Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

Sultan ya benim yumurta yok ki. Kistten dolayı baskılanıyormuş ve yumurta oluşmuyormuş. O kadar iğne oldum yinede yumurtlamadım geçen ay. Acaba
yumurtladım mı ben şimdi?

kızlar yarım saat önce adet oldum üzülmem diyordum ama su anda aglıyorum yine offffff offfffffff ne olacak bizim durumumuz bilmiyorum.

üzülme canımm yaa aynı dertten muzdaribiz bende senin gibiyim bugün test negatif çıktı diye ağladım yarın adet oldum diye ağlarım öyle böyle devam ediyo hayat işte takma kız kafana boşverelim gittssin

ah alincim ah allah tez zamanda bebişini versin...

sen beni güldürdün ya allahta seni güldürsün inşallah emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:dance::dance:

geçtiğimiz günlere nazaran gayet hareketli ve yüksek katılımlı bir gün oldu kızlar, tebrikler:)
Şuanda ezan okunuyor burada, dilerim okunan ezanların yüzü suyu hürmetine hepimizin gönüllerindekini verir rabbim....(AMİN)

Günaydın kızlar. Bugün benim pek keyfim yok. Akşam kocişle tartıştık. Konuyu size de anlatayım bana yorumlarınızı yapın ben çok mu yanlış davranmışım siz söyleyin. Şimdi bir arkadaşımız bize tv hediye etti. Fakat tvyi kayınvalidenin evine bıraktı biz oradan alacaktık. İşlerden fırsat olmadı bir hafta falan tv orada kaldı. Sonra eşim almaya gittiğinde tvnin kurulduğunu ve ailesinin kullandığını görmüş. Birşey dememiş.Yanlız annesi Tuğba surat asar ,istemiyorum bu tvyi al götür demiş. Ama benim kocam almamış. Sonra eve gelirken kardeşi ile birlikte geldiler. Ben tvyi sorduğumda da olanları anlattı.
Benim de suratım asıldı ama birşey söylemedim orada kardeşi de var diye. Şimdi bu olay büyüdü. Kardeşi suratım asıldı diye bozulmuş, annesi sürekli bana karşı dolduruyor onu. Kociş te eve gelip bana laf ediyor. Sizce ben haksız mıyım? Bu arada kayınvalidelerin evinde 3 tane tv var. Bizim evde sadece salonda tv var.O da kocişin ambargosunda ben hiçbir şey izleyemiyorum.Bu nedenle o tv bana hediye edildi.

Günaydın Alincim... Canım ya belli ki çok gerginsin ama inan objektif olmaya çalışıyorum ve bir o kadar da haklısın, bi kere tv onlara emanet edilmiş yani onlar bilmiyorlar mıydı size hediye geldiğini, onu kurmak da ne demek. Yani bu saatten sonra size geri verseler de işin tadı kaçmış, olayı bu raddeye getirmeleri büyük yanlış kendileri adına. YAni kocan da aslında farkındadır kimin hatalı olduğunun ama sonuçta ailesi göz göre göre de taraf olamıyorlar işte...
Benim nacizane fikrim şudur, zaten belli etmişsin tavrını. Bu saatten sonra eşine karşı pek de tavır yapma, çok da üstünde durma, hatta kayınvalidenlere de "boşverin benim size hediyem olsun" gibi bir tavır takın... Sonra da git kendine bir tv al :))))
Büyüklerin bu konularda daha dikkatli olmaları lazım ama işte bazen çok da cahilce hareket edebiliyorlar, ama şunu unutma sizin tek ortak noktanız eşin, eşinin senin yanında olmasını istiyorsan sakin ol ve çok üstüne gitme bence o senin mücadele etmediğini görünce zaten çözecek bu sorunu....

tatlım kocalar ne kadar kötü olursa olsun ailelerinden vazgeçemiyo sen sonuna kadar haklısın bence canım ama ne yapacaksın al tv ni kaynana bu sürekli konusur napcaksın

kızlar günaydınnn... alincim bence eşinde suçu arama isteyememiş bu durumda sen olsan istermiydin ailenden tv geri bi düşün ben isteyemezdim kurulmuş tv daha... onların terbiyesizliği dir eşinde suçu arama çünki onun yapabileceği bişey kalmamış artık kurulu gördükten sonra bence hiç suratını asma durulaytuğun dediği gibi git kendine yeni bir tv al olsun bitsin kocana yüklenme güzelim tamam sonuna kadar haklısın ama bence kocanında yapabileceği bişey kalmamışşş... bence uzatma sende canım daha fazla büyütmeyin olayı...

Ben zaten tvden vazgeçtim onların olsun istemiyorum dedim. Kendime tv bakmaya bile başladım. Benim delirdiğim sürekli bu olayın üzerine gitmeleri. 1 hafta geçti sürekli olayı kocama hatırlatıyorlar.
Kocamda dolmuş bir şekilde gelip bana laf söylüyor. Bana senin mal hırsın yüzünden annem kardeşim çok üzüldü diyor. Kaldıramıyorum bunu kızlar ya. Beni az çok tanıyorsunuz. Mal mülk hesabım falan yok. Zaten çok şükür paramı kendim kazanıyorum.Hırs yapmama gerek olmadan her istediğimi alabiliyorum. Hatta sürekli kardeşlerine,annesine,anneannesine hediyeler falan alıyorum. Buna rağmen yaranamıyorum. Daha ne yapayım ben ya kızlar?

Sultancım ben kocama sadece beni ailesine karşı korumadığı için kızıyorum. Tv kurulunca birşey diyememesi çok normal ama ben suratımı astım diye ailesi laf söylüyor bunu dolduruyor. O da gelip bana bağırıp çağırıyor.Onlara karşı kız haklı kızmakta diyemiyor.Beni yem ediyor ailesine.

Canım benim bu noktada çok haklısın bak şimdi ben de sinirlendim, sen onlara hediyeler al, onlar sana gelen hediyenin üzerine otursunlar sonra mal mülk peşinde olan sen ol....
Bak bence; onlar istediği kadar konuşsunlar, eşin istediği kadar dolup dolup gelsin, senin takınacağın tavır şu olmalı, eşin bişey dediğinde ya da onlar bişey dediğinde gayet rahat kesinlikle iğneleyici bir ses tonuyla değil gayet rahat olman. Yani eşin bu konuyu mu açtı, sen hemen araya girip aman canım gereksiz üzmüşüz birbirimizi güle güle kullansınlar diyip hemen konuyu değiştirmen ve en önemlisi sakin olman.
Onlar o kadar alışkın ki bizlerle mücadeleye zaten zırhlarını kuşanıp geliyorlar karşımıza bu yüzden de çoğu zaman dillerinin ayarı kaçıyor, erkekler biraz saf aslında....
Oysa onun beklemediği tahmin etmediği kadar sakin ve o konuda umursamaz olsan onlarda yelkenleri indiriyorlar kısa bir zaman sonra...
Tabii tüm bunları uygulamak kelimelere dökmek kadar kolay değil, çelik gibi sinirlerin olacak ve için içini yerken sen sakin olacaksın ama sen yaparsın avukatsın, mesleki tecrübelerinden ötürü o yüzden bu kadar kolay söylüyorum :)
Daha fazla uzamasının anlamı yok eşinin dikkatini başka yönlere çek, bir süre bu tv mevzusunun üzerinde durma hatta kendine tv almayı bile bir süre ertele biraz sakinleşsin ortalık...

haklısın tatlım bu ana kuzusu erkekler varyaaa ah ahhhhh hayatta ailelerinin belini yere verirlerimi
sanki ömür boyu ailesi onun yanında olacak... haklısın kardeşim sonuna kadar ama boşver canım aynısı bizdede var merak etme yani erkeklerin büyük çoğunluğundada var bu bizim lafımızı dinleseler bizi savunsalar bu sefer deadı olur kılıbık karı sözü dinliyor derlerr... bak hemen dünkü karı için bizi kırıyor derler kardeşimmm... hiç sıkma canını...

günaydın kızlar sultan ,alin,durulaytuğ nasılsınız
alincim üzüldüm canım böyle canının sıkılıp eşinle tartışmanıza ama hiç bişey için değmez
hemen hemen aynı konu bizde de oldu daha doğrusu benim aşağıda ki tv yi eşim bana sormadan yukarı çıkardı bende niye çıkarıyorsun demedim allahtan üç tane ama insan gene de bir bekliyor ben bunu yukarı çıkarıyorum sen ne diyorsun diye sonra da kalkt ikinci bir uydu anteni taktırmayı düşünüyorduk biri salon diğerinide yatak odası için almıştı benim bey onuda yukarı taktıracam dedi bende ozaman bir tane daha alacaksın dedim hala ikinci uydu ne yukarı takıldı ne de aşağıya takıldı benim beyde ortada kaldı tabi bekliyoruz bakalım nereye takılacak

ben sesimi çıkarmıyorum ne yaparsa yapsın yarın annesi gil benim hakkımda doldurmaya kalkarsalar benim hiç birşey demediğimi bildiği için bana karşı tavir almıcak alamıyacak çünkü bende böyle bir yöntem uyguluyorum

Kızlar niye böyle davranıyorlar kayınvalideler anlamıyorum. Evlatlarının mutlu olmasını engelliyorlar aslında. Ne oldu şimdi evimizin huzuru bozuldu. Rahatladı mı içi? Bir de benimkini bir görseniz etrafa karşı nasıl iyi nasıl iyi? Gelinim gelinim deyip duruyor ama göstermelik işte. Bir de beni acayip kıskanıyor. Ben ne alırsam hemen bir benzerini kendine alııyor.Ben tüm aileyi seviyorum aslında niye
böyle davranıyorlar ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…