Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

evet canım çok kalabalık ama bir hastasıyla en az yarım saat ilgileniyor ben çok memnunum ve çok seviyorum doktorumu ayrıca çok samimi yani sanki arkadaşımmış gibi sıcak davranıyor ve ne zaman bir sıkıntım olsa çok rahat bir şekilde arayabiliyorum ve güzel karşılıyor herzaman tavsiye ederim canımcım:CüvCüv::CüvCüv:

zeko h.g. canım ama daa bu kadar kısa zamanda ümtsizlik olmaz bıtanem bak ben 5 yıldır ugrasıyorum ve hala da ümitliyim
sağolasın inşallah tez zamanda sende kucağına meleğini alırsın.aslında beni ümitsizliğe sevk eden eşim dr gittim bi sorun yok diyorum kısır gibi muamele yapıyo ha bire niye çocuğum olmuyo ben çocuk istiyorum deyip duruyo bende istiyorum sıktı yani.

Merhabalar canlar,
Ben geldim annemi hastanede bıraktım babamla beraber. Yarın taburcu olcak allahın izniyle.
Geçmiş olsun diyen tüm arkadaşlara çooook teşekkür ediyorum.
Bir hamişimiz daha olmuş ne mutlu bize. İnşallah bebek isteyen bizlerde en kısa zamanda hamile kalıp sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alırız. Amin.

kızlar belki işimize yarar bakın ne buldummm
Yumurtlama (ovulasyon) yumurtalıklar (overler) içinde bulunan 5-10mm boyutundaki kistçiklerin büyüyüp, hormonların etkisi ile çatlayıp içlerindeki mikroskopik boyuttaki yumurtanın karın boşluğuna( tüp içine) atılmasıdır. Bu olay adet başlangıcından sonraki yaklaşık 14. günde (2 hafta sonra) gerçekleşir. Ovulasyondan 24-48 saat önce veya sonrasındaki ilişkilerden hamile kalınabilir. Bu sürelerin dışındaki ilişkilerin sayısı ne olursa olsun hamilelik açısından önemi yoktur. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınlarda bu anın tespiti önem kazanmaktadır. Bu konuda çeşitli yardımcı yöntemler vardır. -Ağızdan veya rektal yoldan bakılan derecelerde yarım santigrad ısı artışının tespiti/ Pratik olarak yapması zor olduğundan çok sık yapılmamaktadır.-Yumurtlamayı sağlayan LH hormonunun artışını tespit eden idrar testleri/. Bu hormonun artışı adetin 8. veya 9. gününden itibaren her sabah idrarda bakarak tespit edilirse yumurtlama zamanı,dolayısıyla ilişiki zamanı belirlenebilir. Piyasada çok uzun süreli kullanılabilen elektronik cihazlı olan tipleri (yaklaşık 250 dolar) olduğu gibi, 1 veya 2 siklus kullanılabilen (25-60 dolar) tipleri de mevcuttur.

-Yine LH hormonunu tükrükte saptayan ve bu şekilde ilişki zamanının belirlenmesine yardımcı olan testler/ Güvenilirlikleri daha az olsa da ucuz olmaları avatajlarıdır.

-LH veya E2 hormonu kanda bakılarak da yumurtlama zamanı tespit edilebilir. Ancak diğer testler gibi evde yapılamaz.
-Adetin 5. gününden itibaren düzenli aralıklarla vaginal USG yapılarak yumurtlama zamanı yumurta gelişimine göre saptanabilir. Gerekirse HCG hormonu kalçadan iğne ile verilerek çatlama olasılığı arttırılabilir. Sık doktora gitme nedeniyle çok pratik olmayabilir. Genelde yumurtlamayı sağlayan ilaç tedavilerinde kullanılır.
-Yumurtlama üzerinden 1 hafta geçince kanda progesteron hormonu seviyesine bakılarak yumurtlamanın olduğu kesin olarak saptanabilir.

canım çok geçmiş olsun oh maşallahhh allah acil şifalar versin biran önce iyleşsin inşallahhh başbaşa bırakmışsın iyi yapmışş sende biraz dinlen :1hug:

aminnn inşallahhh hepimizeee :ecrin_bebek: nasip etsinnnn :Saruboceq:

rufeyde serra cım cok sasıdım valla yazdıklarını okuyunca bana yalnıs bılgı vermısler tam tersıne hastaları odasında sadece 5 dak. tutuyo demıslerdı bıde cok set ve fazla konusma fazla acıklama yapmaz demıslerdı hatta kendı kendıme demıstım nasıl yılın dr.u secılmıs dıye

canım ben buaralara alıştım çünkü menemende büyüdüm şirinyerde doğdum ama 2 yaşında geldim menemene... eşimde burada olduğundan eş durumundan tayinimde buraya aldırdım.izmire sürekli ulaşım olduğundan çok zorlanmıyorum. daha sessiz sakin buralar. netse sen izmirde nerdesin canım?

insan alışınca hiç bir şey zor gelmiyor aslında bende güzelyalıda oturuyorum dediğin gibi ulaşım izmire kolay tabi ama bu aralar çiğli yolu çok bozuk izmire gitmek bir eziyet oluyor geçen gün çiğli egekente gittik dayımlara hemde otobüsle inan tam iki saat sürdü eşim diyor manisaya köye giderdik şimdiye kadar :roflol:yol çalışmaları var çok zor ulaşım bilmiyorum kısa zamanda izmire giriş yaptınmı ama köprü yol falan derken yollar felaket olmuş kafamçokkarıştıama neyse sonucu güzel olur inşallah izmire gelirsen yani konak tarafına beklerim canıma.s.

bende artık hamiş kalmak istiyorum kızlar.3.ayım doldu.yarın doktora gidiyorum.tamam derse başlıycaz hemen çalışmalara.inşallah bidaha bebeğimi kaybetmem

canım benim o yolu çok sık kullanıyorum çünkü menemende gezilecek yer yok. herhafta sonu otaraflardayız eşimle. ben okuldan fırsat oldukça hafta içide otaraflardayım. dediğin gibi çiğli yolu tam bir felaket.. ama onada alıştık.. insan herşeye alışıyor. geçen yıl bebeğimi kaybettiğimde bu acıya alışamam zannediyordum ama alışılyormuş.. ( 6 aylık erken doğum sonrası 1 gün yaşadı bebeğim ve sonra kaybettim maalesef.... zaten zorla bulmuştum kaybedince çok acı çektim ) Allahım daha büyük acılar vermesin.. inşallah tanışırız canım...

bende artık hamiş kalmak istiyorum kızlar.3.ayım doldu.yarın doktora gidiyorum.tamam derse başlıycaz hemen çalışmalara.inşallah bidaha bebeğimi kaybetmem

canım iyi akşamlar. bende daha önce bebeğimi kaybettim 2 kez. Allahım hayırlısını verir inşallah...

UMUT LİSTESİ
annemannem
&ayla&
AYŞECANDAN
acem_kızı
aguden
aybala42
ayşegül19
alhan
alew2187
alin
amway
anatolia_tb
anqelim
arnavutgüzeli84
azra arda
aslı
atmosfer
BaHHaR
BAYANHEYECANLI 60
bayan_66
belenay
blackrose23
bengüsu
benssenb
beauty..
bebişiiim
bidenem
biopelin
bucuarda
beyaz46
claire
cano77
ceyda atalar
ceyda_79
ceylanmelek
cerence
cennet kuşu
çakirs
daisy16
deasy
deren_26
Deruğur
deryacam
deryam76
didipırçık
deryaa1
dilaranil
Ecrin_Ceylin
edali368
efsane30..
elif-26
elifecan
elizabethtown
elfida
elitu
emiy
enise85
entersan
esen97
eseraras
esrako
Esra Naz
esrasoner
esrarengiz79
evrimmm
eyetkiner
esra naz
fatma kurban
FATOŞGÜL.
fatoş1982
fındık80
figen26
filiz027
FİLİZİM
fleeflame
firuzem
ggaye
gonca778
gökçe23
gökmel
gözek
gözlüklü
Gül,beyazgül
gülcannnnn
gülten
gülüm12
gönülyarası
günbatımı
greys.85
hakca
hamiyet doğru
hanife 15
hatice27
hilalnur
hnaktar
hülliş
hülya cancan
Hüzün_yılı
honey53
ILGAZ
innocence
iiissil
imran88
jasminiee
kaçar61_1
kamişko
karagözlü
kardelen32
kevser14
kuba
kuka
kurnaz
kıymetlim
laren
lajoconde
limon
liligum
livaza
loveactually
lusin
lücian
medura
mazbut
mahinur
maviruya
mehay
mekselina86
merves
*mehlika*
meyra basman
minikserçe
minos
miki.
miss polat
moke
morgül
moon sunn
mum ağacı
nal
naren05
nix
nazlııı
nesgül
nesli 33
nesliii1983
neslihan 38
nevergiveup18
nevinırmak
nevrosky
nur_elnur
nisafidan
melekt
melek23
mehril
merveburc
minehayat
misssielif
mukh7986
mumudihaba
ogs
onuseviyorum
oburşirin
ozna
orkidenn
özgürce
özgürcüm
özlemimsin
özkan-bilgen
özoşum83
papatya_1979
pembekordon
perçe
peteknur
pıtırcık
pink rose
parıl
papri
rabiş
rockwell
roscitak
rodal
rufeyde serra
Sabire Kara
sarı şeker
_sedaa_
seda_SARI
sselda
selcenuguz
seleney
selinx
sevdagül
_sevcan_
sultan49
supremunvale
sbnmfrh
smhsmh
SILAYA
silgi
simay_86
sinemiran
swethome
semoş427
surcu Lisan
sulh_ibracı
su misali35.5
süpriz_mucize
s.d.34
tatli.cadi
tavşanlı
tuana3434
tuba_cüneyt
umudumsensin
umutvar
vezikül..
vidan83
yaren07
yarencan.
y.m.i.n
yakaryos
yasemennnn
yasemin84
yasese
yastev
yazgülün
yazel
yasmin1982
yumurtalı ıspanak
yumyum
yüksek sadakat
ysnbdk
z@z@
zencefill
zeko
zeyno:)
zeynoyan
zeynepSav
zuhal turan

LİSTEMİZİN HAMİŞLERİ BEBEK CİNSİYETİ

estetik26......................................... ......................................HAMİLE(1)... ...................KIZ
r2d2.............................................. ........................................HAMİLE(2)
süar.............................................. ........................................HAMİLE(3). ....................KIZ
g sezen............................................. ....................................HAMİLE (4)
hilal1975......................................... .......................................HAMİLE(5)
tatlımelek........................................ .......................................HAMİLE(6)
hasret............................................ ........................................HAMİLE(7)
gülen............................................. .........................................HAMİLE(8)
sefil............................................. ...........................................HAMİLE (9)
zeynoo24................................... .............................................HAMİL E(10)
eda&Cemil......................................... .....................................HAMİLE(11)
ecetuna........................................... ........................................HAMİLE(12)
BuRCuCuKkK........................................ ..................................HAMİLE(13)
dilruba_diba...................................... .......................................HAMİLE(14)
travon............................................ ..........................................HAMİLE(1 5)
nazlımelek........................................ .......................................HAMİLE(16)
vahşi kedi.............................................. ..................................HAMİLE(17)
roselenda......................................... .......................................HAMİLE(18)
y_onay............................................ ........................................HAMİLE(19)
kançiçeğim........................................ ......................................HAMİLE(20)
ilayda51.......................................... .........................................HAMİLE (21)
gözdenc........................................... ........................................HAMİLE(22)
cucan............................................. .........................................HAMİLE (23)
*sennur*.......................................... .........................................HAMİLE (24)
ebruşşş........................................... .........................................HAMİLE (25)
asortie........................................... ......................................... HAMİLE(26 )
saruböceq......................................... .......................................HAMİLE(27)
karabiberim....................................... .......................................HAMİLE (28)
ELF-RCP............................................... ..................................HAMİLE (29)
kapkara........................................... .........................................HAMİLE(30 )
türlü türlü............................................. .....................................HAMİLE(31)
sema69............................................ ........................................HAMİLE (32)
kuzuum............................................ ........................................HAMİLE( 33)
uğur ve eylül............................................. ................................HAMLE(34)
e-u................................................. .........................................HA MİLE(35)
KızılDeniz(DERRAM)................................ ................................HAMİLE(36)
Yeliz_25................................. ..................... ...................... ....HAMİLE(37)
paylaşım.......................................... .......................................HA MİLE(38)
fato83............................................ ........................................ .HAMİLE(39)
nefisem........................................... ..................................... ..HAMİLE(40)
özlem_özlem....................................... ................................... HAMİLE (41)
yeşimcik.......................................... ................................. .....HAMİLE (42)
dilek_83.......................................... ................................. ......HAMİLE (43)
doğa6............................................. ................................ .......HAMİLE(44)
ayşe/FB................................................ ............................... ..HAMİLE(45)
h.mine............................................ ................................. .......HAMİLE(46)
seherim........................................ ............................... ...........HAMİLE(47)
patasana17........................................ ................................. ....HAMİLE(48)
tutku03........................................... .................................. .......HAMİLE(49)
yohannes........................... ......... ............................ ................HAMİLE(50)
serpilla................. ..................... ......................... .....................HAMİLE(51)........... .......KIZ
Rem............................................... ................................... ......HAMİLE(52)
Rapunzel2........................ ...................... ....................... .........HAMİLE(53)....................ERKEK
hsay26............................................ .........................................HAMİLE(54 )
durulaytuğ........................................ ........................................HAMİLE(55)
Hüzün Yaprakları................ ......................... ...................... .....HAMİLE(56)
iremeren.......................................... ........................................HAMİLE (57)
what a woman want?................ ............................ ...................HAMİLE (58)
topsecret.................. ....................... .......................................HAMİLE (59)
nursist........................................... ...........................................HAMİLE( 60)
tiviti............................................ ...............................................HAM İLE(61)
minervaduygu...................................... .......................................HAMİLE(62)
şirine............................................ ..............................................HAMİ LE(63)
zeyno-23.....................................................................................HAMİLE(64)

herkeze ıyı geceler zeyno23 hamısmıs tebrık ederım allah saglıklı bı sekılde kucagına alamyı nasıp etsın darısı bızlerın basına

Arkdaşlar hamiş olanlar bi uğrayip hamişim desede bizde listeyi yenilesek ve umudumuz dahada artsa olmazmi bakin kimbilir daha kaç hamişimiz var ama bilmiyoruz sizde gördüğünüz duyduğunuz hamişleri ekleyinde hiç hamişimiz olmuyor demiyelim

ya şu listeye baktıkça şaşırıyprum inan çünkü çevremdeki herkes ya hamile ya çocuğu oldu
ne kadar kolay hamile kalıyorlar valla şaşırıyorum
birde adamı sinir etmek için
ya anne olunca anlarsın
yada siz daha düşünmüomusunuz
düşünün artık diyorlar
ben belki strese girmicemde onlar beni strese sokuyor inanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…