Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

hoşbulduk canım :)çıktığım yerleri bulmakda zorlanıyorum:)takipde gecikiyorum o yüzden cevaplarda gecikiyor alışıcam işallah.noolur kusura bakmayın:)))

ok cnm no problem ne kusuru...biz anamızın karnında öğrenmedik kk yı kullanmayı
seçeneklerden abone olabilirsin bu topiğe
kullanıcı panelinden bulursun zorlanmadan

bu arada senin sorunun ne cnm

SLM Arkadaşlar bendede pko var tedavi görüyorum daha yeni başladım tedaviye 6 yıllık evliyim ve geçen kasım düşük yaptım. Adetlerim hep çok düzensizdi. Evliliğimin ilk 1 yılı doğum kontrol hapı kullandım. Ondan sonrada hiç korunmadım ve ancak geçen kasımda hamile olduğumu öğrendim ve daha sonra düşük yaptım.Pko olan hastalarda olası bir durum düşük. Yanlız doktorum ilk önce yumurtlam olayı olması için bana Gonaphene verdi adetin 5. günü başlayım beş gn iç dedi ve yaptım ardından kontrole gittim ve sol yumutalığımda yumurtlama gördüdüğünü söledi ve 3-4 gün sonra yine gittim ve bana Dupdaston adlı ilacı verdi ve günde 2 defa kullan dedi bittikten 10 gün sonra bana gel dedi. Bu arada bu ilacı kullanırken gün aşırı ilişki istedi. Nyse demem o ki bakalım bu ay sınu herşey belli olucak fakat ben düşük arkasından 21 kasım gibi adet olmuştum ve bidaha taaaaa 19 şubatta yine dupastonla adet gördüm ve bu süreç içinde 63 kilodan tam 76 kiloya fırladım inanılmaz şekerli şeyler canım istiyor. Bu kiloları vermemin bi çaresi olmalı .Lütfen yardım edin.senağlama

tabiki kızarım vildoş kendi annesi biliyosa onun anneside bilmeye hakkı var bu kızcağızda arada kalmaz böyle

anam ana muhalefet partisi seni seçimlerde görüşürük sandığa davet ediyom seni

şekerim bak kendi kocişimden pay biçiyom...öyle bişeyi olsa ki yok çok şükür...benim ailem tarafından bilinmesini istemez
haa ben duramam söylersem bilirler ama ben gelipte anneme söyledim demem
burda osmaniye annesine söylemekle hata yapmamış
annesine söylediğini kocasına söylemekle hata yapmış

Aslına bakarsan osmaniye senin anneninde bunu bilmeye hakkı var tabii. Çünkü tam tersi sende sorun olsaydı caba eşin kendi ailesine söylemiycekmiydi. Bu onur meselesi olmaz ama bizde sorun varsa cümle alem bilsin önemli değildir. Ama şu bi hata ki söyleme dediği bişeyi söylemen. Bu konuda olmayabilirdi. Madem söyledin niye eşine söylüyosun ahh bu kadınlar çenemizi bi tutabilsek. Eşini en iyi sen tanırsın affettirisin. Doğruyu söyle annem çok üzülüyordu. Konuşurken çok üzüldüm onun üzülmesine dayanamadım senin sorununda çözümsüz olmadığı için söyledim falan dersin sen işini bilirsin.

cnm çok üzüldüm allah kolaylık versin
glifor veya glukophene kullanabilirsin tabiki doktor kontrolünde dr uygun görürse
bende tedavi süresince kilo almamak ve yumoşlarımın gelişmesi için onu kullandım ve kilo almadım
bu hormon hapları nasıl bi illetse şeker ihtiyacı çoğalıyo cidden

sorun yok herşey normal ama olmuyo.bizde istemediğimiz için bu zamana kadar gitmedik.6 yıllık evliyim.2005 de bi niyetlendik vazgeçtik.şimdi istikrarlı bi şekilde devam ediyoruz bu ay 4.ayım olucak.ama aşılama 2. deneme olucak.bende pregnyl arayanlardanım.başka sayfalarda okudum 2008 de yazılmış pregnyl yumurtaları çatlatmıyo diye toplanmış dedikodusu varmış.bence dedikodu değil son kalanlardan iki tane bulmuştum.şubat ayının 27 sinde vuruldum 28'inde cumartesi günü aşılama oldu ama benim ağrılarım (yumurta çatlarken olan ağrılar) çarşamba günü oldu yani iğneyi vurunduğum gunun 6. günü.dr büyük bi ihtimal senin yumurtaların çarşamba günü çatladı dedi.gerçekdende 2005 yılında iğneyi vurulduğumda, hemen o gününün akşamında başlamıştı ağrım(benimki ağrıyla belli ediyo herkezin ağrımayabilir).bide ovitrelle diye bi iğne varmış onu kendimiz vuruyomuşuz karındanmış bilen varsa bana bilgi verebilirmi.buay da ihtiyacım olucak çünkü aşılamayla da olmadı(

kızlar yaww ben birşey sorcam size ben artık kısmet olursa aşılama düşünüyorum ama daha önceden rahim filmi hiç çektirmedim ben dr a artık ya aşılama yaptırıcam yada rahim filmi çektiricem dedim bana aşılama yapalım dedi.sizcede önce rahim filmi çektirmek daha doğru değilmi?:uhm:

niye klomen kullanmadan direk aşılama yapıldıki
tedavilerde aşama aşama ...hsg çekindinmi peki

merveburc bebek istemi ile dr gittiğin zaman ilk olarak kan tahlili ve hsg isterler
niye yapmamış sana dr anlamıyom haa

mervecim bikere öyle deneyin filimsiz tutmazsa 2.de rahim filmi çektirirsin doktor bukadar israr ediyo madem:CüvCüv:

canım biliyomusun benimde eşim kasımda varikosel ameliyatı oldu.oda senin eşin gibi pek duyulmasını istemedi,ama onun duygularını anlayabildiğim için ben annemlere söylemeyi pek istemedim.annemin birilerine söyleyeceğinden değilde eşimin bu durumdan çekindiğini bildiğim için...ama yakın oturduğumuz için saklama gibi bi şansımız olmadı...ama ben kendi anneme bile detaylı bilgi vermedim..keza kayınvalimlerede..
sadee kasığa giden damarda genişleme olmuş dedik...yani spermleri artsın diye varikosel ameliyetı oldu falan diye detaylı bilgi vermedik...sadece eşimin kendisini daha rahat hissetmesi için...yoksa gayet noormal bi durum...nasıl bacakta oluşuyosa varis yumurtalıklarda da oluşabiliyomuş...
eşin gelince bi özür dilersin..kusura bakma hassasiyetini düşünemedim,bende senin yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim falan...
kusura bakma canım akıl vermiş gibi oldum ama empati kurdum yani ben olsaydım böyle davranırdım...

niye klomen kullanmadan direk aşılama yapıldıki
tedavilerde aşama aşama ...hsg çekindinmi peki

yok yok yapıldı hepsi yapıldı.rahim filmim çekildi eşimin spermlerine bakıldı kan testlerime bakıldı.bende suç ayrıntılı anlatmadım. önce ilaçsız takip edildi.sonra ilaçlı ve iğneli.sonra aşılama sırasıyla hepsi yapıldı de .enson aşılama.zaten aşılama daha 1 kere denendi.olmadı bu da ikinci olcak.2005 ve2006da gnaphane (sanırım boyleydi adı)1 er ay deneme yaptık bıraktık.busene klomen le başladı dr.ama bu sefer vazgeçmek yok devam.duphaston da kullandımo hap da gebelik oluşursa düşük olmasın diye rahim içiduvarını destekleyen bi ilaçmış.işte şimdiki tek derdim bu ay iğneyi bulamıycam.

canım bu yazı için teşekkürler Şeniz

tamam kızlar haklısınız doğrusu özür dileyim bende anneme detaylı bilgi vermedim sadece ayaklarda olusan varis gibi bişeymiş cok ufak bi operasyon dedim.ve ben eşime aylarca yalvardım bende bişey cıkmadı bide sen git dr a diye daha gecen hafta gitti ve ondan önce hep benden bildi ve herkes benden diye konustu bende zor günler gecirdim eşim hep bana kendime bakmadığımı savundu ama gönlünü alacam herkese tesekkür bana yardımcı olduğu için

cnm çok haklısın
benimde bi huyum var allahın bildiğini kuldan saklamam
sonuçta allahtan gelen bişey
rabbim bunu layık görmüş vermiş...ama dermanınıda vermiş çok şükür.

ama işte sen gel bunu anlat
bizim millet öyle bilinçsiz olunca dilde heryere dönünce insanlar bunalıma girip saklama ihtiyacı hissediyorlar malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…