Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

ohh ne güzel iyi eğlen kız bir sürü ciciler alkaydirigubbakcemile5

yok canım test yaptırmadım neyine yaptırayım ya her seferinde moralim bozuluyo ki zaten benim adetime var 7 8 gün var daha
Anladım canım bekliyorum diyince öyle sandım sen genel anlamda kullanmışsınkaydirigubbakcemile3
benimde normal şartlarda 12gün var ama bu sıralarda pek normal olmadığım için erkende olabilir geç de şaşırmam yanisırnaşık şey

slm herkeze..
rufeydacım almamışsın hala sonucu..valla bugün bütün gün seni merak ettim arara ara aklıma geldin yanee.meraktan çatlıcamm bendee...
ayy Allahım hadi hayırlısıyla al şu müjdeyi işallahhhhh:Saruboceq:
dilnurcum sen de yoktun sabahtan canım hastalığın nasıl oldu???
bak ben adet düzensizliğiyle ilgili bi yazı göndermiştim adaçayı çok iyiymiş..
geçmiş sayfalarda okumanı tavsiye ederim canım...gebe kalmayıda kolaylaştırıyormuşşş

rufeyda adetinden öncemi geldi bu akıntı yoksa adetin bittikten sonramı bide sende mi incir kürü yapıyodun

adetim bitti 4 gün sonra bi başladı bugün 9. gün hla devam ediyor
incir kürünü 7 gün kullandım bir gün unutmuşum bıraktım ara verdim diye daha sonra başlamayı düşünüyorum
inşallah gerek kalmaz da:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bende kaynımı evlendireyimde ozamanda ben hava atarım janjanlı elbiselerimnen :jeyyar:

inşallah canım ya bende terfi etmek istiyorum hayırlısıyla güzel haber gelir inşallah :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

ayy rufeyde gitmiişmi ee şimdi meraktan çatlıycazmı bizzzzÇok üzgünüm çoook

Nilüfercim o bilgiyi okudum ama onun öncesinde ibrahim saraçoğlunun bu yazısını okumuştum ve adaçayını yeni almama rağmen hiç kullanmadım bencede herkes bir doktora danışıp kullansın.Ama yinede tsk ederim tavsiyen için

o yazı ise aynen şöyle okumanızı tavsiye ederim;

Adaçayı, memleketimizde son yıllarda sıkca tüketilmeye başlanmış bir çaydır. Ancak, hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusu ise kesinlikle adaçayından uzak durmaları gerekir. Çünkü, adaçayı yaprakları, dört tane düşük yapma riskini artıran madde içermektedir. Bu maddelerin adları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Hamile bayanların hekimlerine danışmadan, kendi başlarına ilaç almaları ve yine kendi başlarına bitkisel tedavi yöntemlerini seçmeleri yanlıştır.

Tablo: Adaçayında, hamile bayanlarda düşük yapma riskini artıran aktif maddeler
Kimyasal maddenin adı Bulunduğu kısım Miktar ppm [mg/kg]
alpha-thujone yapraklarında 200 - 10 172
beta-thujone yapraklarında 200 - 9 968
oleanolic asit yapraklarında 140 – 786
thujone yapraklarında 1 453 -12 636

evet bende duymuştum ve kesinlikle bitki çaylarıda iyi değil hamileleikte

neyse kızlar sumos kaçar herkes sağlıcakla kalsın öpüldünüz bysssss

Bellimi olur tam hamile kalırız adaçayı içmeye başlarız farkında olmadan sonrada hüsran
çünkü hamile kalmayı düşünen bayanlarda temkinli davranmalı diyor.
Oyüzden herkes danışıp yapsın arkadaşlaryerimseniben

galiba öyle arkadaşım ya benimkide 1,0 dı
Ama dert etme birdahaki ay şanş yüzüne güler inşallah:Saruboceq:

hayatım bunuda duymuştum ama hamilelikte çok zararlı evet düşük tehlikesi var..
zaten yumurtlama günü bırakın mutlaka diyor.adet kanamnızla birlikte içmeye başlayın 10-12 gün için diyor..
paylaşmak istedim canım sende sağol aktif maddelerini yazmışsın rep veremdim gıı sana dolmuş))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…