Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

hoşgeldin yağmur80...
ALincim herşey yoluna girer büyükleri anlamak bazen çok zor oluyor haklısın ama dediğin gibi onlarda bir kıskançlık oluyor oğullarına karşı, süarın dediği çok önemli ve etkili bir yöntem çok sabır gerekli ama kesinlikle işe yarıyor, annesi onu dolduruyor başlarda çok etkileniyor bundan, sana tavır takınıyor. İşte bu aşamada süarın dediği gibi sen hiçbişey söylemeyince üzerine gitmeyince annesi de tabiri caizse dır dıra devam edince bu sefer karısına yöneliyor yani huzur bulduğu yere, anlamaya başlıyor zamanla, karım onlara için bişey demiyor diyor. Evet erkeklerin bunu anlması zaman alıyor ama başka yol yok güzelim, sen de bir yandan tartışmaya devam edince eşlerimiz çok arada kalıyor ve uzaklaşmaya başlıyor....
Şİmdi o sana gelip de tekrar bu konuyla ilgili annem böyle böyle dedi falan derse, sen kendini savunmak yerine sakin sakin "ne yapalım bence üstüne gitme yaşlıdır onları kırmayalım boşver" falan de ve aradan çık hani sanki o ve annesi arasında olan bir olaymış gibi olsun.....
Bunlar benim fikrim tabii uygulamada bazen ben de çok başarılı olamıyorum ama sabredebildiğim zamanlar da hep mükafatını alıyorum. Dilerim yoluna girer herşey...

Son düzenleme:
sizlere bazı şeyler sormak istiyorum ben bir dış gebelik geçirdim ve 3 ay sonrada düşük yaptım bebeğimi kürtajla aldılar kürtaj ne kadar tehlikeli korkuyorum bir daha hamile kalamıcam diye

yağmurcum geçmiş olsun canım fazla bir bilgim olmadığı için yardımcı olamıcağım ama gebelik bölümünde bu durumda olan birçok arkadaş var onlardan yardım alabilirsin

yazdıklarınızı okuyunca sanki kendi yaşadıklarımı dinlemiş gibi oldum.eşim geçen sene bana mezuniyet hediyesi olarak laptop almıştı.ben o sırada şehir dışındaydım,güya sürpriz olacaktı bana.eşim laptopu aldıktan sonra yemek yemeye annesinin evine uğramış,laptop arabada durmasın diye de yanına almış ve o oldu.kayınvalıdem laptopu gördüğü anda el koymuş ve benim annesine asla ağzını açamayan kocam hiçbirşey diyememiş Kötü Kazen ben durumu öğrenince sinirden öldüm.bir de kadın suratıma bakıp demez mi bu sana şimdilik lazım değil sen çalışmaya başla ben sana yenisini alırım! gel de şimdi sakin kal delirme yahu.o bana kocamın hediyesi artı sen emekli evde oturan bir kadınsın sen ne yapıcan o laptopla?bir insan bu kadar mı kıskanç ve maksatlı olabilir?tabi ben saygı bozulmasın ve yüzgöz olunmasın diye birşey diyemedim ama aylarca bizim evde laptop festivali yaşandı.ama ne oldu?kendi oğluna kötülük etmiş oldu,çünkü ben gidip kendime yeni birtane aldım hem de daha üst modelini.oğluna iki laptop aldırmış oldu bunu kimseye anlatamamıştım içimi döktüm rahatladım.yani arkadaşım yanlız değilsin,eşimin anne babasının yaptıklarını anlatmaya satırlar yetmez.ama benim taktiğim susmak.çünkü bu mentalitedeki insanlarla ağız dalaşına girip yüzgöz olmamak en iyisi a.s.

Canım ben hiçbir zaman onlarla muhatap olmuyorum. Kayınvalideme de diğerlerine de saygımı bozmuyorum. Ama kocama konuşuyorum. Aslında onu da arada bıraktığım için üzülüyorum fakat ben de evliya değilim. Dayanamıyorum artık. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim.

avukat 27, çok haklısın arkadaşım. Bu bakış açısındaki kişilerle ne tartışabilirsin ki, tartışsan da seni ne kadar anlayabilirler, anlayabilecek olsalar zaten o laptopa elini bile sürmez. Hey Allahım ya nasıl kendilerine böyle bir çıkarım yapabiliyorlar anlamış değilim, nasıl bir hediyeye el koyabiliyorlar....

iyiyim teşekkür ederim
kimse bana hoşgeldin demeyecek sandım

Yağmurcum hoşgeldin canım. Arkadaşlar hepsi benim derdime üzüldükleri için seni farketmemişlerdir. Bu arada kürtaj nedeniyle korkma yaşlılar kürtajın bir bacağı içerde kalır derler.Yani çabuk hamile kalırmışsın. Benim bir arkadaşım kürtajdan sonra 3 ay korundu korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldı.

günaydınlar olsun bayanlar
bayadır giremiyordum ev taşımaydı işti derken bizim bebek için tedavi işi biraz askıda bu aralar kendiliğinden gelirse gelir
bide listeyi bulamadım eğer yeni hamişler varsa gözleri aydın
cumanızda mübarek olsun

Hg Yağmurcum Aramizaaa... Sorunla Ilgili Gebelik Bölümüde Sorabilirsin Kou Açabilrsin Hayatim...
Süarcim Hg Hayatim
Yani Kizlar Sonuç Olarak Hepimizin Yaşadiği Ve Ortak Problemimiz Kaynanalar Oğullarini Bizden Kiskaniyolar Bu Açik Bi şekilde Belli... Alin Yaşadiklarini Anlatinca Gözümün önünde şerit Gibi Geçti Eşimle Buz Gibi Olduğumuz Dönemi Hatirladim Kaynanam Yüzünden... Güya Bizede Siz Iyi Olun Başka Bişey Istemiyorum Derdi... Ama Onun Yüzünden Az Daha Ben Baba Evine Dönüyordum Yani Tabiri Caizse Küsüp Gidiyordum... Ya Alincim Ben şimdi Ne Yapiyorum Biliyonmu Eşimle Mutluluğuma Bakiyorum Annesi Ne Derse Desin Eşim Bana Yansitsada Aynen Durulaytuğun Dediği Gibi Olur Hayatim Diyorum öyle Rahatim Ki Annesini Emellerine Kavuşturmuyorum Yaniii... Sende öyle Yap öyle Yapinca Daha Bi Ii Oluyo Kaynana Sizin Iyi Olduğunuzu Görünce Kesiyor Sesini Oturuyo Oturduğu Yerde...

Bu arada cuma duasını unuttuk;

" Allah'ım, bu güzel günün hatırına buradaki herkese ve bebek isteyen herkese hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip et en kısa zamanda, eşlerimize de sağlık ver gerçekleri görmelerini haklı ve haksızı mukayese edebilmelerini nasip et. Büyüklere de bol bol anlayış ver Rabbim...
Tabii tüm bunlar için bize de kat kat sabır ver güzel Allahım.. " (AMİN)

cumanız mübarek olsun ettiğimiz bütün duaların mübarek cuma günü kabul olmasını diliyorum
rabbim hiç birimizin kucağını boş bırakmasın hepimize sağlıklı sıhhatlı evlatlar nasip etsin
aminnnnnnn

"Rabbim bu güzel cuma gününde sana şükürler olsun ki sağlıklıyızzz huzurluyuz. biz aciz kulların sen dileriz senden beklerizz sen bizlerin kucağını boş bırakma hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eyle Yarabbim.. sen kocalarımıza ve bize sağlık sıhat ver yarabbim dayanma gücü ver yarabbim biz yanlız senden dileriz ve sneden bekleriz yarabbim sen hakkımızda hayırlısını bilensin verensiz... iyilikte sneden gelir şerde sana binlerce şükür olsun Yarabbimmm... bu cuma gününün yüzü suyu hurmetine bu aciz kullarının oluşturduğu listedeki butün kadınlara hayırlı sağlık evlatlar ver haklarında hayırlısını ver yarabbim.." AMİN

Alincim seni çok iyi anlıyorum..ne yapacakmış o kadar tv'yi kayınvaliden turşusunu mu kuracakmış...
Şu bir gerçek ki en iyi kayınvalide için bile bir gelin elin kızıdır..Bakın benim kayınvalidemle aram çok iyidir..beni çok sever, kollar ama eşim hem kendi ailesine hem erkek kardeşinin ailesine bakıyor yani biz 3 ev geçindiriyoruz..beni neden mi seviyorlar çünkü ben ağzımı açmıyorum sırf eşimle aram bozulmasın diye..
yoksa iyi gelin ya da iyi kaynana yoktuuuuuuuuuur...
konuşmayan gelin ve konuşmayan kaynana iyidir o kadar..
Bir laf var bilirmisiniz...Kaynana kuş tüyü olsa raftan düşerken gelinin başını yarar diye...:enbuyukkk:

Aslında benim kayınvalide ile aram görünüşte iyidir. Ben hiç sesimi çıkarmam. Onlarda beni sever gibi davranırlar. Fakat son zamanlarda bir şey oldu kadına huyu değişti. Sürekli beni çekiştirme durumunda ve sebebini bilmiyorum. Mesela anneler gününde onlara kalmaya gidecektik. Fakat benim annemde gelmek isteyince dünürünü ziyarete eşim aradı dedi ki geleceğiz ama kalamayacağız.Çünkü kayınvalidede gelecek. Ne dedi biliyor musunuz bu saatten sonra gelmeyin o zaman. Gerek yok dedi. Paşa paşa gidip kaldık.
Anneme ne kadar ayıp oldu düşünün artık. Sonra gidince söyledim kayınvalideye sen böyle yaptın ama bu defa da annem alındı dünürüm beni istemiyor diye.Ne yapayım gelecek bugünü buldu dedi kadın bana.klava:

çok ayıp etmiş ama..nezaketen geliyo dünürü o kabul etmiyo..yok canım yok...kaynana kaynanadır..
bizler kendi ayakları üzerinde duran yeri gelince hakkını savunabilen insanlarız Allahtan..eşlerimiz için susuyoruz..yoksa..........................
Hor görülen, dayak yiyen gelinlerden zannetmesinler bizi..zaten her zaman lafımın arasına sıkıştırıyorum eski gelinleri anlatıyor da kaynanam..eski gelinlerin çektiklerini, kendi çektiklerini falan..Açıyorum ağzımı başlıyorum konuşmaya..bana böyle yapacak kaynanayı ben camdan atarım falan diyorumç..ağzını açamıyo..heheheheheh

Hahaha hain gelin biopelin. Kayınvalidenin gözünü bayağı korkutmuşsundur camdan atarım falan deyince. Kadının hayatı tehlikede sana sesini çıkarabilir mi? Vallahi harıkasın ben hayatta sesimi çıkaramam. Kırılır alınır diye... Ama yine de sorun çıkaran ben oluyorum gerçi ya...

kız insan büyüklere saygısındandan olsa sesini çıkarmıyo çünkü gördüğümüz aile terbiyesi böyle ailemizden böyle gördüğümüz için en önce her zaman büyüklere saygıyı öğrettiler bize..

hayırlı cumalarr canlarr dualarınız kabul olsunnn rabbim çifter çifter versin

hg gözekçim nasılsın senin çalışmalar nasıl gidiyor.. en son kadına gitmiştin ondan sonra adet oldunmu anlat bakalım neler yaptın kız haber ver...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…