Hamile kalmaya çalısan hanımlar haydi birlikte sohbet edelim zaman geçsin bat'ı birlikte bekleyelim 🌼

Canım tekrardan merhaba

Canım tekrardan merhaba her iki overde periferik dizilimli folikül kistleri mevcuttur diyor korktuğum oldu sence nasıl bir çeşidi bu pcosun
Bak kuzucum kist vs gebeliği zorlaştırıyordur belki ama inan bana ben sebepsiz infertilşte teshisi konduktan kısa süre sonra dogal yolla hamile kaldım 8 ay ugrastım eşim normalde doktora gitmeyi düşünmüyordu ama öyle umutsuzLuga kapılmıstı ki ben ide gidicem bu ay doktora sanırım sorun bende ben vertigodan süpheleniyoRum demişti ve ben o ay hamile kalmıs tım kendiliğimden .elbette biz Pco hastalarının ilk denemede tek ilişkiye hamile kalması biraz zor ama bu imkansız değil adet görüyorsan yumurtluyo sun demektir kist için tedavi verdiyse doktorun onu uygula. Ancak umutsuz olma inan bana kist vs büyük problemler değil. Rabbim ol deyince olur. Benim sadece Pco olup asla cocugu olmayıp sadece yüp bebekle bebegi olan tek tanıdıgım var onunda durumu cok sıkıntılıydı cünkü asla senede bir kere bile adet olmuyordu sadece ilaçla oluyor ilaçsız asla olmuyordu yumurtalıkları ise hiç bir sekilde ilaçlara tepki vermiyor büyümüyordu aşılama vs bile olacak iş değildi yani cünkü yumurta yok yumurtlama yok adet görme yok, yokta yok yani. Bak mesela oda Pco hatasıydı ama bana asla Pco hastası gözüyle bakmadı bazı seyler ters gitsede sonucta adet görüyordum yumurtlamam sıkıntılı olsada vardı bana hep derdi Pco var pco var sonucta diye. Pco sadece yumurtlama zamanı sürekli her ay aynı gün olmayan demek benim nazarımda. O yüzden Ovülasyon kullanmak bana artık mantıklı geldi mesela bu ay diyelim ki 15. Gün yumurtlarsam birdahaki ay 10. Günde olabilir 17. Günde olabilir her gün ilişkiye girmek pek mümkün olmuyor ya eslerimiz çalısıyo yada her gün hergün insanında enerjisi istegi olmuyor o yüzden Ovülasyon bana cok mantıklı gelmişti. Simdi kendine sunu sor adet oluyormusun? Yumurtlafiman var mı? Eşinde problem var mı? Tek problem kistlerin mi?

Çok güzel açıklamışsın çok sağol yarın doktora göstereceğim sonucu.
2 ayda bir adet görüyorum evlenmeden önce her ay olurdum .
Beslenmenin etkisi hakkında fikrin var mı ? Bir de ovülasyon testi nasıl yapılıyor

Kistlerinin tedavisini yaptır sonra İbrahim saracoglu var onun kğrler var adet düzenine iyi gelen. Ovülasyon testine bende bu ay basladım ilk defa ama psikolojik kendimi daha iyi hissettirdi söyle düşün mesela 2 ayda sadece 1 gün yumurtlama ve 2 günde catlama vs desek 3 günlük bir aralık var ve sen bu testlerle o günleri tespit edip degerlendirme fırsatın oluyor gerisi Rabbim e kalmıs ama için rahat oluyor nokta atısı gibi düşün. Ama öncelikle hormonların yumurtalıkları vs ne durumda onları iyice ögren gerekli tedaviyi al. Mesela ben suan takviye kullanıyorum Pco için. Sonra kendim adet bitimine kadar hayıt tohumu civan percemi aslan pencesş kullandım hayıt azdı o bitti simdi ara ara aslan pencesş ve civan percemi demleyip içiyorum onlar resmen kadın dostu yani. İbrahim saracoglunu internetten izle derim ben ama önce problemini bilmen lazım ona göre internetten aratırsın kuzum. İnan bana Allah herseyin şifasını bitkilerle ilaçlarla vs vermiş. Bizede bunları bulmak düşüyor ama ilk etap doktor muayenesi tedavisi geri kalan kğrler destekleyici tarzda ve kararında olmalı yani prolaktşn hormonu yüksek olan bir insan incir kürü yapınca mesela prolaktşn. Daha cok artıyor problemi bilmeden kafaya görevde bitkisel tedavi cok mantıklı değil. İyice kötü bir hale cevşrebiliyor. Bitkiler zaten cok güçlü ama önce problemi bulmak sonra ona göre bir yol izlemek lazım bu benim sahsi fikrim

Çok teşekkür ederiiimm Allah razı olsuun

Hanımlar merhaba.Bir sorum olacak amh düşük olub erken yumurtlama ile gebe kalan varmı?
Ben over emeliyyatı geçmişim var.AMH deyerim 0.18 çıkdı.Doktorum gonal f 450 kullan dedi.kullandım.tsiklimin 10cu günü ovilyasiyon gerçekleşdi.Doktor sorun diyil amma gebe kalmıyada bilirsin erken ovi.olduğum için.Progestan kullan dedi.Hamil kala bilirmiyim acaba erken ovilyasiyonla?

Merhaba arkadaşlar. 2 yıllık evliyim 1 yıldır bebek istiyoruz. Ovulasyon testini 1 ay kullandım pikleri ve çatladıgı zamanı gördüm ama olmayınca strese girmemek için bıraktım. Regl tarihlerim hep 28 günde bir olurdu ama son 1 yıldır tarihler değişti. Son 6 7 ay 31 31 27 26 27 33 27 34. Günlerde oldum. Bugün regl 1.günüm 34.gün oldum. Aklım çok karışık normal mi bu durum. Regl dönemim pek sancılı geçmez ara ara kasık ağrım olur. Doktora gitmek istiyorum ama korkuyorumda. Stresten tarihlerin böyle diyende var. Bilemedim. Bu durumları yaşayan var mı? Her ay hamile miyim acaba diye diye regl oluyorum çok sinir bozucu

Amin Allah senden de razı olsun. Daha cok Konusuruz Allah izin verirse kürler falan yaparız ben, biraz bitkisel tedavilere meraklıyım da burdada güzel haberlerini tez vakitte paylaşırız inşaAllah
Sevgicik senle batlarımız aynı anda bitmişti
Yumurtlaman ne durumda acaba

Yumurtlama kanaması diye birşey var o zaman öyle kahve lekelenme oluyormuş
Değerlendirin yinede gününüzü siz

Gidip bi hormon baktırın bence

Neler yapıyorsunuz? Tedavi ilaç takviye vs neler kullanıyorsunuz? Hamilelik belirtileriniz var mı? Haydi sohbet edelim günler çabucak geçsin ve isteyen bekleyen herkes güzel haberleri alsınlar inşaAllah
Folikasit +propolis kullanıyordum ama bıraktım ümit bitince heveste kalmıyor bu ay belirti olarak idrarımı hemen yapmadığım zaman sancı oluyor hareket edemicek kadar ve sık idrara çıkıyorum. Önce ki aylarda hep psikolojik bütün belirtileri yaşamadım ama bu ay bu durumu yaşıyorum belirti mi bilmiyorum

Sevgicik senle batlarımız aynı anda bitmişti
Yumurtlaman ne durumda acaba
Cok sacma sekilde gidiyor Ovülasyon testleri dün belirginleşmişti T cizgisi bugun iyice silinmiş. Sinirlerim bozuldu resmen aksam yine mi yapsam ama elimde 12 tane kaldı suan testlerden sen ne durumdasın yumurtlamayı gördün mü canım

Bu da belirti sayılabilir canım peki bata kaç kaldı

Ben aylardır akıntı görmüyordum canım anlamıyordum hiç
8.gün geldi öyle bi akıntı herhalde yumurtlamadır dedim bende
Pek verimli değerlendiremedim ama nasip artık
Bu ay olmazsa doktor yolu gözüküyor bana zaten pek de kafama takmıyorum desem yalan olur takıyorum aslında ama nasılsa doktora gidicem rahatlığı var biraz

Selam canlar
Bende sizin gibi hamile kalmak isteyenlerdenim
Benimle Bat 28 Ağustos olan var mı
Kimle ovulasyon yapıyor bakalım
Kaç gün arayla değerlendirme yapıyorsunuz

Adetim biteli 2 gün oldu
Adet biten günü yani 06.08 değerlendirdim
Dünden beri ovulasyon yapıyorum sanırım bir hafta var pik olmasına
Sizce bugünü yinede değerlendirmeye devam edeyim mi

Sen zatenn çok güzel açıklama yapmışın kuzumm şöyle ki bir hastaya pcos demek için 4 tane Rotterdam Kriterlerine bakmak lazım şurda link bıraktım

Mesela bende düzenli adet görüyorum hormanel sıkıntı yok kıllanma sivilcelenme yok ama ultrasonda pko görüntüsü var.Gebe kalmak engel değil biraz zorlaşıyor sadece bazıları da hemen gebe kalıyor.Doktor eşliğinde yumurta çatlatma tedavisi kullanabilrsin.Paketli gıda şeker vs biraz uzak durmak gerekiyor.Hatta bizler daha doğurganız fazlaca yumurtalar var M işte bazen kaliteleri düşük olabiliyor Sumeyyeyldzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…