncede 8 ay pko tedavileri felan derken.eşimin işi ewimize çok yakın.saat 11 gibi ewe gelmişti gitmesini bekledim.adetim geçeli 4.günüydü.bi ihtimal dedim ve o ewden çıkar çıkmaz koşarak test aldım.daha önce belki 15-20 test aldığım kız gene yüzüme imalı bir gülücük attı.ewe geldim titreyerek testi yaptım vee bingoo.nihayet 10 ayın sonunda çift çizgi.eşim umutluydu ama en kötüsüne hazırlıyodu hep kendini.telefon açtım,hasta oldum malesef canım yaa dedim.çok üzüldü gene çok fazla yaşadık bu anı ve dayanamayıp bağırmaya başladım hayır oladım hamileyim.baba oluyosun diye.sonrada oturup ağlamaya başladım.çünkü tahmin edersinizki çok yıpranmıştık.koşarak ewe geldi.bana sarıldı önce testi görmek istedi sonra oda ağladı.sonrada namaz kıldı.umarım rabbim hepinize en kısa zamnda nasip eder.sevgiyle canım arkadaşlarım.:1hug:

iki kere yapmıştım ama negatif çıkmıştı..ama yine dayanamadım izinli olduğum gün eczaneden test aldım..içime doğmuştu sanki..eve geldim yaptım tek çizgi bir anda çıktı ardından yavaş yavaş 2. çizgi :teytey: elime aldım baktım baktım direk ağlamaya başladım inanamadım..beklemiyodum yine olmaz diyordum..eşimi aradım telde söylemedim vazgeçtim eve gelmesini bekledim..eve geldi aşkım baba oluyorsun dedim ağlamaya başladım inanamadı o da ağlamaya başladı testi gösterdim kucağına aldı beni döndürmeye başladı Türk filmi gibi :roflol: Allahım ya ne gündü..şimdide oğluşumuz olcağını öğrendik..bambaşka bir duygu Allahım inşallah bütün isteyenlere nasip eder..Allah gönlünüze göre versin..a.s.:nazar:

canım arkadaşım, yoldaşımŞenizben de senin gibi bekliyorum, biliyosun..sen o duyguyu yaşayanlara sormuşsun ama ben de cevap veriyimyerimsenibeneğer o çift çizgiyi görmek bana nasip olursa kocişime bi mektup yazıp vericem tabi o zaman mektup yazacak kadar sakin ve sabırlı olabilirsem:asigim:

ben ilk eşime söylemiştim. düğüne gidiyorduk. berberden çıkmıştı. baba olacaksın biliyormusun dedim. şaka yapıyorsun dedi. inanamadı. sonra düğüne gittik. kimseye söylemedik ama kocam düğün boyunca oynadı. ama beni oynatmadı. o kadar mutluyduki. ama ne yazıkki düştü

2 sene byunca tedavi gördüm ortalama her ay hayal kırıklıkları yaşadık eşim tüm testlerde yanımdaydı çünkü onsuz yapamıyodum dayanağım oydu gücümü ondan alıyodum,en son testi yaptığımda yine eşim yanımdaydı çift çizgiyi ben gördüm şaka gibiydi hayal gördüğümü zannettim eşimi yanıma geldi o da inanamıyordu bi daha bi daha baktık ben hıçkırıklarla ağlamaya başladım dayanamadı ağlaalarıma bitti artık bitti bak herşey istediğimiz gibi oldu dedi öfff sanki tekrar o güne döndüm....:nazar:

Allahım kimseyi mahum etmesin....

ilk hamileligimi ögrendigimde vize sorunlarindan dolayi ben tr de esim yurtdisindaydi...adetim gecince test aldim ama sabah ac karnina olmasi gerekiyor diye gece yapamadim sabah da olmak bilmedi bir türlü,dayanamadim sabah 4:00 te yapmak icin kalktim bi baktim annemi de uyku tutmamis o da tuvaletin kapiinda beni bekledi canim benim ya nasil heyecanliydia.s. sonra testi yaptik annemle beraber cift cizgiyi görünce annem boynuma sarildi öptü kokladi,bugünleri gösteren rabbime sükürler olsun diye hickira hickira agladi,annem ve babam 15 sene cocuklari olmamis ve cok cekmisler onun icin cok hassastir bu hamileler konusunda,sonra anne lütfen babama söyleme hemen,ben cok utanirim dedim demeye kalmadi babam zaten kapinin ardindan gizlice bizi izliyormus,geceden haberi varmis:eek: o da sarildi,agladi..sanki mezuniyet töreni senağlama:1hug:sonra esime mesaj cektim sabahin nurunda:))o saatte uyuyordur uyaninca görür süpriz olur diye düsündüm mesajin arkasindan 5dk gecmedi esim aradi ama nasil bagiriyor sevincten(,normalde davul calsan uyanmaz ama mesaj gelince birden icim titredi hemen tlfna baktim dedi,)annesi korkmus uyanmis kadincagiz,tlfu almis elinden noldu kizim kötü birseymi oldu oglum burda deli gibi evin icinde bagirip kosup duruyor dedi,bende ona da söyledim tepki aynen söyle idi:ha öyle mi bende bisey oldu sandim,hadi yatin uyuyun iyi geceler dedi tlfu kapatti:KK43:(

esim tekrar aradi bi daha anlat hadi diye diye 30 defa anlattirdi testi nasil yaptigimi 2.cizgiyi nasil gördügümü hatta cizginin neye benzedigini bile sordu garibim saskinliklasırnaşık şey..tabi biraz buruk bir sevincti esim benden binlerce km uzaktaydi:KK43:(( gece uyuyamadigim icin ve de hamileligin etkisiyle zaten gözümü acamiyordum biraz uzanayim dedim ama 6 saat deliksiz uyumusum,uyandigimda asil süprizi esim bana yapmisti basucumda saclarimi oksuyordu:asigim::asigim:

ikincisinde ise evimizdeydik,beraberdik yani ama benim günüm daha gecmemisti,sadece hissetmistim:))

esimle biraz tartismistik hic olmayacak bir sebepten,küsmüstük:KK43:(sabah kalktim esime hic pas vermedim mutfakta plastik bardak aradim bulamadim,kilere fln bakindim o ara bizimki cakmis manzarayi tabi:))sonra buldum bir bardak banyonun kapisini actim adim atacaktim esimde orda beni bekliyor süpriiiz bil bakalim ben kimim diye siritiyor ordan,ben tabi hala pas vermiyorum ama cok sirin görünüyor icimde gidiyor:))neyse cikaramadim bir türlü banyodan ya testi beraber yapariz ya da cikmam diye tutturdu o anda elimdeki testi kaptigi gibi kacti :)))mecburen(güya) razi oldum,bardak hazir girebilirsin iceri dedim,test cubugunu daldirdik o ara gözlerimi kapatti,sonucu ögrenmek istiyorsan benimle barisacaksin yoksa gözlerini acmam dedi,yine mecburen(güya) baristik:)))

ikinci cizgi belirince de malum iste sarilmalar vs
:asigim:Şeniz:asigim:

cevap yazan arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.Okurken gözlerim doldu.Benim de böyle bir müjdeyi vereceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.Ama en hayırlısını istiyorum.Sabırla,hiç ümitsizliğe kapılmadan bekliyorum.

cevap yazan arkadaşlar hepinize çok teşeekür ederim.Okurken gözlerim doldu.Benm de böyle bir müjdeyi vereceğim günü sabırla ve ümidimi kaybetmeden bekliyorum.

tabiki eşimle paylaşırım bu haberi ve iyi bir müjdenin karsılııgnıda isteyerk:)))))

cevap yazan arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum.Böyle bir müjdeyi vereceğim günü sabırla bekliyorum.Hep hayalini kuruyorum.

cevap yazan arkadaşlar hepinize çok teşeekür ederim.Okurken gözlerim doldu.Benm de böyle bir müjdeyi vereceğim günü sabırla ve ümidimi kaybetmeden bekliyorum.

kız deniz42!!!!konyalı kız!!!beni tanımadın herhal!!!:eek:klava:rumuzumu değiştirdim..ben balıkesirden eltin:teytey:

X