Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

DEVAMI...

Muayene odası, doktor, hemşire ablamız, sen ve ben.
Baban içerde birazdan gelecek seni görmeye.
…………………………………………
Sessizlik, karanlık, sıcak çok sıcak.
Neredesin annem?
Niye öyle miniciksin?
Niye hareket etmiyorsun?
Uyuyor musun yoksa ?

……………………….
Eşinizi çağıralım mı diye sordu doktor, yok gerek yok.
Ben hallederim.
O üzülmesin.
Anlamış halbuki kimse onu çağırmayınca.
Akşamüstü saat beş suları.
Yine bir ameliyat odası.
Yanıyorum alev alev.
Kıpkırmızıyım.
Çıtım çıkmıyor.
Doktorun eli elimde, onunki buz gibi.
Uyandım.
Ağlıyorum sessizce.
Eve geliyoruz vakitlice.
Anneannen, deden gelmiş moral vermeye. A
Anneannen sıkıntısından otuz kap yemek pişirmiş kim yiyecekse ve hangi moralle. Yetmemiş süpürgeyi açmış evi kazıyor.
Baban balkonda dedene ağlıyor.

Ertesi gün babaannen, deden ve amcan geldiler İzmir’den.
Şöyle yalnız kalıp böğüre böğüre ağlayacaktım oysa ben.
Sustum, sessizce aktı yaşlar.
Neden sonra tahriş oldu yanaklarım tuzdan.
Birileri bir yerlede birşeyler konuşup duruyor.
Durmadan telefonlar geliyor.
Ama halim yok, içim acıyor benim, ilgilenmiyorum.
Hatta babanın cep telefonunu kurcalarken doktorla mesajlaşmalarını okuyorum hiçbir anlam vermeden.
“Ya doktor bey, doğru söyleyin eşime bir şey olacak mı? Çok korkuyorum” Sormuyorum bile bu ne demek diye.

Birkaç gün sonra yine doktordayız.
Cin gibiyim.
Elimde padişah fermanı kadar bir soru listesi geleceğe dair.
Daha ağzımı açmadan bir beyaz uzatıyor doktor elime.
Çok korkuttun bizi diyor.
Ama çok şükür herşey yolunda .
Onun dediklerini anlamaya çalışırken kağıttaki “patoloji” raporudur yazısını görüyorum.
Ne alaka?
Bir anda kaset geri sarmaya başlıyor.
Bir tek seni almamışlar içimden anneciğim.
Ben seni kaybettim diye ağlarken günlerdir, diğer herkes benim için ağlıyormuş meğer.
Neyse sonuçlar temiz çıkıyor ve ben yine allak bullak, üstelik suçluymuşum gibi bir ifadeyle eve dönüyorum.

Zaman geçmiyor.
Ne yapacağım şimdi ben?
Daha deneyecek bir şey kalmadı ki.
Yoksun işte.
Kabul edemiyorum.
Yenemiyorum hırsımı, seni istiyorum ben.
Ağlıyorum durmadan ağlıyorum.
Yastığımın bir tarafı hep yaş.
Şifa olur belki diye bir bahar tatili yaratıp nisan ayında uzaklaşıyoruz bu şehirden.
Her yer yemyeşil, hava çok güzel, huzur var her yanda.
Ama ben çok kötüyüm.
Durgunum, sesim çıkmıyor.
Baban sevineyim diye pin-pon’da hep bana yeniliyor, havuzda hep geçiliyor. Ellerimiz her yanımız buruş buruş, saatlerce suda oynuyoruz.
Bir sonraki ağustos’a kadar seni rafa kaldırdık.
Ben istemedim ama öyle gerekiyormuş.
Yedekte eksi bilmem kaç derecedekiler var ya, işimiz kolay olacakmış nasıl olacaksa.

Hiçbir ilaç kullanmıyorum aylardır.
Vücudum yeniden kendi ritmini kurmaya çalışıyor.
Ama başarılı değil.
Sinirliyim.
Şiş gibiyim.
Doktor söktürücü veriyor.
İlaç bitiyor, bende tık yok.
Üç gün, dört gün, bir hafta , on gün.
Hayır, dahada kötüyüm, patlayacağım.
Kendimden, kadınlığımdan nefret etmeye başlıyorum.

Birkaç gün sonra bir cumartesi öğleden sonrası daha önceden hiç önünden bile geçmediğim bir eczaneden yine gebelik testi alıyorum.
Mümkün değil oysa, hala kendi hayal alemimde seninle beraberim ya…

Evde kimse yok, haziran 18 2005, cumartesi.
Baban şehir dışında, akşam kaçta gelecek bilmiyorum.
Testi yapıyorum.
Koyacak şanslı bir köşe arıyorum evde.
Yok ki…
Her yer daha önceden defalarca denendi.
Güneş pırıl pırıl dışarda.
Salonda pencerenin dışına en sıcak olan yere koyuyorum, sende böylr parlak, aydınlık bir gelecek olan bize diye.
Balkondayım, yerleri yıkıyorum, suları sebebsizce döküyorum.
İçerde sonuç hazır ama gidip bakamıyorum ki korkudan.
Dakikalar değil belki saat geçiyor senden uzakta.
Nefesimi tutup yaklaşıyorum sana.
Bir ikinci çizgiye hasretim duran yan yana.

Oradasın annem.
İki çizgi güneşte parlıyor bana.
Elim ayağıma dolanıyor.
Nasıl yani? diyerek binlerce kez okuduğum testing kullanım klavuzunu bir daha okuyorum.
Hamile miyim şimdi ben?
Ama tedavi?
Hani tüp bebek?
Eksi bilmem kaç derecedekiler ne oldu?
Baban nerede?

Bize en yakın hastanedeyim, koşarak gittim.
Kan veriyorum sakin.
Akşam sekiz gibi diyor hemşire.
Gelemem ki baban evde olacak, hem akşam bir yere davetliyiz.
Yarına kadar beklemeliyim.
Gece uyuyamıyorum heyecandan.
Hiç kimseye hiç bir şey söylemiyorum.
Sabah oluyor, hava kapalı.
Yağmur var dışarda.
Pazar günü, etraf sessiz.
Birşeyleri bahane edip dışarı çıkıyorum öğlene doğru.
Yine koşarak hastaneye.

Zarf elimde.
Açamıyorum.
Açamam.
Bıktım olumsuzluklardan.
Yıldım yenilgilerden.
Ama içim kıpır kıpır, öleceğim sanki.
Yağmur yağıyor.
Ağlıyorum, elimde kağıt sonuç pozitif hemde 9486 gibi çok sağlam bir B-HCG sonucu ile.

Annem sen neredeydin bunca zamandır ?
Madem kendin gelecektin niye demedin bana?
Ben bilsem seni beklerdim hiç kendimi üzmeden.
Hoş geldin anneciğim , sakın gitme uzaklara olur mu bir daha?
Bir daha bekletme bu kadar kendini.
Hem babana ne söyleyeceğiz şimdi?

Eve geliyorum.
Baban klasik pazar sabahı görüntüsünde, pijamaları üstünde TV izliyor uzanmış koltukta.
Hemen çift çubuk gebelik testini ve tahlil sonucunu paket yapıyorum kurdeleyle. Titreyerek babanın kucağına bırakıyorum, “Babalar günün kutlu olsun ! „ diyerek. Evet anneciğim o gün 19 Haziran, babalar günü.
Gelebileceğin en iyi günde geldin sen yuvamıza.
Hoş geldin !

Temmuz 10’ a kadar herkesten saklıyorum seni.
Mümkün olsa , kendim bile bilmeseydim diye de düşünmüyorum değil oysa.
Ya yine bir şey olursa, ya kalbin durursa diye aklım çıkıyor günde kaç bin defa. Her doktor randevusunda, o karanlık ekranda, sen zıp zıp zıpladığında benimde yüreğim hopluyor.

Biliyor musun , uzun zamandır ilk defa her şey olunda.
Gün be gün yaşıyorum seni.
Bekliyorum gelmeni.
Önceden geçmeyen, geçsede hiç tadı olmayan günler şimdi daha anlamlı, pırıl pırıl herşey.
Mutlu kalkıyorum sabahları.
Hem ağlamıyorum artık geceleri yatakta.
Birde kucağıma alsam seni, koklasam o sıcacık nefesini.

Şubat 2006 ayın 6’sında, hani üç sene evvel bu serüvene başlayıp ilk defa kapısını açtığımız bu hastenin bir odasında, yine karlı bir kış sabahında, sen geldin anneciğim dünyamıza.
Mutlulukların en büyüğü, huzurun ta kendisi, heyacanın hiç bitmeyeni, günün neşesi sen oldun bir anda

başlatma işinden yaw 1 gün uykusuz kalmaya değer bu akşam çalışın bide sabah erken saatte sabah erken satte olan daha etkili unutma canım ayyyyyyyy çok heyecanlandım bebiş haberi alacağız inşallah......

alincim ağlamaktan bişey yazamıyorum...bu yazıyı iyiki paylaştın bizimle umudunu kaybetmiş anne adaylarına umut olsun.........

annemannem
&ayla&
AYŞECANDAN
ayşe/FB
ayşegül19
alhan
alin
amway
anatolia_tb
anqelim
arnavutgüzeli84
azra arda
acem_kizi
aslı
atmosfer
BaHHaR
BAYANHEYECANLI 60
bayan_66
belenay
blackrose23
bengüsu
benssenb
beauty..
bebişiiim
bidenem
biopelin
bucuarda
beyaz46
claire
cano77
ceyda atalar
ceylanmelek
cerence
çakirs
daisy16
deasy
deryam76
didipırçık
dilek83
doğa6
durulaytug
deryaa1
edali368
efsane30..
elif-26
elifecan
elizabethtown
elfida
emiy
enise85
entersan
esen97
eseraras
esrako
Esra Naz
esrasoner
evrimmm
eyetkiner
esra naz
fatma kurban
fato83
FATOŞGÜL.
fatoş1982
fındık80
figen26
fleeflame
firuzem
ggaye
gonca778
gökçe23
gökmel
gözek
gözlüklü
gülcannnnn
gülten
gülüm12
gönülyarası.......................temmuz aşılama yapılacak hayırlısı olsun şeker
günbatımı
greys.85
hamiyet doğru
hatice27
hilalnur
h.mine
hülliş
HÜZÜN YAPRAKLARI
innocence
iremeren
kamişko
karagözlü
kuba
kuka
kurnaz
kıymetlim
laren
lajoconde
limon
liligum
loveactually
lusin
medura
mazbut
mahinur
maviruya
mehay
mekselina86
merves
*mehlika*
minikserçe
minos
miki.
miss polat
moke
morgül
moon sunn
mum ağacı
nal
nazlııı
nefisem
nesgül
nesli 33
neslihan 38
nevinırmak
nevrosky
nursist
minehayat
minervaduygu
misssielif
mumudihaba
nix
onuseviyorum
oburşirin
özgürce
özlemimsin
özkan-bilgen
pembekordon
perçe
peteknur
pıtırcık
pink rose
parıl
rabiş
rapunzel26
rem
rockwell
rodal
roscitak
roselenda
rodal
sarı şeker
_sedaa_
seherim
sselda
selcenuguz
seleney
selinx
*serpilla*
sevdagül
sultan49
supremunvale
sbnmfrh
smhsmh
silgi
swethome
semoş427
surcu Lisan
sulh_ibracı
şirine
tatli.cadi
tavşanlı
tiviti
topsecret
tuana3434
tuba_cüneyt
tutku03
umudumsensin
umutvar
vezikül..
what a woman want?
yaren07
yarencan.
y.m.i.n
yakaryos
yasemennnn
yastev
yazgülün
yazel
yeşimcik
yohannes
yumurtalı ıspanak
yumyum
yüksek sadakat
ysnbdk
z@z@
zeyno
zeyno:)
zuhal turan

LİSTEMİZİN HAMİŞLERİ BEBEK CİNSİYETİ

estetik26......................................... ......................................HAMİLE(1)
r2d2.............................................. ........................................HAMİLE(2)
süar.............................................. ........................................HAMİLE(3). ....................KIZ..........
g sezen............................................. ....................................HAMİLE (4)
hilal1975......................................... .......................................HAMİLE(5)
tatlımelek........................................ .......................................HAMİLE(6)
hasret............................................ ........................................HAMİLE(7)
gülen............................................. .........................................HAMİLE(8)
sefil............................................. ...........................................HAMİLE (9)
zeynoo24................................... .............................................HAMİL E(10)
eda&Cemil......................................... .....................................HAMİLE(11)
ecetuna........................................... ........................................HAMİLE(12)
BuRCuCuKkK........................................ ..................................HAMİLE(13)
dilruba_diba...................................... .......................................HAMİLE(14)
travon............................................ ..........................................HAMİLE(1 5)
nazlımelek........................................ .......................................HAMİLE(16)
vahşi kedi.............................................. ..................................HAMİLE(17)
roselenda......................................... .......................................HAMİLE(18)
y_onay............................................ ........................................HAMİLE(19)
kançiçeğim........................................ ......................................HAMİLE(20)
ilayda51.......................................... .........................................HAMİLE (21)
gözdenc........................................... ........................................HAMİLE(22)
cucan............................................. .........................................HAMİLE (23)
*sennur*.......................................... .........................................HAMİLE (24)
ebruşşş........................................... .........................................HAMİLE (25)
asortie........................................... ......................................... HAMİLE(26 )
saruböceq......................................... .......................................HAMİLE(27)
karabiberim....................................... .......................................HAMİLE (28)
ELF-RCP............................................... ..................................HAMİLE (29)
kapkara........................................... .........................................HAMİLE(30 )
türlü türlü............................................. ......................................HAMİLE(31)
sema69............................................ ..........................................HAMİLE (32)
kuzuum............................................ ...........................................HAMİLE( 33)
uğur ve eylül............................................. .....................................HAMLE(34)
e-u................................................. ................................................HA MİLE(35)
KızılDeniz(DERRAM)................................ ........................................HAMİLE(36)
Yeliz_25................................. ..................... ............................. ....HAMİLE(37)
paylaşım.......................................... ................................................HA MİLE(38)

innocence hoş geldin canım cadı bahhar ismini gdeğiştirmişsin gereli değişikliği yaptın ilgine:)))

ne oluyor bakim burda herkes ağlıyor alincim yazı çok uzun akşam evde okuyacağım bende evde ağlarım artık:)))
alin sultan tatlı cadi nasılsınız bakalım ben şöyleeee bir kafamı uzatıp geri dönücem ama takipteyim heeee ona göre

canım hoşgeldin güzelim tamam tatlım biz buralardayız arda ceee de biz anlarız hayırlı günler tatlıma.s.:1hug:

hg loli nebarsin .. kocişini özlemeklemi meşkulsun :)) kıyamam...
alincim ellerine sağlık ben bu yazıyı daha öncede okumuştum o gün bugündür umut doluyum hiç umudumu kaybetmiyorum sonuç ne olursa... ben de okuduğumda ağlamıştım...
tatlı cadı kız tamam bu gece ve yarın sabah oldumu şekerim...

oldu tabiiiiiiiii sabah paymazsan kırarım kafanı onagöre bal kaymak ye kocanada yedir hatta bulabilirsen mesir macunu da yiyin

tamam ya zaten kkocaya fındık fıstık yediriyiorum süt içiriyorum yetmezmi :)) hehe neyse ne yapalım olacağı varsa akşamda olur zaten.. nasip kısmet hayırlısı Allahtan...

Salak eczane ile uğraşıyorum 2 saattir. Faks çekiyorum reçeteyi bir türlü gitmedi faks onlara.

oooo kızlar yoksunuz hiçbiriniz hepinizmi yogunsunuz ben bu aralar rahatım hava atıyo gibi olmasın daaaaaa hehehehehe

arkadaşlar uzun zamandır yazamıyorum liste baya bi uzamış ne güzel .benim bebişim de kız olacak adı bile belli nasipse berra melek:)
allah hepinizin gönlüne göre versin

estetikçim hg canım kaç aylık oldu yiyenim kendini özlettirdin sen çatlatmaiğnesiylemi hamile kaldın bende iğne oldum bana umut olursun inşaallah... Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin...dua et ne olur bizlere..

canım ben aşılamayla hamile kaldım bebişim 26. haftada yani 7. ayın içindeyiz
umudunu yitirme unutma sen benim en umutsuz anımda umudum olmuştun:)

ooooooo ilk hamişimiz estetik gelmiş hoş geldin canım maşallah kızımıza diyelim o zaman canım allah kolay ve hayırlı doğumlar nasip etsin kendini fazla özletme canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…