Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

canım ben adetim bitti bu ay gün takibi yapıyorum dr gene gidip görüneceğim iltihap kurumuşmu diye bakalım ne diyecek

KIZLAR ZAYIFLAMAYA KARAR VERDİYSENİZ OKUYUN DERİM

Kıştan kalan birkaç kilo fazlayı verme telaşı bu yıl erken başladı. Yaz yaklaştıkça okurlardan gelen "kilo derdimize bir çare" çağrıları, belki de bu nedenle sıklaştı.

Size çözümlerden önce, yapmamanız gereken dört önemli yanlışı hatırlatmayı düşünüyorum. Fazla kiloluluk veya şişmanlık sorunu olanların yaptıkları birçok yanlış var, ama dört ortak yanlışın çok sık yapıldığı anlaşılıyor. İşte o yanlışlar...

YANLIŞ 1

Yağı azaltırsam, daha kolay kilo veririm

Kilo vermeyi planlayanların çoğu zaman farkına bile varmadan yaptıkları bir yanlış bu. Nedeni "Yağ kaybı için az yağ yemek şart" düşüncesidir. Eğer yiyeceklerinizdeki yağ miktarını azaltırsanız aynı anda karbonhidrat miktarını arttırmak zorunda kalırsınız.

Yani (yeteri kadar doymadığınızdan) daha çok şeker, patates, beyaz pirinç, unlu yiyecekler ya da makarna yemeye başlarsınız. Bu durumda kalori tasarrufu yapacağım derken daha fazla kalori alırsınız. Bu yiyecekler kan şekeri ve insülin düzeylerini hızla ve çok fazla artırdıklarından aldığınız fazla kaloriler kolayca yağa dönüşür. Kısacası bu çok önemli yanlışın bedeli kanda trigliseridin, şekerin artması, iyi kolesterol HDL’nin azalması ve kalça genişliğinizin biraz daha fazlalaşmasıdır.

Düşük yağlı diyetleri yapanları ikna eden en önemli önerme "vücutlarında biriken yağın nedeninin yiyeceklerdeki yağ olduğu" yanlışıdır. Gerçekten de yağdan alınan kaloriler, protein ve karbonhidrattan daha fazla olabilir. Ama ne var ki, besinlerden alınan yağların azaltılması kilo kontrolünde işe yaramıyor. Yiyeceklerindeki yağ miktarını, yüzde 40-45’lerden yüzde 30’lara indiren Amerikalılarda şişmanlık sorunu ikiye katlandı. Günlük enerjilerinin neredeyse yüzde 40’ını yağlardan karşılayan zeytinyağı düşkünü Giritlilerin ise böyle bir sorundan haberleri bile yok.

YANLIŞ 2

Tatlı-unlu hiçbir şey yememeliyim

Kilo yönetimini sabote eden yanlışlardan biri de "enerji yoğunluğu" düşük diyet ürünlerinden veya popüler diyet planlarından medet ummaktır. Bu düşünce ve yaklaşım da en az düşük yağlı beslenme yanlışı kadar sık yapılmaktadır. Sadece lahana veya kabak çorbası yiyerek ara öğünlerde yalnızca diyet ürünleri tüketerek ana öğünleri "3S Formülü" (salata, sirke, su) geçiştirerek kilo vermeye çalışanlar kısa bir süre sonra pes etmektedir.

Bu yaklaşımla kısa vadeli bazı başarılar sağlansa bile yine aynı tehditler kısa sürede kapımızı çalacaktır: Lezzetsizlik, tekdüzelik ve sosyal yaşama uyumsuzluk bu "lezzet mağduru diyetleri" de kısa sürede rafa kaldırmanıza yol açacaktır. Kısacası, tatlı ve unlu karbonhidratları tamamen unutmak da yeteri kadar iyi sonuç vermiyor.

YANLIŞ 3

Aç kalırsam kilo veririm

Kilo verme yolculuğunu sabote eden önemli bir yanlış daha var. Bu, çok önemli bir yanlış olmasına rağmen hep gözden kaçar: Hareketsizlik. Eğer sadece kilo vermeyi değil, aynı zamanda formda biri olmayı ve ulaştığınız kiloyu korumayı düşünüyorsanız, ne yapın yapın hareketlenin! Her insana ayrı bir beslenme planı gerektiği, her insanın diyet yaklaşımının ona özel olarak hazırlanması gerektiği doğrudur. Ama hareket etmenin ve kas yapmanın yağ yakması herkesin ortak noktasıdır.

Yeteri kadar fiziksel aktivite göstermek, metabolizmanızın ihtiyaç duymadığı fazla kalorileri yakmanızı sağlar (artmış enerjinin yağ olarak depolanmasını önler). Kaslarınız, siz uyarken bile sürekli enerji kullandığı, hele bir de merdiven çıktığınızda yüzme, tenis, bisiklet, kayak gibi egzersizleri yaptığınızda bir "yağ yok edecisi" gibi davrandığı için kilo kontrolünüz kolaylaşıyor.

YANLIŞ 4

Şimdi alayım sonrası kolay

Kilo sorunu olanların ortak bir günahı daha var: Sadece kilo vermeye takıntılı olmak. Kilo sorunlarına çözüm aradığım insanların çoğunun bu yanlışın da çoğu zaman farkına varmadıklarını görüyorum. Birçoğunun kilo almanın kazanılan gereksiz yağlardan kurtulmaktan çok daha kolay olduğundan haberi bile yok!

Kilo vermek hem zor bir süreçtir, hem de siz kilo alıp verdikçe vücudunuz kilo almaya müsait hale gelir. İşin kötüsü "Aldığım kiloları nasıl olsa veriyorum. Onun için 3-5 kilo almamda mahsur yok" diye düşünenleri bekleyen bir başka tehlike daha var: Gözlemlerimiz tekrarlanan kilo alma-verme süreçlerini sadece kilo almayı kolaylaştırdığını değil, aynı zamanda kilo vermeyi de güçleştirdiğini, hatta imkansız hale getirdiğini gösteriyor.

mehlikasu hg canım umarım hamişler listesine çabuk girersina.s.

kızzz firdevs valla sabah sabah iyi çalışıyon üşenmeden bizim için canım sağol topikler için:1hug:a.s.

RİCA EDERİM CANIM BENİM ACİLEN diyete başlamam lazım aldım başımı gidiyorum kociş ii bakıyosun kendine diyo motivasyona ihtiyacım var bana yardım edin evde tek başına burda arkadaş yok evde yemek yap tatlı yap uyu aldım kiloları yardım edin bana şişiyorum

ben ve vildan diyet yapıyoz canım sende katıl bize ben 6,5 kilo verdim şuan 1 ayı geçti sen kaç kilosun acilen 3 beyazı terket sebze meyveye sarıl kaydirigubbakcemile2 tabii harekette önemli hihoyyythihoyyyt

arkadaşlar bakın belanaycığımın zayıfla hikayesini buldum bakın ne güzel başlamış diyete

arkadaşların öykülerini dinleyince nasıl mutlu oldum azmin zaferi bu işte dedim ve bende henüz yeni başlayan zayıflama hikayemi anlatmaya karar verdim
daha önce yaptığım sayısını bile haırlamadığım diyetler hep hayatımı kararttı yemek yemenin hayatımın anlamı olduğunu kendimi inandırmıştım evlendiğimde 72 kiloydum ve boyum 156cm hani kiloluyum ama öyle abartılcak kadar değil diyordum eşim kilolarımı hiç problem etmemişti ama sağlığım için zayıflamam gerektiğini söylüyordu ben ise her pazartesi başladığım rejimi salı sabahı bitiriyordum artık aramızda tartışma yaşanmaya başlamıştı ben her sabah midemden rahatsız bir şekilde uyanıyor söyleniyordum eşim ise zayıflarsan sorun kalmaz diyordu her seerinde bunu söyleyince sinirlerim bozuluyor ama yinede zayıflamak istemiyordum inanın işten eve yiyeceğim yemeğin hayaliyle geliyordum kilom kısa sürede 80 oldu birde doktor pcos var deyince tamam dedim hiç zayıflayamam artık nyine bir gün sofrada otururken eşim birden göril gibi oldun aşkım dedi ve ben neye uğradığımı şaşırdım ondan hiç böyle bir söz beklemiyordum hiç tepki vermedim ama sabaha kadar için için ağladım belkide haklı dedim içimden ama kızmıştımda ogün karar verdim zayıflamaya 1,5 ay oldu rejime başlayalı ve ben tam8 kilo verdim artık daha mutluyum kendime güveniyorum bol bol sıvı tüketiyorum her istediğimi yiyorum ama ölçülü ve spor yapıyorum ve şuan sonuca bende inanamıyorum ama daha yolum uzun 50 kilo olma çabasındayım azimliyim olamaz değil olacak inşallah artık yemek için yaşamıyor yaşamak için yemek yiyorum ve kilo vermeye devam ettikçe sizlerle buradan paylaşmak istiyorum insan istedikten sonra yapamıyacağı hiç bir şey yok haydi tombiş güzeller kararınızı verin ve pazartesi değilhemen başlayın rejime ve inanın görceksiniz kilo verdikçe insan nasıl mutlu oluyor eşimde şimdi rahat en azından saah kalkınca midem ağrıyor diye söylenen birisi yok başında zaten o beni kızdırmasaydı belkide hiç başlamıcaktım sağol kocacım
inşallah yaza kadar istediğim kiloya inerim ve burdan bunu sizinle paylaşırım kilo verin ve hayatınızdaki değişikliğin güzelliklerini yaşayın sağlık için kendiniz için bunu yapın

arkadaşlar biz şimdi soğuk mu sıcak mı içelim suyu kafam karıştı

Soğuk su içerek 20 kilo verdi
Spice Girls grubu üyelerinden Melanie Brown, doğum sonrası aldığı fazla kilolarından hiç diyet yapmadan kurtulmuş! Brown "Sadece her öğün soğuk su içtim" diyerek sırrını verdi.
Şu sıralar grubu Spice Girls ile çıkacakları dünya turnesinin heyecanını yaşayan Melanie Brown, güzel fiziğiyle genç kızlara taş çıkartıyor. 32 yaşındaki iki çocuk annesi ünlü yıldız, In Touch dergisine "Hayatımda kendimi hiç bu kadar güzel hissetmemiştim" diye konuştu.

VÜCUT ENERJİ YAKIYOR

Geçtiğimiz Nisan ayında kızı Angel Iris'i dünyaya getiren Brown, hamileliği döneminde yaklaşık 30 kilo aldığını ancak çoğunu hiç diyet yapmadan, sadece soğuk su içerek verdiğini itiraf etti.
Amerika'nın ünlü beslenme uzmanlarından Joey Kormier'in tavsiyesi üzerine; her öğünle birlikte soğuk su içen Brown, kilo verme sürecini şu sözlerle anlattı: "Her öğünde soğuk su içtiğiniz zaman vücudunuz sindirim sürecinde içtiğiniz suyu ısıtabilmek ve vücut sıcaklığına getirebilmek için enerji harcıyor ve bu sayede kalori harcıyorsunuz. Bu formülle tam 20 kilo verdim." Sıkı diyetlere inanmadığını söyleyen Melanie Brown, günde üç ana öğünün yanında, ara öğün olarak taze sebze ve meyve tüketiyor. Spice Girls, aralık ayında dünya turnesine çıkacak. Spice Girls, aralık ayında dünya turnesine çıkacak.

170 boy 78 kilo önce acilen 8 kiloyu atmam lazım ondan sonra 5 kloda verdim mi tamam

bence hemen bugün başla diyete bugün yarın derken alıp başını gidiyor kilolar ben geçen seneden bu yana tam 20 kg aldım bende pkoda var temelli yerleşti kilolar ama karar verdimkötükedihüso eski kiloma inecem:mymeka: tabii kendime kızıyorum ne vardı bukadar yiyecek diye :dilcikar:

firdevs suyu nasıl içtiğin değil nekadar içtiğin önemli en az 2,5 lt içmen gerek ayrıca karnıbahar suyunuda tavsiye ederim insanın içini müthiş temizliyor

bu ara karnım acıktıkça yemeyeyim diye su içiyorum 2 sürayi dolusu su içiyorum gidip gelip mutfağa

hayırlı cumalar canlarım nasılsınız bugünün hürmetine rabbim yapılan bütün dualarınızı hayırlısıyl katında kabul etsin bebelerimize sağlıkla ve hayırla en kısa zamanda kavuşmayı nasip etsin inşallah

ayrıca firdevs ve çitos demek rejim yapıyorsunuz çok güzel yanlız değilim demekki devam kızlar devam yılmak yok insan isteyince yapamıyacağı hiç bir şey yok onun için işi beyinde bitirin ve olacağına inanın bakın nasıl incecik oluyorsunuz birde ben eğer zayıflarsam bebeğime kavuşacağımı düşünüyorum bu bana daha çok moral oluyor ve bırakmak istesemde bırakamıyorum bebeğim için diyorum ve devam ediyorum hadi kolay gelsin:)))

alin sultan smhsmh hakça yasemen merve maat vildan soslu fıstık yadel okyanus ecrin bircan kızlar sizler nasılsınız nerelerdesiniz bakalım ya daha bir sürü anne adayı vardı bak hatırlayamadım ma hepinize sevgiler haydi bi gelin iyiyim deyin merak etmeyelim sizleri

tatlım Remzi Kuşcular a aıt '' her yonuyle temızlık'' ısımlı bır kıtap okumaktayım suan..ve bu kıtapta da burundakı kıllara yapısmıs hayatı tehdıt eden yuzbınlerce mı mıkrobun oldugunu anlatmakta..paylasmak ıstedım..kıtabı nt magazalarında bulabılırsınız..

belenay ben ıyıyım :))))

kızzz firdevs nereye kayboldun anacım delikafadulden daha diyet konuşuyorduk nerdesin

Beloşum iyiyim sen nasılsın? Ben de diyet yapanlar arasına girdim. Bu tedavilerden sonra 10 kilo aldım. Şimdi spor salonuna gidiyorum. Pazartesi günü de diyetisyene gideceğim. Akapuntur da yapılacak. İnşaallah başarılı olurum.

bevde iyiyim allaha şükür... yüce rabbim bu günümüzü aratmasın

hakca gelmedi mi hala yaaaaaaaaa

inşallah herşey yolundadır

:enbuyukkk:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…