Hamile olanlardan tavsiyelere ihtiyacım var.

Pimpirikli10

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
1.131
1.130
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5-6 aydır korunmuyoruz ve bir türlü hamile kalmadım. Bu süreçten 3 ay önce doktora giderek tüm testleri yaptırdım hiç bir engel yok dedi. İlk aydan itibaren her ay kafama takıyordum. Bu ay kafama da takmadım sadece eşim bu ay şehir dışına gittiği için yumurtlama gününü ve 2 gün sonrasını değerlendirdik ama bu ayda olmadı. Hatta saat gibi 24 ünde olan reglim bu ay erken oldu. Sizden ricam lütfen hamile kaldığınız ay ekstra neler yaptınız, nelere dikkat ettiniz ? Bunları öğrenerek bu ayda böyle denemek istiyorum. Bu ay Meryem Ana otunu deneyeceğim. Başka vereceğiniz ne tavsiye varsa kabulüm.

Rahim filmi çekildi mi? Eşiniz sperm testi verdi mi? Bahsettiğiniz süre çok uzun bir süre değil eğer yaştan sıkıntı yoksa. Bende yumurtalık kisti vardı. Soğan suyu denedim. Sonraki 2.denememde hamile kaldım. İlişki sonrası hemen ayağa kalkmamak dışında dikkat ettiğim birşey yoktu. Ovulasyon testi de yapmadım hiç. Gün aşırı ilişki oldu hep.

Evet biliyorum 1 yıla kadar normal. Doktor ile görüştüğümde 1 yıl denemek lazım dedi herkese dediği gibi o nedenle şimdi gitsem de rahim filmini doğru bulmayacaktir. Kist vs. Bişey çıkmadı. 29 ikimizinde yaşı onda da sıkıntı yok. Sanırım ben olsun istedikçe kaçıyor. Ekstra hiç bişey yapmadım şimdiye kadar

Merhaba eşinizin de ürolojiye gidip muayene olmasında ve sperm testi vermesinde fayda var. 5-6 ay çok uzun bir süre değil ama yine de bir sıkıntı varsa tedavisi daha erken başlamış olurdaha fazla zaman kaybetmezsiniz. 1 seneniz dolarsa da HSG çekilin mutlaka tüpleriniz açık mı yapışıklık, tıkanıklık herhangi bir sıkıntı var mı anlaşılmış olur.

Bu arada ben malesef hamile değilim ama bu süreçte nerdeyse 3 yıldır olduğum için paylaşmak istedim. Bizim de 6-7 ay olmayınca eşim ürolojiye gitmişti, dr bakmaz belki diye 1 yıldır olmuyor demiştik. Varikosel çıktı eşim ameliyat oldu iyileşme süreci değerlerin yükselmesi 1 seneyi buldu bizde. Keşke daha önce gitseydik bile dedim.

Çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede hayırlı, sağlıklı evlat nasip olur. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Bebek meselesi o kadaaaaaaaar nasip meselesi ki. Tamamen akışına bırakılacak bsey olduğunu tabi ki söylemiyorum. 4 sene önce ilk denememizden 9 ay sonra oldu. Tabi bu 9 ayda okumadığım makale, denemediği şey kalmadı. Ovulasyon testleri yapıp ona göre değerlendirdik günleri. O gebeliğim Kimyasal gebelik oldu. Kimyasal gebelikten sonra tammmm 2.5 sene olmadı.2.5 sene sonra hiç beklemediğimiz anda oldu ama bebeğimin kalbi durdu düşük yaptım. 3 ay sonra mucizevi bir şekilde tekrar oldu. Bu da dış gebelik oldu. Benim Prolaktin yüksekti , bi de biraz pcos var demişti doktorum. Diğer değerlerim iyiydi. Eşim sperm verdi. Sperm sayısı düşük çıktı ve baş anomalisi vardı. Bu yüzden eşim tedavi olana kadar gebelik istemiyordu. Nisanda tek gün ovulasyon testi yaptım belirtilerime göre. Tek o günü değerlendirdik ve şu an 12 haftalığız. O sıra 2 tane takviye ilaç kullanıyordum ama başka kullandığım zaman olmamıştı. Tamamen ilaca bağlamıyorum ben.
Gebe kaldığım diğer zamanlarda da hiç ekstra bsey yapmadım. Siz yine de her testi yaptırıp bi de doktordan yumurta geliştirici takviye isteyebilirsiniz

Çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıcakla kucağıniza alırsınız

Hamile olanların ekstra bir şey yaptığını sanmıyorum. Bence yapıyorum diyorsa da denk gelmiştir. Meryem ana otu da doğum da işe yaramıyor mu? Yani suya koyulan bir şey nasıl hamile kalmanızda işe yarayacak?

Araştırırsanız eğer hem hamile kalmakta kadın ve erkeğin suyunu icmesiyle iyi geldiğini hemde doğum başlangıcında suya koyulmasiyla doğuma yardımcı olduğuna inanıldığını göreceksiniz

Araştırırsanız eğer hem hamile kalmakta kadın ve erkeğin suyunu icmesiyle iyi geldiğini hemde doğum başlangıcında suya koyulmasiyla doğuma yardımcı olduğuna inanıldığını göreceksiniz
Evet ben doğumda da işe yaradığına inanmıyorum. Kanıtlanmış hiçbir şeyi yok çünkü. Süreciniz çok normal. Benim de o süre olmadı. Sonra kendiliğinden oldu. Boşuna bu tarz şeylere girerek stres yapmayın. Herhangi bir sorun yoksa akışına bırakın gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…